Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Pokrzywione tarcze q50 hybrid

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Hmm, a Ty Robert coś nie narzekałeś ostatnio na te tarcze DBA
    Narzekałem tylko na ich zużycie - tzn. zużywają się tak samo szybko, jak OEM. Wróciłem do OEM, ale teraz jeżeli chciałbym trochę zaoszczędzić, to kupiłbym DBA T2 zamiast OEM.

  2. #22
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    ...Co nie zmienia faktu, że z serwisem poboksuję się, bo nie lubię jak ktoś mnie w konia robi. Muszę też wczytać się w te noty serwisowe, bo jeśli te same tarcze w innych autach sprawują się ok, to może źródło problemów jest gdzieś indziej.
    misiek, może zaczniemy prowadzić statystykę, bo w mojej serwis przetaczał już po ~8000km, teraz mam 24tys. i powolutku jakby problem zaczął powracać.
    Będzie nas więcej, to i u nas nie będą mieli wyjścia jak zrobić akcję serwisową!

  3. #23
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Postów
    62
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja jestem po przetoczeniu przy 21 tys teraz 23 tys i juz bija ponownie wiec moze napiszemy jakis list wspolnie zeby zrobili akcje serwisa bo nie jest nas duzo

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Słuchajcie, to niegłupi pomysł. Poczekajcie chwilkę i zobaczymy jak rozwinie się sytuacja po moim zgłoszeniu. Jeśli będą mocno się zapierać to przygotujemy wspólnie pismo i wyślemy do PGD z CC do centrali Infiniti w EU. Na forum US są bardzo mocne argumenty czemu jest to problem podlegający gwarancji mimo tego co próbują nam wmówić (element eksploatacyjny).

    Ktoś jeszcze ma ten problem ? Im więcej nas tym lepiej Zgłaszać się!

  5. #25
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    brak
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Troche napisze nie w temacie, ale przygladam sie waszym wpisom na temat infiniti q50 juz od paru miesiecy i z dnia na dzien pojawiaja sie nowe usterki, niedogodnienia i teraz moje pytanie czy gdyby byla taka mozliwosc to jeszcze raz bylibyscie sklonni wydac tyle kasy na ten samochod? Ogolnie zastanawialem sie nad kupnem tego modelu bo auto naprawde jest swietne(odbylem jazdy probne) ale jezeli ma tyle wad to troche sie boje co bd przechodzili jak wam sie skonczy gwarancja. Jak moge was prosic to odpiszcie szczerze czy bylibyscie skolonni jeszcze raz kupic q50

  6. #26
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Postów
    62
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja bym na pewno kupił raz jeszcze bo za ta kase nie kupisz nic szybszego i bardziej niezawodnego.A te usterki o których piszemy są to pierdoły które w porównaniu z innymi samochodami są wręcz niezauważalne aha no i spalanie w 3,5 V6 na pozimoie 7,5 9,5 litra to pierwszy lepszy diesel v6 wiecej spali

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Żeby nie robić bałaganu tematy związane z wrażeniami z użytkowania auta proponuje wrzucać tutaj: http://www.ifans.pl/showthread.php?3...nia-odpowiedzi

    Tam też odpowiedziałem na post Jogi.

  8. #28
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    brak
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki za odpowiedz. Wiem wiem Misiek juz to przestudiowalem kilka razy Twoje jak i innych uzytkownikow opinie. Pozdrawiam!

  9. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mam dobrego newsa. Chwilkę to trwało, troszkę pomarudziłem, przesłałem numery not US do naszego serwisu i w końcu zostało to też zatwierdzone w Polsce.

    W przypadku objawów opisanych przeze mnie wcześniej oprócz szlifowania tarcz wymieniają też klocki hamulcowe z nowym zestawem montażowym. Wszystko na gwarancji, z reguły przód i tył, ale to zależy od pomiarów.

    Generalnie problem wynika z za twardych klocków w stosunku do tarcz. Nie u wszystkich to występuje, dlatego akcja jest 'on demand' i to czy kwalifikujesz się na bezpłatną akcję zależy od pomiarów, które wykona serwis.

    Nowe klocki są bardziej miękkie. Ciekawy jestem tylko ile wytrzymają. Co ciekawe z tyłu miałem gorsze wyniki pomiarów tarcz niż z przodu i przekraczały normy 3-krotnie. Po akcji w zeszłym tygodniu jest pięknie i wspaniale, już zapomniałem co to znaczy brak bicia przy hamowaniu. Kurcze, znowu mogę rozpędzić się do 250km/h i przyhamować bez ryzyka zawału serca.

    A jak sprawdzić czy problem występuje u Ciebie ? Należy rozpędzić się do ok. 200km/h i podjąć próbę dynamiczniejszego hamowania. Jeśli masz wrażenie, że cały samochód tańczy i zaraz coś się urwie to znaczy, że podchodzisz pod akcję serwisową. Przy mniejszych prędkościach nie czuć tego tak mocno, poniżej 120km/h w ogóle niczego nie obserwowałem.

  10. #30
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Mam dobrego newsa. Chwilkę to trwało, troszkę pomarudziłem, przesłałem numery not US do naszego serwisu i w końcu zostało to też zatwierdzone w Polsce. W przypadku objawów opisanych przeze mnie wcześniej oprócz szlifowania tarcz wymieniają też klocki hamulcowe z nowym zestawem montażowym. Wszystko na gwarancji, z reguły przód i tył, ale to zależy od pomiarów.

    Generalnie problem wynika z za twardych klocków w stosunku do tarcz.
    Coś w tym jest...
    W 2013~14 po wprowadzeniu Q50 do sprzedaży na rynku USA, na stronach serwisowych tarcze hamulcowe były te same co do innych INFINITI z pakietem SPORT (hamulce AKEBONO SPORT)
    czyli tarcze : 40206-JL00A (superseded to 40206-JL00B)
    natomiast symbolu klocków nie pokazywało dla wersji Q50 SPORT w ogóle i tak jest do dziś (jeżeli wybiera się model, brake itd...),
    q50 brake1.jpg

    choć jak się pogrzebie (wyszukiwanie słowne dla modelu Q50 SPORT) to pokazuje symbol D1060-1TG1C czyli klocki zalecane przez serwisy USA do M37 / M56 (SPORT)
    q50 brake2.jpg

    Dla wersji Q50 NIE SPORT - nie ma problemu - pokazuje wszystko...
    Nie wiem jakie są montowane fabrycznie ani jakie montują w PL,
    ale jak ściągałem zestawy hamulcowe AKEBONO SPORT do mojego Q50
    to kupiłem całe komplety tarcze+klocki identyczne jak montowane w FX...(klocki D1060-JL00K)
    ... i jak narazie - nie narzekam, 29 tys. km, żadnego bicia i problemów z mocniejszym dohamowywaniem
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 3rd-January-2016 o 17:22
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 HYBRID - torby podróżne dopasowane do hybrydy
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30th-June-2019, 23:50
  2. 3.5H 3.5H Filtr oleju do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28th-April-2017, 10:41
  3. 3.5H Filtr powietrza do Q50 HYBRID / 3.7
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-April-2017, 19:39
  4. Jak wyłączyć trakcje w q50 hybrid EU?
    By piotrekts in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6th-October-2015, 18:47

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •