Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Pokrzywione tarcze q50 hybrid

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Postów
    62
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Pokrzywione tarcze q50 hybrid

    Mam nastepujacy problem po 20000 tarcze staly sie na tyle krzywe ze nie dalo sie jezdzic
    zglosilem sprawe dk serwisu i o dziwo zostaly one przetoczone w ramach gwarancji
    Nietety po przejechaniu 2 tys km znowu pojawilo sie bicie przy hamowaniu z wiekszej predkosci.
    Zaznaczam ze w tym czasie nie padalo i nie ma mozliwosci wjechania w kałuże.
    Jaki zestaw hamulcow polecacie zamiast seryjnego tzn chodzi mi o tarcze i klocki
    bo zaciski zostaja te same

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mam to samo od jakichś 2tys. km, ale spodziewałem się tego, bo wcześniej czytałem raporty na infinitiq50.org. Jedyną opcją jest wymiana tarcz, ale pomaga tylko na jakiś czas, niektórzy wymieniali już tak kilka razy. Generalnie badziewie to jest i tyle, a nie sportowe tarcze. Dlatego ja czekam, aż do końca mi te tarcze się pokrzywią i wymienię na coś innego, ale jeszcze nie wiem na co. Szczęśliwie głównie jeżdżę po mieście i nie mam zbyt często potrzeby hamowania z dużych prędkości.

    Sent using Tapatalk

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem co się dzieje z tymi producentami. Mazda, Volvo, Audi, teraz Infiniti... Oszczędzają na czym tylko mogą. Samochody coraz droższe i tak naprawdę coraz gorsze.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No niestety, Ty Mariusz też uważaj, bo coś mi się obiło o uszy, że w GJ też jest jakiś z tym problem. Kałuże to tylko słabe tłumaczenie serwisów, żeby na gwarancji tego nie robić, wystarczy poczytać wspomniane forum i relacje osób, które mieszkają w stanach bezdeszczowych. Inne częste tłumaczenie to mycie auta jak tarcze są rozgrzane. Ja uważałem na jedno i drugie, a tarcze i tak są pokrzywione.

    Sent using Tapatalk

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Zgadza sie z zwichrowanymi tarczmi. Bylismy n jeździe próbnej nowego volvo xc90. Miał tak pokrzywione tarcze ze przy 130 km/ u strach było hamować . Sprzedawca z rozbrajająca szczerością przyznał , ze jedzącemu na codzień tym samochodem szefowi to nie przeszkadza . Nam tak.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    I jak wrażenia Miko? Bardzo mi się podoba ta nowa XC90, szkoda tylko, że silniki takie nędzne, bez żadnej V6.

    Sent using Tapatalk

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Wrażenia pozytywne poza silnikiem noi hamowaniem . Byłem ciekawy tego silnika bo niby tyle samo koni co FX 37 ( wersja T6) . Od razu mowię ze nie znam sie na mechanice ale silnik 2,0 ma 2 turbiny dolna i górna . Szczerze to taka sokowirówka . Jak zacząłem poprzadnie deptać samochód cały sie trząsł jakby cos mu cały czas przeszkadzało , jakieś dławienie ? , drgania ?Nie ma tego w FX ie, ktory pogoniony idzie równo cały czas. Noi to co pisałem o hamowaniu , przednie koła rzucaj porządnie kierownica. Podsumowując silnik do kitu . Reszta ok.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    No niestety, Ty Mariusz też uważaj, bo coś mi się obiło o uszy, że w GJ też jest jakiś z tym problem.
    Ojciec miał ten problem w CX7, więc jeśli dostawca części na pierwszy montaż został ten sam, to wszystko możliwe.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Tak jak wcześniej pisałem jest to powszechnie znany problem jeśli chodzi o układ hamulcowy w Q50S Hybrid/3.7. Na forum amerykańskim są wpisy kilkudziesięciu osób z tym samym problem. Problem jest ciekawy, bo występuje tylko przy hamowaniu z dużych prędkości, występuje z reguły po przejechaniu 20-25tys. km i jak ktoś jeździ głównie po mieście to może nawet tego nie zauważyć. Ja to stwierdziłem definitywnie, że coś jest nie tak po ostatnim wypadzie do Berlina. Wcześniej coś czułem, ale przez chwilę, jakoś nie przeszkadzało. W każdym razie Infiniti w USA nie mogło zlać problemu w obliczu zgłoszeń tylu użytkowników. W związku z tym wydano dwie noty serwisowe. Jedna ma numer ITB15018, drugiej nie namierzyłem jeszcze, bo została wydana w sierpniu 2015, ale dotyczy tego samego. Tutaj opis tej pierwszej noty:

    "Summary of ITB15018: IF YOU CONFIRM: "Brake Judder" during braking, especially when braking at highway speeds. Symptoms of "brake judder": - steering wheel shake - body vibration - brake pedal pulsation IMPORTANT NOTES: If any symptom above occurs when cruising or coasting (not braking), it is not "Brake Judder" and may be tire/wheel related. DO NOT CONFUSE "Brake Judder" with the rapid consistent-speed pedal pulsation that may be felt and only occurs when ABS is activated during hard braking or on slippery road surfaces. ACTION: 1. Inspect the front brake rotors to determine if "machining" ("turning") is possible or if replacement is necessary. 2. Replace both pad pins in both front 4-piston calipers (see PARTS INFORMATION). 3. Replace the front brake pads (see PARTS INFORMATION). See this bulletin for further detail."

    Tutaj jeden wątek wspominający tą stara i nową notę:
    http://www.infinitiq50.org/forum/pro...ng-brakes.html

    Samych wątków o problemach z hamulcami jest kilkanaście. A więc jest coś na rzeczy. Ja właśnie skrobię maila do Infiniti w Warszawie i trochę z nimi powalczę, bo to normalne nie jest, że auto tak dziwnie się zachowuje przy hamowaniu z większych prędkości i przebiegu 23tys. km.

    Swoją drogą Japończyki mają jakieś problemy z tym, moja GH miała delikatne bicie do momentu jak nie zmieniłem klocków, nowe GJ też mają podobny problem, wątek na 19-podstron, zwichrowane tarcze, niektórzy mieli już na gwarancji wymieniane klocki i tarcze kilka razy i problem powraca: http://w.mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=69&t=1368

    WTF ja się pytam ???
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 2nd-October-2015 o 01:39

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Wszędzie oszczedzaja jak sie da. W mazdzie 6 jest ogromny z tym problem. Dotyczy to glownie wersji przed FL, ale po FL tez sie zdazaja. Ja mam wersje juz po FL i narazie spokoj. Podobno problem z tarczami zaczyna sie gdy sie raz mocniej z duzej predkosci wyhamuje ( z ok 150-200km/h do zera). Serwisy sie wypierają. A i tak wszyscy dobrze wiedza ze to wina Mazdy bo dala za slabe hamulce... Ale w zaparte ida.
    Nie sadzilem , ze w Infiniti to tez wystapi. Zawsze twierdzilem ze Infi daje super hamulce (vide g37, m37). Wiecie co, juz chyba nie ma porządnej i pewnej marki... Nawet na Lexusa ostatnio narzekaja.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 HYBRID - torby podróżne dopasowane do hybrydy
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30th-June-2019, 23:50
  2. 3.5H 3.5H Filtr oleju do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28th-April-2017, 10:41
  3. 3.5H Filtr powietrza do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-April-2017, 19:39
  4. Jak wyłączyć trakcje w q50 hybrid EU?
    By piotrekts in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-October-2015, 18:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •