Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Q50 - Przyciemnianie szyb

  1. #21
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    800 pln to przegięcie i zawyżona cena mocno... powiedzieli to chyba ze względu na całe negocjacje auta co na pewno odchodziło od kosztu faktycznego... chyba, że policzyli sobie 300+ za godzinę

    Myślę, że 500 to akceptowalna cena, za dobrze wykonaną usługę.

    Generalnie zaznajomiłem się wstępnie z tematem i to wygląda tak, że biorą folię z arkusza i sobie wstępnie tną do wielkości okna później wszystko spasowują na ZEwnętrznej stornie okna i docinają na wymiar etc, w przypadku mocniej wygiętej szyby np tylnej to nagrzewają folię aby dopasować ją do wypukłości/wklęsłości szyby. Na koniec to montują po WEWnętrznej stronie.

    UWAGA
    Na filmie instruktażowym typu HOW TO gość używał w chu.. wody z mydłem bodajże i to lało się po całym samochodzie również wewnątrz po szybie i drzwiach gdzie trochę elektroniki siedzi... używał nawet jakiegoś urządzenia wytwarzającego parę wodną aby całe auto za zagłówkami tylnej kanapy nawilgotniło... dodatkowo podczas cięcia folii nie raz używał sobie szyby jako stołu do cięcia nożem tapicerskim... Wielce zdumiony tym faktem, obejrzałem jeszcze kilka filmów tego typu i sytuacją w różniej skali ale wyglądała podobnie.

    Podsumowanie:
    1. To nie jest łatwe zrobić to równo samemu za pierwszym razem tym bardziej na tylnej szybie aby nie było bąbelków etc, na pewno anielska cierpliwość wskazana.
    2. Jak chcesz odjechać z warsztatu z niepoharatanymi szybami i działającymi głośnikami to upewnij się dokładnie wcześniej jakie praktyki są w danym zakładzie.

    Osobiście zlecę to komuś ale zastosuje się do punktu 2

    Co do przyciemniania przodu, to o to mi chodziło że jest jakieś konkretnie ograniczenie widoczności (czyli te 70% musi być) więc przy samochodach bez fabrycznego przyciemnienia pewnie da się jakąś folię walnąć aby było "legalnie", ale specem nie jestem.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    800 pln to przegięcie i zawyżona cena mocno...
    No to oczywiście cena z Infiniti nie mająca nic wspólnego z realiami rynkowymi

  3. #23
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    No to oczywiście cena z Infiniti nie mająca nic wspólnego z realiami rynkowymi
    Zadzwonię w poniedziałek i zapytam ile wezmą żeby przyciemnić szyby na mój odbiór.

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Nie radzę, bo jakościowo to kiepsko to zrobili (bąble tu i ówdzie), tzn. oni fizycznie tego nie robili tylko gdzieś auto oddawali, a ja chciałem już wszystko mieć gotowe na odbiór i teraz to żałuję.

    Sent using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 15th-August-2015 o 12:54

  5. #25
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    Dobrze, że wspomniałeś. Myślałem, że jak już salon i za 800 to chociaż dobrze wykonane
    No dobra, to chyba zwyczajnie znajdę kogoś u siebie.
    A jeszcze pytanie - co sądzicie o piecowym dymieniu szyb zamiast folii?
    Wygląda na to, że w przypadku pieca można osiągnąć efekt przyciemnienia szyby tylko z zewnątrz zaś od wewnątrz nie obniża ona tak widoczności.

  6. #26
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Raczej nie ma to sensu, technologia droższa, bardziej ingerencyjna w samochód, jak zbije Ci się jedna szyba to masz problem później. Najlepszym rozwiązaniem jest folia założona przez profesjonalistę, przy czym jak idziesz to zakładu to sprawdź co teraz robią jak folię kładą i czy potrafią zrobić to bez bąbli.

    A samochód to lepiej nie zostawiać im tylko być przy tym, obklejenie powinno zająć pewnie 2-4 godzin. Wtedy masz pewność, że nie porysują Ci szyb oraz możesz zgłaszać od razu wszystkie usterki i bąble. Na tym etapie jeszcze jest szansa na ich w miarę proste pozbycie się póki wszystko nie zaschło. Dodatkowo lepiej się zaopatrzyć w podstawy know how -> https://www.youtube.com/watch?v=M7UOQq3h2s8 to przykład tego gościa co tak fuszerkę odprawia.

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    W Polsce szyb przednich oklejac nie wolno w ogóle. Wspomniana we wcześniejszych komentarzach przepuszczalność światła musi pozostać na ustalonym poziomie, czyli te 70%. Jakakolwiek ingerencja w te szyby okleiną, nawet o najmniejszej nieprzepuszczalnosci światła spowoduje, że badanie techniczne będzie trzeba robić u znajomego albo posmarować żeby zrobić w ogóle, a u sluzbistów nie zrobi się wcale. Nie prawda jest również ze policja nie wozi ze sobą mierników do pomiaru przepuszczalności światła. Są tacy co nie wożą, ale jest masa takich którzy wożą. Jak trafić źle, to na ulicy będziesz ściągał folie albo zabiorą ci dowód i będziesz miał na to tydzień. Tak samo jak z hakiem holowniczym

    Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam słowa crazyPro. Ja swojego czasu miałem oklejone w mondku i jak już po raz drugi chcieli mi zabrać dowód to ściągałem przy nich. Niestety coraz więcej patroli wozi przyrządy do badania ze sobą.

  9. #29
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie,policja nie musi posiadać przy sobie miernika,wystarczy ocena policjanta "na oko"

    zacytuję fragment artykułu

    "Należy zaznaczyć, że policjant z drogówki wcale nie musi posiadać przy sobie miernika przepuszczalności światła. Równie dobrze może stwierdzić uchybienia na podstawie oceny wzrokowej. Opinia policjanta jest uznawana za miarodajną. W końcu jest on zobowiązany do rzetelnej pracy i musi mieć wiedzę z zakresu wymogów technicznych stawianych autom."

    To samo zresztą tyczy się np głośnego wydechu,jeśli policjant uzna że jest za głośny,sprawa wygląda j.w.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  10. #30
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    W Polsce szyb przednich oklejac nie wolno w ogóle
    Dokładnie tak ,nawet folią przeźroczystą ponieważ szyba przednia boczna np.przy wypadku ratownicy próbując ją stłuc to szyba ma się rozlecieć w drobny mak.Tylne boczne można nawet zamalować .

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Sterowniki szyb i foteli
    By Grucha in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16th-July-2015, 00:13
  2. programowanie szyb i foteli
    By pedro in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29th-January-2013, 19:29
  3. domykanie szyb w coupe
    By djtms in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-December-2012, 01:34
  4. problem z domykaniem szyb
    By XTR in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16th-September-2011, 00:07
  5. Przyciemnianie szyb
    By komoras1234 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31st-May-2011, 18:10

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •