Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Czujnik cisnienia opon TPMS II generacja S51 naprawa czy wymiana

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie Czujnik cisnienia opon TPMS II generacja S51 naprawa czy wymiana

    Kupujac Fx50s dostalem jeden z czujnikow TPMS do reki, był nieszczelny - utleniło sie aluminium. Uzywany czujnik (nie wiadomo w jakim stanie aluminum) na alledrogo 220-250zl. Nowy w serwisie 700zl.
    I teraz ból bo wczoraj zmianialem opony na lato i kolejny czujnik przy wykrecaniu wentla sie ukruszył.
    Mam juz dwa w reku i denerwujaca kontrolke na zegarach.
    Moj mechanik mowi ze w Jeepie sa wykrecane koncowki i sa do dokupienia zestawy naprawcze. U mnie nie sa wykrecane ale wyszukałem cos takiego
    http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-c...984848671.html

    Lub wyszukalem jeszcze cos takiego

    https://www.youtube.com/watch?v=jCsFB0mDj-U


    I teraz pytanie. Czy ktos z was cos takiego juz robił ? Jesli tak prosze o porade jak je "wykrecic" "wyjac" z czujnika.

    Kolejna propozycja mojego mechanika byla taka zeby wstawic mu auto na dobe - on utnie koncowke aluminiowa a sam czujnik przykleji obok wentla do felgi. I mowi ze bedzie sie komunikowac z komputerem i kontrolki zgasna a koszt minimalny.

    A moze ktos wkladal cale koła z I generacji do drugiej ? Chce uzyskac informacje czy czujniki skomunikuja sie z komputerem II generacji i zgasnie kontrolka

  2. #2
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2006, czarny
    Postów
    126
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    A ten zestaw naprawczy z allegro to jest to MK1 czy MK2?

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Własnie nic nie wiadomo

  4. Dzięki LOKTONG za powyższy Post:

    wlodar (9th-September-2020)

  5. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Krzychu przyklejanie czujnika do kola to lipa... Jak bedziesz jechal sila odsrodkowa niech go oderwie i bedzie latal w oponie... Napisz do tych z aukcji allegro i czy bedzie pasowal ten zestaw naprawczy. Z tego co widze maja sporo roznych rodzajow wiec na pewno cos dobierzesz... Mi czasami jak jade w trasie zapala sie kontrolka cisnienia w oponach. Jedno kolo zamiast odczytu cisneinia ma gwiazdki. Jak zgasze auto i odpale to problem znika. Co moze byc przyczyna?? NAjlepsze, ze na zimowkach mam niesparowane czujniki i odczytow nie ma. Sa same gwiazdki, ale kontrolka na desce sie nie swieci.
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Kris mam identycznie na tych 20" co kupowałem i malowalem w I generacji. Po 200 kilosach swieci sie czujnik. Zgasze zapale auto i znowu moge zrobic okolo 20o kilosow. Sam nei wiedzialem co to moze byc. !!

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? LOKTONG Zobacz post
    Kolejna propozycja mojego mechanika byla taka zeby wstawic mu auto na dobe - on utnie koncowke aluminiowa a sam czujnik przykleji obok wentla do felgi. I mowi ze bedzie sie komunikowac z komputerem i kontrolki zgasna a koszt minimalny.
    A moze ktos wkladal cale koła z I generacji do drugiej ? Chce uzyskac informacje czy czujniki skomunikuja sie z komputerem II generacji i zgasnie kontrolka
    tak mialem to zrobione jak kupilem auto, ale niestety po 200 km czujnika juz nie było także wymieniłem w serwisie. Z naprawczymi nie pomoge bo nie poszedłem tą drogą
    powodzenia i daj znać z wyniku końcowego
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  8. #7
    Dopiero dołączylem Avatar luckyluk
    Do??czy?
    Sep 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    INFINITI FX50S
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Mogę trochę podpowiedzieć ponieważ nie dawno sam miałem ten sam problem - również utleniły się dwa czujniki .
    Wyjścia są różne . Jeśli utlenił się sam zawór a czujnik nadaję sygnał (bateria sprawna ) można czujnik przykleić na gorącym plastiku i bedzie się trzymało i komputer bedzie pokazywał ciśnienie ( nie odklei się - już testowałem)
    zestawy które są na allegro nie nadaja sie do czujników które są w infiniti ponieważ one służą do wymiany jesli zawór w czujniku jest rozkjręcalny a infi nie jest. i ostatnie rozwiązanie to zakup czujnika schreder uniwersalnego czyli programowalnego ( koszt około 180 -190zł) tylko po zainstalowaniu trzeba podjechać do serwisu opon posiadającego komputer do tpms ( duże serwisy mają) i zaprogramować czujnik - czas 1 minuta .Można również jesli stary czujnik działa zrobić klon starego czujnika czyli nadac mu ten sam numer i po zainstalowaniu bedzie działało bez potrzeby wpinania komputera do tpms. Sam zamawiałem czujniki w firmie z krakowa . wysłałem im dwa moje działjące tylko utlenione a oni zaprogramowali ( zrobili klony moich) i przysłali do mnie. koszt z tego co pamiętam 2x 180 zł + wysyłka 25 programowanie gratis .
    Nowe czujniki schreder są z gumowym zaworem i wymienialnym niezależnie od czujnika czyli znika problem utlenianiai wymiany na przyszłość.
    Mam nadzieję że pomogłem

  9. Dzięki luckyluk za powyższy Post:

    LOKTONG (16th-May-2015)

  10. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    No i wkoncu jakis konkret. Podaj jeszcze jak mozesz nazwe firmy w Krk
    A ja wlasnie dowiedzialem sie czegos jeszcze innego. Czujniki w INFI nadaja w czestotliwosci 315Mhz i wystarczy kupic z byle jakiego auta zeby sie sparowały. O naprzyklad takie
    http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-...328054085.html
    Ostatnio edytowane przez LOKTONG ; 16th-May-2015 o 08:43

  11. #9
    Dopiero dołączylem Avatar luckyluk
    Do??czy?
    Sep 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    INFINITI FX50S
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co pamiętam to czujniki w II generacji nadają w częstotliwości 433 Mhz ( nie wiem jak wersje z usa) . pierwszy lepszy czujnik o tej częstotliwości również nie podejdzie bo musi być mu nadany nr przyporządkowany do danego koła w danym samochodzie . Kupując czujnik już zaprogramowany z innego auta np. Toyoty o częstotliwości tj samej czyli 433mhz nasze Infiniti go nie zobaczy ponieważ czujnik będzie miał zaprogramowany seryjnie inny numer dlatego nic z tego . W seryjnych czujnikach ( nie wszystkie ale wiekszość) nawet po podłączeniu kompa nie można zaprogramować nowego nr dlatego trzeba kupić nowy czujnik z tzw. otwartym numerem czyli numer można dowolnie zmieniać po podłączeniu kompa. wtedy nadaję się mu nowy numer zgodny z numerem w aucie wtedy jest sparowany czujnik z autem ( wyglada to trochę jak parowanie dwóch telefonów poprzez bluetooth -muszą oba mieć to samo hasło żeby się widziały ) .

    firma z krakowa w której zamawiałem czujniki to extremo.pl , za czujnik zapłaciłem 180-185zł plus wysyłka około 25zł . Czujnik który przyślą trzeba zamontować a nastepnie pojechac na komp. w celu zaprogramowania - sparowania z autem . ewentualnie tak jak pisałem wcześniej jeśli stary czujnik działa można wysłać im czujnik a oni nadadzą - zrobią klona id czujnika na nowy wtedy po zamontowaniu w kole czujnik od razu działa.

  12. Dzięki luckyluk za powyższy Post:

    holdek (20th-May-2015)

  13. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti FX Ii, 2008, biały
    Postów
    9
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ja ostatnio na allegro kupiłem zestaw naprawczy do fx50s ii generacji, bo pękła w nim taka jakby nakrętka i za 45 pln z przesyłka wentyl do zycia zostal przywrocony. Zestaw na allegro znalazłem, ale w tytule nie było podanego modelu samochodu.

    Jakby był dokładny link potrzebney to mogę poszukać.

    Pozdrawiam

    Piotr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czujnik cisnienia w oponach FX 2009
    By Norek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8th-January-2022, 20:35
  2. Kontrolka cisnienia opon
    By Alexis in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27th-February-2017, 23:39
  3. Czujnik TPMS FXII
    By bartek1706 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-September-2016, 15:03
  4. Czujnik cisnienia opon
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15th-November-2013, 15:52
  5. czujnik felg opon
    By mapmen in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12th-October-2012, 10:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •