Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Deska Rozdzielcza. FLOK vs OBSZYCIE??

  1. #1
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie Deska Rozdzielcza. FLOK vs OBSZYCIE??

    Witam,

    Caly czas mam dylematy odnosnie deski. Po tym lecie, dostala juz takiego tradziku ze ciezko na to patrzec. Miala byc skora, ale juz sam nie wiem. Widzialem kilka zdjec i pasowanie niektorych elementow jest kiepskie. Bardzo fajnie wyszla deska u kolegi cosmo i juz bylem zdecydowany, ze w tym roku dokonam tam obszycia... Ale... No wlasnie dzwonil do mnie Jurek jakis miesiac temu i co?? Odlazi na srodku. Zas sciaganie deski i poprawki. Tak czytalem, to sporo osob ma wlasnie problemy z odklejaniem sie poszycia.
    Stad moje dylematy...

    Zaczalem wiec myslec o flockowaniu. Co mysliecie??? Jak waszym zdaniem bedzie to pasowalo do FX pierwszej generacji?? Flock ma ta zalete, ze moge nim zrobic wszystko. Lacznie z elementem/klapka magnetofonu i elementami kolo zegarka (mam tam wlozony ekran)...

    Czekam na opinie

    Z gory dzieki pozdrawiam.
    korzen
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Flockiem możesz zrobić wszystko i będzie to wyglądało super a już na pewno oryginalnie. Niestety flock ma jedną zasadniczą wadę - czyszczenie tego to masakra. Jeśli nie będziesz regularnie go czyścił to z czasem będzie wyglądał co najmniej średnio. Jak dla mnie wizualnie wygrywa flock ale praktyczniejsza będzie skóra

  3. Dzięki dewon7 za powyższy Post:

    korzen (19th-August-2015)

  4. #3
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    No wlasnie flock daje mi duzo wieksze mozliwosci. Zrobilbym deske czarnym flockiem, konsole srodkowa szarym/stalowym albo odcieniem brazu... do tego pozniej mozna w ten sam kolor pojechac slupki, podsufitke i tapicerki w bagazniku... Wyglodaloby to moim zdaniem super! Kurcze chyba tez pojde w strone flocku... Po prostu nie bylem przekonany, czy to bedzie gralo z autem tego typu. Ale finalne zalozenia i tak sa na "sport look" (wydech, hamulce, w pozniejszym czasie gleba), wiec nie powinno to ze soba sie jakos klucic. Narazie dopiero robie wstepne plany... Dzieki za opinie
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Za bardzo nie wypowiem się co trwałości obszycia (obklejenia) deski skórą bo mam od maja dopiero ,choć największe upały wytrzymała a trochę grzało tego lata.Też miałem dylemat czy flockować deskę czy obszywać i cieszę się że kupiłem deskę obszytą prawdziwą skórą.Faktura skóry taka sama jak OEM deski,wszystkie krtatki,zaślepki etc. pasują idealnie i nic nie jest wypychane i co najważniejsze mam tylko jedno przeszycie a nie jak widziałem gdzieś ma foto pełno przeszyć czyli materiał składany z kilku, kilkunastu kawałków .Niezbyt mi się to podoba.Flock jest też fajny ale w autach typowo sportowych ale jak zrobisz wszystko w aucie tzn.deska (góra ,dół) ,konsola,tunel ,boczki wtedy ma to jakiś skład i ład. Ma to swoją też zaletę jak np.nie odbijanie światła w desce.Największy minus flocku to utrzymanie czystości ,chyba jeszcze nikt nie wymyślił nic takiego do czyszczenia tego, oczywiście próbują ludzie kompresorem ,jakimiś szczoteczkami antystatycznymi,na mokro ale nie daje to ogólnie użytkownikom satysfakcji .Problemem też są zarysowania na flocku,miałem w różnych autach flockowane elementy i sprawdza się tylko tam gdzie się go nie dotyka np.schowek żona torebką tak zrysowała że trzeba było oddać znów do flockowania.Największy argument flocku to chyba tylko że będzie taniej za samą deskę .
    Oczywiście Twój wybór .

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    korzeń ja mam skórą obszyte - poprzedni właściciel sobie obszył. U mnie w temacie są fotki ze środka ale mogę jeszcze kilka dorobić na zamówienie Jestem mega zadowolony, wygląda jak ori.
    black & white

  7. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    No u was wyglada to elegancko. Tylko, ze nie wiedomo co bedzie u mnie. Ja akurat nie daze do wygladu OEM, bo ten szczerze mi sie nie podoba Jak juz bede obszywal to zdecydowanie wiecej przeszyc nicia w kolorze grafitu. W temacie o bablach na desce SIR wrzucal zdjecia obszytej deski. Tam detale byly zrobione srednio, ale przeszycia wygladaly super Akurat w skorze na desce bardzo mi sie podobaja przeszycia (jak w MB, Astonach itp)... Tego sie wlasnie troche boje we flocku, ze deska bedzie taka jalowa wielka, bez wyrazu i zadnych detali stylistycznych. Szwy juz moim zdaniem dodaja tego smaczku
    kmn poniewaz u Ciebie juz to siedzi troche dluzej, jak mozesz wrzuc prosze lepsze fotki okolic kratek nawiewu i glosnikow w desce.

    Co do roznicy w cenie obszycia a flokowania to ok 300zl, wiec roznica zadna. Do tego flokujac bede robil wiecej elementow, wiec cenowo wyjdzie drozej pewnie... Ten argument wiec odpada

    Dzieki
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Zobacz jak może wyglądać deska we flocku

    286327841_4_644x461_infiniti-fx-infiniti-fx-45-gaz-motoryzacja.jpg

  9. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Kurcze no wyglada spoko!! Juz stwierdzilem, ze obszycie deska kiera z brazowymi nicmi plus brazowy flock na kopnsole i na elementy drzwi te w uchwytach... Ale teraz znow zaczne sie zastanawiac Narazie sie i tak wstrymuje, bo mam inne sprawy na glowie...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Wszystko ładnie, tylko przy nakładaniu flocka na deskę trzeba bardzo uważać, bo bardzo często poduszki strzelają

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    ?? Ty tak na serio, czy dzis przytrzymany jestem przeciez i tak deske sie demontuje, wiec nie wiem o co caman??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Obszycie deski skóra
    By alex69 in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 1st-March-2016, 17:02
  2. Obszycie skórą tapicerki
    By dexsterek in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-May-2014, 13:51
  3. Obszycie deski rozdzielczej. Gdzie to zrobić???
    By nester1905 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-March-2014, 22:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •