Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Czujnik cisnienia opon TPMS II generacja S51 naprawa czy wymiana

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Prosze podaj link, lub jakies zdjecie jak to bylo zrobione - wlasnie takiego ( taniego ) rozwiazania szukam

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti FX Ii, 2008, biały
    Postów
    9
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Poniżej link do aukcji.
    http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-c...255063237.html

    Zdjęć jak to było zrobione nie podeślę, bo już to mam założone,
    Ja kupując ten zestaw stwierdziłem że warto zaryzykować za taką cenę i się udało.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Kupuje, odezwe sie jaki bedzie finał

  4. #14
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Bedzie dobry na pewno... Skoro pasuja nawet do INFINITI FX 2014-2020 Jak pasuja do aut nieistniejacych, badz z przyszlosci na pewno beda pasowaly do ciebie Krzychu
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #15
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Skontaktowalem sie ze sprzedawca i to jest tylko taki sobie zestawik, sama nakretka,wentylek, i gumka. nie ma nic wspolnego z moja wada utleniajacego sie allu. Klient prowadzi podobno duzy serwis w Toruniu TPMS. Wysłałem mu swoje fotki. mysli jak to naprawic.

    Dostałem odpowiedz

    Końcówki zaworów w Pańskich czujnikach nie są wymienialne. Kupno calego takiego zestawu (link youtube) w Pana przypadku mija się z celem. W naszym sklepie zestaw taki kosztuje 1050 zł http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-c...293506468.html
    Nie jest to prawdą że byle jaki czujnik o czestotliwości 315 czy 433 bedzie pasowal do tego auta. Każdy czujnik jest przypisany do konkretnego modelu. Oczywiście są czujniki które pasują do kilku modeli aut ale prawdopodobienstwo ze trafimy na odpowiedni czujnik jest bardzo małe. Kolejną sprawą jest stan baterii tego czujnika. Baterie z reguły wytrzymują ok 5-7 lat i czujnik nalezy po tym okresie wymienic. Najlepszą opcją byłoby gdyby wysłał Pan nam te czujniki, sprawdzimy czujniki pod kazdym względem i jeżeli będzie ocja naprawy to zrobimy to natomiast jeżeli czujniki nie będą sie nadawały juz do serwisu stworzymy kopie czujników i będzie miał Pan pewność że czujniki będą działały.


    Temat odpuszczam. Bede jezdzic na zwyklych wentlach. Do kontolki idzie sie przyzwyczaic.
    Jesli ktos znajdzie dobra tania opcje prosze o kontakt.
    Ostatnio edytowane przez LOKTONG ; 21st-May-2015 o 12:26

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? LOKTONG Zobacz post
    Temat odpuszczam. Bede jezdzic na zwyklych wentlach. Do kontolki idzie sie przyzwyczaic. Jesli ktos znajdzie dobra tania opcje prosze o kontakt.
    Koszt zakupu nowego w USA ok $80~90
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    Dopiero dołączylem Avatar luckyluk
    Do??czy?
    Sep 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    INFINITI FX50S
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Tak jak wcześniej pisałem firma z krakowa w której zamawiałem czujniki to extremo.pl , za czujnik zapłaciłem 180-185zł plus wysyłka około 25zł . Czujnik który przyślą trzeba zamontować a nastepnie pojechac na komp. w celu zaprogramowania - sparowania z autem . ewentualnie tak jak pisałem wcześniej jeśli stary czujnik działa można wysłać im czujnik a oni nadadzą - zrobią klona id czujnika na nowy wtedy po zamontowaniu w kole czujnik od razu działa.

  8. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie orientujecie się czy można przeprogramować oryginalne czujniki ciśnienia opon TPMS ? Pisząc przeprogramować mam na myśli "sklonowanie" - czyli przepisanie parametrów czujników zamontowanych obecnie w kołach samochodu, do drugiego kompletu kół.
    Jeżdżę M30dS 2011r. Właśnie nabyłem drugi komplet oryginalnych kół na zimę, w których są czujniki PMV-CA14. Z tego co czytałem w powyższych postach wynika, że po każdej zamianie kół czeka mnie wizyta w serwisie, w celu synchronizacji czujników z komputerem. Ze względu na "mnogość" serwisów infiniti i brak komputera do tej czynności w serwisie nissana w moim mieście, czy nie da się tego obejść ? Najlepiej byłoby zaprogramować (przeprogramować) kupiony komplet "fabrycznych" czujników tj. zrobić z nich kopię tych z letnich kół. Tylko czy tak się da ?
    Jeżeli nie, to może zamiast zostawiać oryginalne czujniki, sprzedać je a w ich miejsce zastosować takie, które można zaprogramować, tak aby samochód "nie widział" zamiany kół z letnich na zimowe.
    Podjąłem temat w jednym z serwisów oponiarskich, ale bezskutecznie. Mechanik mógł odczytać skanerem sygnał (parametry) każdego czujnika i zapisać je później do "surowego - jakiegoś tam" czujnika. Niestety, po konsultacji z dostawcą tych cudeniek, stwierdził że i tak samochód ich nie odczyta. Ponoć czujniki, które oferował, nie będą się komunikowały z kompem w samochodzie. Pozostaje poszukać warsztatu, który zaproponuje programowalne czujniki, które będą komunikowały się z moim INFI. Może warsztat z Krakowa , który polecał LUCKYLUK ? Nie ukrywam, że wolałbym pozostać przy częściach oem - taki trochę mały brak zaufania do zamienników.
    Ostatnio edytowane przez docent ; 7th-September-2015 o 21:43

  9. #19
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX35, 2006, czarny
    Postów
    126
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    a może istnieje możliwość odłączenia kontrolki?

  10. #20
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Podaję namiary na firmę zajmującą się klonowaniem czujników. Wiem, że nie każdemu podpasuje taki wariant jaki ja wybrałem tzn. bezpośredni dojazd do firmy i usługa na poczekaniu, jednakże być może da się to zrobić w inny sposób. Nie jestem fachowcem, jednakże Pan Wojtek na pewno będzie pomocny.
    Przy okazji przekażę ciekawostkę. Mimo, że odczyt kodu czujnika nastręczył trochę problemów udało się tego dokonać. Okazało się, że mimo posiadania stale aktualizowanego oprogramowania kod czujnika w Q50S Hybrid udało się odczytać protokołem przewidzianym dla czujników instalowanych w............Q60X !!!.
    Później już wszystko poszło bez problemu. W ten sposób mam drugi kompletny zestaw czujników do kół zimowych.
    Jak ktoś będzie w potrzebie to link do firmy:
    http://cub-tpms.pl/sensor-aid/
    Kontaktować się z Panem Wojtkiem Jacewiczem - tel. +48/957524017. Można powołać się na kontakt z forum Infinitifans.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czujnik cisnienia w oponach FX 2009
    By Norek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8th-January-2022, 21:35
  2. Kontrolka cisnienia opon
    By Alexis in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28th-February-2017, 00:39
  3. Czujnik TPMS FXII
    By bartek1706 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-September-2016, 16:03
  4. Czujnik cisnienia opon
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15th-November-2013, 16:52
  5. czujnik felg opon
    By mapmen in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12th-October-2012, 11:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •