Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Pokrzywione tarcze q50 hybrid

  1. #11
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zostaje zainwestować w solidne tarcze hamulcowe np - http://www.ebay.com/itm/FRONT-LEFT-R...4169f1&vxp=mtr
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem czy to kwestia marki czy raczej firm kooperacyjnych. Nie sądzę żeby tarcze koncerny robiły samodzielnie, raczej komuś to zlecają. Wszechobecny outsourcing... a w pogoni za zyskiem - wszyscy oszczędzają...

    Kiedyś wszystkie części, urządzenia itp. robiło się z "30%" zapasem wytrzymałości/mocy itd...
    Teraz wszędzie piszą że przekroczenie granicznych parametrów grozi "śmiercią" czyli... robi się wszystko na "styk" granicznych wartości.
    A to oznacza że każde "ekstremalne" użycie to potencjalna usterka...

    W FX'ie - z dokładnie takimi samymi objawami - tarcze poleciały mi po ~50 tys. km, potem był spokój aż do sprzedaży, więc przejechałem kolejne ponad 60 tys.km bez problemu.
    To raczej świadczy o tym że na rynku są różne partie tego samego "materiału/części" o różnej jakości/wytrzymałości...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Co do akcji serwisowych to Ślepy ogarniałeś coś już ze swoją Q50?

    Co do tarcz to lipa straszna, jednak na autostradzie zdarzają się remonty/wypadki i jak nie ma ich oznaczonych na Yanosiku to zdarza się gwałtowne hamowanie z 200 km/h. Najgorsze, że nie ma jak się przed tym ustrzec.

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Kupić DBA i będzie spokój. Niestety 2 raz droższe niż OEM.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Irek - 50tys. km to jeszcze rozumiem, ale 20tys. km ? Żart i to grubego kalibru.

    Na razie dostałem odpowiedź z serwisu, że rzeczywiście kilku klientów zgłosiło ten sam problem. Procedura jest taka, że najpierw toczą tarcze bezpłatnie, a potem jak nie pomoże to Klient może dokonać zakupu nowych tarcz na własny koszt. Problem powróci za 20tys. km, ale co z tego.

    Toczenie to też tylko leczenie objawów, a nie choroby. Noty serwisowe wskazują, że jest problem i raporty użytkowników pokazują, że pomaga to tylko na chwilę, z reguły na 2-4tys. km. Generalnie podobna akcja jak z Mazdą 6 GJ. Tam na początku też toczyli, wypinali się, a teraz grzecznie wymieniają komplet. Na razie odpisałem, że chcę zgłosić oficjalnie problem i żeby serwis dokonał oględzin. Potem będziemy myśleć co robimy dalej. Jak coś to nie zawaham się zatrudnić rzeczoznawcy Już raz to ćwiczyłem po odrzuceniu reklamacji parującej lampy w M6 GH.

  6. #16
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Wina lezy po stronie slabej jakosci materialu tarcz czyli po stronie producenta. Toczenie to tylko mydlenie oczu, ze cos sie robi dla klienta a pomaga to tylko na chwile.

  7. Dzięki mariuszzar za powyższy Post:

    bartek1706 (29th-July-2016)

  8. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    A przypadkiem tarczę nie są takie same, jak w M-ce. Ją u siebie takich problemów nie zauważyłem, ale też jak mocno intensywnie na tarczach OEM nie hamowałem. Co innego na DBA. W ciągu kilku minut zrobiłem 10 hamowań z 200 km/h do 0 i nic się z nimi nie stało - tylko zaciski zżółkły

  9. #18
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    A przypadkiem tarczę nie są takie same, jak w M-ce. Ją u siebie takich problemów nie zauważyłem, ale też jak mocno intensywnie na tarczach OEM nie hamowałem. Co innego na DBA. W ciągu kilku minut zrobiłem 10 hamowań z 200 km/h do 0 i nic się z nimi nie stało - tylko zaciski zżółkły
    Tarcze we wszystkich modelach SPORT (FX / M / G / Q50) są takie same (ten sam nr katalogowy)
    w EU - także klocki są te same
    w US - klocki są różne - w zależności od modelu (o ile się nie mylę - różna jest twardość klocków - czyli "żywotność")...

    Podtrzymuję swoje - czyli te same tarcze - różna jakość - co nie zmieia faktu - jak pisze Misiek - że jeżeli Serwis "umywa ręce" - prawdopodobnie faktycznie należało by zatrudnić rzeczoznawcę i...

    Zobaczymy czy u mnie wystąpią takie same objawy, 20 tys. km przekroczę za jakieś 2 m-ce więc...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    DBA 4000 Standard na przód 354mm kosztują w necie 750 zł brutto za sztukę.

  11. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Hmm, a Ty Robert coś nie narzekałeś ostatnio na te tarcze DBA ? Pamiętam, że mówiłeś, że chcesz wrócić do OEM. W każdym razie jak jest alternatywa to wole zapłacić więcej i mieć spokój. Co nie zmienia faktu, że z serwisem poboksuję się, bo nie lubię jak ktoś mnie w konia robi. Muszę też wczytać się w te noty serwisowe, bo jeśli te same tarcze w innych autach sprawują się ok, to może źródło problemów jest gdzieś indziej.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 HYBRID - torby podróżne dopasowane do hybrydy
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30th-June-2019, 23:50
  2. 3.5H 3.5H Filtr oleju do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28th-April-2017, 10:41
  3. 3.5H Filtr powietrza do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-April-2017, 19:39
  4. Jak wyłączyć trakcje w q50 hybrid EU?
    By piotrekts in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-October-2015, 18:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •