Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Q50 - Problemy z DAS

  1. #11
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piotrekts Zobacz post
    A to nie jest awaria systemu start/stop a nie DAS-u?
    Zmienię nazwę tematu na problemu mojej Irenki

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    No ja to szczerze zawsze miałem obawy do transportu aut na lawecie, że coś niechcący uszkodzą, przerysują. Zwłaszcza przy aucie z takim przebiegiem to bym nie ryzykował i jeszcze te komentarze sąsiadów Ja bym po prostu sam podjechał do serwisu i tyle.
    Zdecydowanie tez bym tak zrobił ale chciałbym wywołać błąd i zostawić tak auto do odbioru (jeszcze mi bedą gadać że nie widzą problemu).
    No i oczywiście odległość - daleko bardzo


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    No więc sprawa po serwisie wygląda tak.

    Po pierwsze trwało to dość długo - równy tydzień. Początkowo mówiono mi, że to przez "próbę wywołania błędu" ale jestem pewien, że po prostu stał w kolejce

    Po serwisie Pan Mariusz (przyjemnie i konkretnie się z nim gadało) poinformował, że zwyczajnie DAS został zaprogramowany na nowo i problem nie powinien więcej występować. Próbowałem wyciągnąć z niego coś więcej ale albo nic więcej nie było albo nie chciał mówić.

    Tak czy siak najważniejszy jest efekt i po ponad miesiącu stwierdzam PROBLEM SOLVED.
    Absolutnie przez cały ten czas do dzisiaj nie miałem żadnego problemu z DASem.
    Mało tego, dziś odbierając auto z oklejania (wyładowało się totalnie przez oświetlenie w podwoziu, które przy otwartych drzwiach nigdy nie gaśnie!) miałem lekko przestawioną kierownicę, która zaraz po wyjechaniu na drogę się ustawiła - więc wydaje mi się, że nawet auto kalibracja w końcu działa poprawnie.

    Niestety po zdjęciu zderzaka zaświeciła się kontrolka od unoszenia maski w razie wypadku ale to już w osobnym wątku.
    No i w końcu wrzucę zdjęcia - jeszcze tylko zamontuje chlapacze i Irenka będzie gotowa do pozowania

    P.S. Gdyby ktoś miał kiedyś podobny problem z DAS załączam oficjalną procedurę resetu.
    Jednakże bardzo proszę zastanówcie się 3 razy zanim ją zrobicie - mam wrażenie, że po pierwszym razie Irenka wpadła w cug i chciała reset co 3 dni.

    Jeżeli kiera nie wycentruje się sama po kilku kilometrach to niestety pozostaje tylko reset. Ja przejechałem 30km zanim się poddałem.

    20131113_152517_zpsa1a3d902.jpg20131113_152530_zpsb30c6621.jpg

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29th-February-2016, 00:35
  2. Problemy z kluczykiem !!!! G35
    By Arti in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4th-December-2014, 08:43
  3. Problemy z połączeniem z forum - błędy
    By sirtrojan in forum Dział organizacyjno-techniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-March-2014, 00:32
  4. Problemy z silnikami zasilanymy LPG - zestawienie zrobione przez PRINCE
    By sirtrojan in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 4th-December-2011, 19:07
  5. Problemy z logowaniem? Inne problemy związane z działaniem forum?
    By sirtrojan in forum Dział organizacyjno-techniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5th-May-2010, 12:13

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •