Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Bledy

  1. #1
    Trochę już ogarniam Avatar MISWRO
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wroclaw,Herne Niemcy
    Jeździ
    FX 30,2012,czarny
    Postów
    110
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Bledy

    Witam wszystkich serdecznie mam pytanie odnośnie błędów czy można w fx wykazywać jakoś samemu błędy czy porostu tylko komp i serwis za podpowiedzi pieknie dziękuję

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    kolega kupił jakiś komputerek za 500 zł i wczoraj zerkalismy w prawdzie nie ma infiniti

    albo nie zauwazylismy bo 2 litry bimberku poszły

    ale jest murano i 350z więc wieczorem albo jutro podłączymy i zerkniemy czy cos można tym działać
    oczywiscie doswiadczeniem podziele się na forum

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    każdym jednym po obd odczytasz błedy.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Chocianów/Wrocław
    Jeździ
    P12 YD22DDTi, 2003, KL0
    Postów
    26
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    MISWRO, Jeżeli chcesz profesjonalną diagnostykę to zapraszam do mnie. Mam Consulta!!
    Kontakt przez PW
    Pozdrawiam
    BernyPP
    Potrzebujesz pomocy IT - Daj znać a Pomogę

    Diagnostyka komputerowa Wrocław

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Kupiłem iCar NANo Bluetooth. Akurat niedawno w wycieczce nad morze pojawił się mi błąd (pierwszy raz od nowości). Udało się zczytać i skasować za pomocą aplikacji na smartfona. Ponadto możliwość monitorowania wielu parametrów pracy. Oczywiście przyczyna też została usunięta. Zapchany filtr paliwa.

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Chocianów/Wrocław
    Jeździ
    P12 YD22DDTi, 2003, KL0
    Postów
    26
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ok. Pamiętaj Grzes, że nie wszystkie błędy sprawdzisz, skasujesz za pomocą OBD2 na BT czy WiFi. Często błędy są spowodowane brakiem adaptacji w komputerze. Takie rzeczy bez przeprowadzenia adaptacji (nawet jeśli błąd uda Ci się skasować) wracają.
    Pozdrawiam
    BernyPP
    Potrzebujesz pomocy IT - Daj znać a Pomogę

    Diagnostyka komputerowa Wrocław

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bernyp Zobacz post
    Ok. Pamiętaj Grzes, że nie wszystkie błędy sprawdzisz, skasujesz za pomocą OBD2 na BT czy WiFi. Często błędy są spowodowane brakiem adaptacji w komputerze. Takie rzeczy bez przeprowadzenia adaptacji (nawet jeśli błąd uda Ci się skasować) wracają.
    Zgadzam się. Jednak odpowiadając na swoim przykładzie mi błąd udało się skasować wymienionym wcześniej urządzeniem i za pomocą darmowej aplikacji na smartfona i to wszystko w trasie. Co więcej podjechałem w tym samym dniu do autoryzowanego serwisu nissana w celu wymiany filtra paliwa i oni nie znaleźli na swoim profesjonalnym komputerze żadnych innych wpisów i błędów niż te co odczytałem samodzielnie. Odpowiadając na pierwszy post podałem tylko sprawdzony przykład urządzenia.

  8. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Temat dotyczył odczytania a nie ustawienia parametrów.
    Jasne że zwykłym czytnikiem po obd nie ustawimy np wolnych obrotów ale do szybkiej diagnozy to doskonałe urządzenie.

    Innaczej wyglada sprawa np z Volvo gdzie zwykłe tanie skanery pokazują inne błędy niż dedykowany do Volvo komputer VIDA.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #9
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Zacznijmy od tego, ze zwyklym testerem OBD (tez takowy na BT posiadam) odczytamy i skasujemy tylko bledy sterownika silnika. Do tego jak kolega bernyp slusznie zauwazyl zadnej adaptacji tym nie da sie przeprowadzic. Nie mamy tez dostepu do zadnych innych sterownikow jak ABS, ASR, SRS itp... Krotko mowiac do pelnej diagnostyki tylko Consult. Do odczytania bladu silnika (TYLKO silnika) i skasowania go (dorazne) kazdy czytnik OBD 2...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Tak jak pisze Korzeń ,też używam na stałe wpięty prosty czytnik obd na BT i aplikacja na Androida Torqe.

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •