Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: STAG i spalanie

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2014
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Jeździ
    EX35,2008,grafitowy
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie STAG i spalanie

    Witajcie,
    w moim EX 35 założyłem rok temu STAG'a 300 / 6 Premium, 2x KME GOLD, wtryski Hana H2000 i przez 10.000 km było ok - czyli spalanie LPG miasto 20l / 100km trasa 15-16 l ( minimum 13 - w dłuższej trasie bez postojów)
    Po przeglądzie rozregulowali mi instalację (najpierw założyli wadliwy filtr fazy ciekłej i zanim doszli, że cała partia filtrów jest trefna to już zdążyli zrobić ponownie regulację),
    po pierwszych poprawkach zaczął palić prawie 40 l w mieście.
    Aktualnie po kolejnych dwóch wizytach wygląda na to, że wyjdzie ok. 30 l i "fachowcy" twierdzą, że widocznie tyle pali i nic więcej nie są w stanie zrobić.
    Prośba do Was o informacje jakie macie spalanie LPG na takiej lub podobnej konfiguracji. Wydaje mi się, że EX nie powinien palić więcej niż FX, więc wyniki z FX'ów też mnie interesują.
    Chętnie też wybrałbym się do jakiegoś dobrego fachowca na regulację - czy możecie kogoś polecić ? - lubelskie / mazowiecke, ale jak trzeba to przejadę się i dalej.

    Pozdrawiam,
    trocek

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Powinien palic do 20% wiecej niz Pb. U mnie to bylo w granicach 2-3l wiecej na LPG. Tylko ja mialem PRINS wiec idzie z autoadaptacji map paliwa (nie reguluje sie go, robi to sam na podstawie map Pb). Dopuki nie usuna usterki jezdzij po prostu na Pb. Bezpiecznie i sprawdzisz jakie wychodzi spalanie na benzynie. Dodasz do 20% i masz spalanie jakie powinno byc przy dobrze ustawionej instalce LPG. U mnie wychodzilo ok 15Pb i 17.5LPG przy normalnej jezdzie. Szybka jazda + 3l
    Od siebie dodam, ze ostatnie 3 miesiace jezdzilem tylko na Pb i jezdzi sie duzo lepiej. Nic sie nie przelacza, szybko sie tankuje i silnik chodzil tak, ze szklanke lychy mozna na nim bylo stawiac
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie minimalne różnice, ale mniej więcej jak u kolegi korzeń ... nie daj sobie wmówić więcej i pożegnaj panów jeżeli nie mają pojęcia co robią ...
    Co za beton.. ci to powiedział... widocznie tyle pali ... nie wracaj tam ...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Nawet przy srogi budowaniu 25 Pb to ciężko na mieście osiągnąć. Zmień specjalistę od gazu. Na forum lpg znajdziesz typów w swojej okolicy.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Też mam zamontowanego staga i spalanie gazu jest praktycznie dokładnie o te 20 % większe niż na benzynie (benzyna maxxxx w mieście w mega korkach 21l/100 - gaz 25l/100) a tak na trasie bez zamulania to benzyna 14l/100 a gaz 17l/100. Więc gazownik do zmiany

  6. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    2015 R52/QX60
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam wszystkich serdecznie

    po zestawie widzę, że jest oki.

    Kolego Trocek, kup sobie na allegro interfejs do staga i sam to ustawi, co jakiś czas sprawdzaj - to naprawdę proste, jedziesz zbierasz mapy na benzynie robisz korekt i sprawdzenie, lepiej ustawisz niż te twoje spece

    co i jak znajdziesz na forum STAGA , tam też znajdziesz speców z tego regionu co rozumieją temat i sprawdzą poprawność instalacji, może wtryskiwacz leje.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Od niemal 1,5 roku też mam instalke STAG300, reszty gratów nie pamiętam. Proszę o pokutę i rozgrzeszenie.
    Spalanie miasto (turlanie się w Warszawskich korkach) 16-20. Trasa 14- dość spokojnie, 20- dość niespokojnie.

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2014
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Jeździ
    EX35,2008,grafitowy
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    No dobra - sprawa wygląda tak, że mój EX tak jak mój kot poczuł zbliżającą się zimę i wciąga wszelkie paliwa jak opętany.
    Zrobiłem ok. 200 km na benzynie i wyszło prawie 21/100 - ok. 20% to trasa bez szaleństw.
    Byłem w serwisie Nissana (do Warszawy na razie nie mam kiedy podjechać) - sprawdzili pod komputerem i wychodzi,
    że mieszanka prawidłowa, błędów nie ma. Samochód jeździ jak trzeba. Ale nie daje mi trochę spokoju te wysokie spalanie - zwłaszcza, że koledzy piszecie, że macie jednak dużo niższe wyniki.
    Samochód ma 58.000 mil zrobione i na bieżąco wymieniane filtry/oleje i co tam trzeba.
    Nie bardzo wiem czego się jeszcze można czepić.... Może ktoś ma jakiś pomysł ?

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? trocek Zobacz post
    spalanie LPG miasto 20l / 100km trasa 15-16 l ( minimum 13 - w dłuższej trasie bez postojów)
    bardzo podobnie +/- ,instalka PRINS

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie teraz na sterowniku Q-Max jest ok 22 litrów gazu (miasto+krótkie odcinki) czyli ok 18 litrów benzyny. Sporo ale warunki też srogie. Natomiast w lato na trasie 12 benzyny czyli 14,5 gazu, elegancko

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Spalanie oleju
    By neromax in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23rd-March-2018, 19:09
  2. BRC czy STAG?
    By Grucha in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27th-June-2017, 14:34
  3. BRC czy STAG?
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13th-November-2015, 10:30
  4. Spalanie
    By MISWRO in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9th-July-2015, 21:16
  5. spalanie
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 11th-August-2013, 11:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •