Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50

    Postanowiłem założyć ten temat, gdyż stoję przed wyborem drugiego kompletu felg dla mojej Q50S Hybrid.
    Fabryczne parametry felg to rozmiar 19 cali, szerokość 8,5 cala, odsadzenie 50 mm.
    Dla ciekawskich dodam, iż fabryczna felga jest z logo Nissana na wewnętrznej stronie i waży 14,1 kg.
    Niestety w temacie zamienników felg fabrycznych dla Q50S nie jest za wesoło, przynajmniej w Europie. Co innego Stany. Tam od wyboru do koloru. Konfiguratory w Europie pokazują niewiele modeli a jak się przekonałem w trakcie poszukiwań, nawet te, które widnieją w konfiguratorach, nie koniecznie muszą pasować. Szczególny problem to przednia oś i dopasowanie do hamulców Akebono. Na moje pytania o dopasowanie sprzedawcy nie mają pewności i pytają u źródła czyli u producentów. W tym momencie spotyka ich jednak niemiła niespodzianka. Okazuje się, iż wielu producentów nie ma dla Q50S homologacji i nawet nie wiedzą czy ich felga będzie pasować. Powoduje to patową sytuację. Skoro producent nie gwarantuje dopasowania to handlowiec nie podejmie ryzyka zamówienia.
    Przestrzegam zatem osoby zainteresowane zakupem felg w Europie do bardzo starannego sprawdzenia czy dany model pasuje.
    Nie dziwię się zatem Irkowi, iż Vosseny (notabene wystawione na sprzedaż) ściągał z USA. Tam jest chociaż pewność, iż produkt będzie dopasowany.

    W trakcie poszukiwań bardzo wiele pracy poświeciłem na dopasowanie wizualne felgi do mojego samochodu. Chciałbym się z Wami podzielić moimi wizualizacjami i zaprosić do dyskusji w temacie dopasowania przedstawionych felg do autka.
    Mam nadzieję, iż w temacie tym pojawią się rady i sugestie odnośnie doboru felg do Q50 i to nie tylko do wersji hybrydowej.

    Poniżej przedstawiam moje wizualizacje wybranych felg. Nazwy modeli występują w nazwach plików. Są to wizualizacje felg 19 calowych, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pasować do Q50S Hybrid:
    Q50S ASA GT2 (Kopiowanie).jpgQ50S Rial Lugano (Kopiowanie).jpgQ50S ATS Racelight (Kopiowanie).jpgQ50S AEZ Valencia (Kopiowanie).jpgQ50S Borbet BLX (Kopiowanie).jpgQ50S Brock B33 (Kopiowanie).jpgQ50S Mille Miglia MM1007 (Kopiowanie).jpgQ50S Tomason TN9 (Kopiowanie).jpgQ50S Tomason TN10 (Kopiowanie).jpgQ50S Speedline SL1 Imperatore1 (Kopiowanie).jpg
    Dodałem kolejne 3 wzory felg, które powinny pasować na Q50S (ATS Racelight, ASA GT2 i Rial Lugano)
    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez grisza ; 12th-October-2015 o 20:51

  2. Dzięki grisza za powyższy Post:

    grabba (12th-October-2015)

  3. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Mi się 2jka podoba, a 3jka to wygląda jak z mercedesa więc ją bym odpuścił. Rozważ jeszcze tą co wspomniał Irek (19 pasuje z tego co twierdzi vossen):


  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Postanowiłem założyć ten temat, gdyż stoję przed wyborem drugiego kompletu felg dla mojej Q50S Hybrid.
    Fabryczne parametry felg to rozmiar 19 cali, szerokość 8,5 cala, odsadzenie 50 mm.
    Dla ciekawskich dodam, iż fabryczna felga jest z logo Nissana na wewnętrznej stronie i waży 14,1 kg.
    Niestety w temacie zamienników felg fabrycznych dla Q50S nie jest za wesoło, przynajmniej w Europie. Co innego Stany. Tam od wyboru do koloru. Konfiguratory w Europie pokazują niewiele modeli a jak się przekonałem w trakcie poszukiwań, nawet te, które widnieją w konfiguratorach, nie koniecznie muszą pasować. Szczególny problem to przednia oś i dopasowanie do hamulców Akebono. Na moje pytania o dopasowanie sprzedawcy nie mają pewności i pytają u źródła czyli u producentów. W tym momencie spotyka ich jednak niemiła niespodzianka. Okazuje się, iż wielu producentów nie ma dla Q50S homologacji i nawet nie wiedzą czy ich felga będzie pasować. Powoduje to patową sytuację. Skoro producent nie gwarantuje dopasowania to handlowiec nie podejmie ryzyka zamówienia.
    Przestrzegam zatem osoby zainteresowane zakupem felg w Europie do bardzo starannego sprawdzenia czy dany model pasuje.
    Nie dziwię się zatem Irkowi, iż Vosseny (notabene wystawione na sprzedaż) ściągał z USA. Tam jest chociaż pewność, iż produkt będzie dopasowany.

    W trakcie poszukiwań bardzo wiele pracy poświeciłem na dopasowanie wizualne felgi do mojego samochodu. Chciałbym się z Wami podzielić moimi wizualizacjami i zaprosić do dyskusji w temacie dopasowania przedstawionych felg do autka.
    Mam nadzieję, iż w temacie tym pojawią się rady i sugestie odnośnie doboru felg do Q50 i to nie tylko do wersji hybrydowej.

    Poniżej przedstawiam moje wizualizacje wybranych felg. Nazwy modeli występują w nazwach plików. Są to wizualizacje felg 19 calowych, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą pasować do Q50S Hybrid:

    Q50S AEZ Valencia (Kopiowanie).jpgQ50S Borbet BLX (Kopiowanie).jpgQ50S Brock B33 (Kopiowanie).jpgQ50S Mille Miglia MM1007 (Kopiowanie).jpgQ50S Tomason TN9 (Kopiowanie).jpgQ50S Tomason TN10 (Kopiowanie).jpgQ50S Speedline SL1 Imperatore1 (Kopiowanie).jpg

    Zapraszam do dyskusji.
    Jak dla mnie numer dwa fajnie wygladaI takie bym zakupił.

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    Rozważ jeszcze tą co wspomniał Irek (19 pasuje z tego co twierdzi vossen
    Vossen to klasa sama w sobie. Jednak cena trochę odstrasza. Ponadto zwróc uwagę, iż w swoim zestawieniu uwzględniłem jedynie felgi, które można bez problemu kupić w Europie. Nie znaczy to, że odpuszczam temat zakupów za oceanem. Chodzi mi jednak głównie o wskazanie co na naszym europejskim rynku można zakupić do Q50 i jak ten samochód prezentuje się z konkretną powiedzmy "europejską" felgą.

  6. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Nie patrzyłem wgl na modele i marki, tylko na sam design Cena porównawcza 2jki i vossen to faktycznie przepaść (~100% ceny trzeba dołożyć).

    BTW
    ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta, ale jak kupujecie takiej samej wielkości to chodzi tylko o oszczędność czasy i pieniędzy na zmianach opon zima-lato czy coś jeszcze? Opony się niszczą podczas zmiany czy co?

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta
    Zmiana look auta to nie tylko powiększenie rozmiaru felgi. Zauważ, iż każda felga nadaje autku trochę inny image. Patrząc na bryłę Q50 z profilu można zauważyć, iż jedna felga nadaje autku albo mniej albo więcej charakteru sportowego lub mniej lub więcej elegancji. Tak naprawdę to sam mam pewne wątpliwości jaka jest właściwie bryła Q50. Czy można Q50 postrzegać jako bryłę sportową czy bardzie dostojną limuzynę. I dla przykładu felga Borbeta BLX jest bardzo elegancka ale nie sportowa. Inaczej sprawa się ma przy feldze Speedline SL1 czy felgach ATS i ASA.
    Mając dwa komplety felg w dużym uproszczeniu możesz mieć dwa autka w jednym. Ja tak to postrzegam. Aspekt wygody przy zmianie sezonowej ma też duże znaczenie. Ponadto przy wymianach opon bardzo często dochodzi do uszkodzeń czujników TPMS i serwisanci wyraźnie to zaznaczają przed usługą. Oczywiście koszt wymiany ponosisz sam.

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Nie wiem dlaczego, ale mi najbardziej podobają się felgi OEM. Nie wiem, jak oni je dobierają, ale każde inne jakiś mi nie pasują.

    Ja mam tylko jeden komplet i wymieniam opony 2 razy w roku i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby uszkodzili mi czujniki TMPS. Prędzej felgę uszkodzą

  9. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    ale mi najbardziej podobają się felgi OEM
    Masz rację. W przypadku Q50S felga OEM jest bardzo fajna. Problemem jest aby nie zepsuć tego co dobre. Pomimo tego będę uparty i twierdzę, iż fajnie jest mieć dwa komplety różnych felg.

  10. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Akurat do Q50S są najładniejsze felgi jakie są oferowane z tym modelem też mi się podobają a reszt nie

    Zmiana wyglądu felgą owszem jest ale ja wyszedłem z założenia jak auto nam się podoba na innej feldze w tym samym rozmiarze to sprzedajesz aktualne i kupujesz nowe a nie, że zmieniasz co pół roku. Pewnie po, którejś zmianie stwierdzisz, że jakąś wolisz bardziej...

    Co do bryły Q50 to ja uważam, że ono ma dwa oblicza i zależy od stylizacji (w szczególności kolor) auto kompletnie inaczej się prezentuje. Czarne -> elegancik, czerwone czy niebieskie -> sportowy sedan. A na przykład w E klasie to już tak nie działa... Q50 jest dostojna a przy tym jej mocne przetłoczenia są bardzo organiczne niczym muskuły. Dlatego mi się tak podoba

    A stwierdzenie, że 2 w 1 to nie za bardzo bo niezależnie od Ciebie przez pół roku masz jedno a przez drugie pół drugie.

  11. #10
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    ostatnio się zastanawiałem, jaki jest główny powód kupowania drugiego kompletu felg? W przypadku Irka i 20 cali to zmiana look auta
    W moim wypadku:
    - 2 kpl. felg stosuję od chyba 20 lat

    Uzasadnię tylko ze względów praktycznych (bo z look'iem - to jak z gustami i guścikami) :

    1. felgi jeżdżone całosezonowo szybciej ulegają zewnętrznym uszkodzeniom powłoki i nie chodzi mi tylko o to że są to wizualne uszkodzenia części zewnętrznej (czyli w perspektywie piaskowanie-malowanie lub odświeżanie-regeneracja zewnętrznej powłoki)

    2. jeżeli nie doczyszczamy dość dokładnie wnętrza felgi conajmniej 2 razy w roku, zbiera się tam pył hamulcowy często w postaci grudek (normalne mycie na aucie - nawet mocnym karcherem nic nie daje), po 2~3 latach (przy dużych przebiegach) felga zaczyna być coraz trudniejsza do wyważenia, odpadające grudki mogą powodować potrzebę kolejnego wyważania (zwłaszcza przy/po bardzo szybkiej jeżdzie), w momencie kiedy usuwa się te grudki - najczęściej pokazuje się wżer w powierzchni felgi, z czasem-po kilku latach wnętrze felgi wygląda jakbyście je "podziabali jakimś dziurkaczem"

    3. im większa-szersza felga tym większe kłopoty ze zmianą opon, możliwością drobnych mikrouszkodzeń opony i rantu felgi

    4. stosowanie 2 kpl. umożliwia także stosowanie felg i opon o dużej różnicy rozmiarów - co jest przydatne zwłaszcza w terenach górzystych, z dużą ilością i częstotliwością opadów śniegu

    5. no i w końcu najważniejsze czyli WYGODA
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  12. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Bartek. (13th-October-2015)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Alternatywy fabrycznych opon
    By Arek in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 30th-September-2022, 22:38
  2. Modele fabrycznych Felg w G35
    By Coobcio in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17th-January-2017, 22:45
  3. [M35] Reset do ustawień fabrycznych, zmiana ustawień.
    By bombspray in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15th-August-2015, 16:53
  4. proszę o sprawdzenie VIN dla Q50
    By slepy62 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3rd-May-2014, 19:16
  5. Alternatywa na drożejące paliwa.
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2011, 19:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •