Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: FX35 - pomoc w wyborze gazownika i producenta

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie FX35 - pomoc w wyborze gazownika i producenta

    Witam,


    Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem FXa z 2007 roku. Auto jest piękne i pierwysz raz nie mam dysonansu pozakupowego
    Jednak mam inne pytanie. Mianowicie robię ~80-100 km dziennie po Warszawie, więc kupujące wiedziałem, że założę LPG. Mam obecnie 3 propozycje:


    1. Nowotczyński z Mławy na Stagu, nie wiem ile reduktorów, jeszcze tego nie weryfikowałem, ale podobno jest debeściakiem - mam tam ~100km z Wawy i tylko to mnie powstrzymuje. W razie regulacji, czy awarii musiałbym praktycznie brać urlop, cena 4200 zł.
    Plusy: wszyscy go polecają
    Minusy: daleko i STAG podobno jest słabszy od BRC(?)


    2. EGP.pl z Ostrobramskiej (Warszawa), cały komplet BRC na jednym reduktorze - cena 4500. Wada taka, że czytałem sporo negatywnych opinii, chociaż inni mówią, że jedni z najlepszych w Warszawie. Byłem u nich i poza tym, że mają śliczny i profesjonalny warsztat, to jakoś mnie nie przekonali. Generalnie boję się usług poserwisowych.
    Plusy: blisko, podobno BRC jest najlepsze z tych trzech i jednak dużo osób poleca
    Minusy: są też negatywne opinie, ale sprzed kilku lat i po prostu mnie nie przekonali


    3. Znajomy warsztaty, do którego mam pełne zaufanie, robią na Techu, też nie wiem ile reduktorów, ale gazowałem u nich TT żony i śmiga bez zastrzeżeń od 15kkm. Martwi mnie tylko, że planują taką instalkę, która przy wysokich obrotach przełącza się na Pb. Wydaje mi się, że to nie jest najlepsza opcja.
    Plusy: 3700 zł za instalację i pewność, że w razie "sraczki" pomogą mi o każdej porze dnia i nocy. Druga sprawa, to że jak powiem, że nie może się przełączać na benzynę przy "butowaniu" to tak zrobią dokładając co trzeba.
    Minusy: gazują dość często, ale nie jest to core ich działalności. Wg mojej wiedzy Tech'a można od biery porównać co najwyżej ze STAGiem, ale nie umywa się do BRC.


    Generalnie na różnice nie patrzę, więc nie wiem co zrobić... Co Waszym zdaniem wybrać?


    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post

    3. Znajomy warsztaty, do którego mam pełne zaufanie, robią na Techu, też nie wiem ile reduktorów, ale gazowałem u nich TT żony i śmiga bez zastrzeżeń od 15kkm. Martwi mnie tylko, że planują taką instalkę, która przy wysokich obrotach przełącza się na Pb.
    Jak juz musisz gazowac, to zdecydowanie najlepsza opcja. Mówcie co chcecie, ale VQ35 jest na liscie PRINSA i nie ma utwardzanych gniazd zaworowych pod LPG. Przełaczenie na Pb na wysokich obrotach to moim znaniem super opcja
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    INFINITI FX35, rocznik 2011, kolor czarny
    Postów
    5
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam. Od 2 lat mam w swoim FX 35 założony system BRC Sequent Plug&Drive. Oczywiście z systemem lubryfikacji. Wszystko sprawuje się znakomicie nie miałem żadnych problemów. Ja montowałem w siedzibie importera na Polskę, w firmie Czakram w Tarnowie. Szczerze polecam.

  4. #4
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post
    1. Nowotczyński z Mławy na Stagu, nie wiem ile reduktorów, jeszcze tego nie weryfikowałem, ale podobno jest debeściakiem - mam tam ~100km z Wawy i tylko to mnie powstrzymuje. W razie regulacji, czy awarii musiałbym praktycznie brać urlop, cena 4200 zł.
    Plusy: wszyscy go polecają
    Minusy: daleko i STAG podobno jest słabszy od BRC(?)
    Osobiście wybrałbym Nowotczyńskiego,ma doświadczenie z tymi silnikami,jest polecany na forach i ma świetne opinie,lepiej wydać więcej i mieć idealnie dobraną i zamontowaną instalkę,niż łaszczyć się że będzie parę zł taniej i mieć po silniku.STAG jest bardzo dobry,pare osób z forum go miało i wsio ok.Kolejna sprawa to Nowotczyński jako jeden z nielicznych zdejmuje kolektor ssący podczas wiercenia,innym się nie chce i opiłki potrafią trafić do silnika,nie wspomnę już o tym że stroi instalkę podczas jazdy samochodem-wielu robi to na postoju a potem okazuje się że instalacja nie wyrabia.Minusem jest jak napisałeś odległość,sam bym swojego zagazował ale jakoś nie mam czasu się za to zabrać nie wspominając o dojeździe.




    Cytat Napisa? tas23 Zobacz post
    Druga sprawa, to że jak powiem, że nie może się przełączać na benzynę przy "butowaniu" to tak zrobią dokładając co trzeba.
    Powinni robić to bez upominania.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Mój szef robił instalację LPG w swoim Lexusie- sic! tutaj. Ponoć gość ma duże doświadczenie.

    MCC Gas S.C. Jacek Cieślak Marek Cieślak

    MCC Gas Jacek Cieślak Marek Cieślak www.motogas.pl info@mccgas.pl



     tel. 22 611 44 62

    ul. Szpacza 2
    04-238 Warszawa
    woj. mazowieckie

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Mi instalacje STAG zakładał P.Darek z Wawy Rembertów, ul Kadrowa 37. Wygląd warsztatu nie wzbudza zaufania, ale fachowiec ma pojęcie o tym co robi. Co prawda przejechałem na gazie dopiero jakieś 25000 km, ale póki co zero problemów. Gazowałem u niego drugie auto, a wszystkie poprzednie serwisowałem.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ptaszki ćwierkały, że dobra instalacja powinna obrobić też górę obrotów. Jeśli ktoś na siłę próbuje górę przełączać, to chyba coś nie tak. Można sobie profilaktycznie przełączać, ale instalka powinna to obrabiać. Przypomina to montaż "alaski" do dwulitrowego motoru
    100 lat temu w civicu kręciłem do 8000 (seria D), miałem sonde podłączoną na stałe, było bogato. Instalację robiłem można powiedzieć sam, bo po zakupie jakiś szmelc tam był wrzucony. Wystarczy dodać, że na gazie ćwiarę robiło lepiej niż na benzynie a przebieg się zbliżał do 400kkm i nic złego się nie działo.
    W G kombinowaliśmy z przełączaniem i bez. Reduktor mam x2. W rezultacie, po ~pięciu dłuższych strojeniach, lata to tylko na LPG, z tym że odcinkę widziało ostatnio chyba jakoś późną wiosną. Trochę trzeba się było zastanowić nad ustawieniami choć rolki pewnie pare koni mniej pokażą, nie ma siły.
    Od lubryfikacji się kolegom kolektory brudziły i przepływki, a i dawkowanie pozostawia wiele do życzenia, warto to przemyśleć.

    ----

    Ja zakładałem u gościa, który obsłużył już kilka takich motorów. Do jednego dzwoniłem, zrobił 70kkm i nie miał uwag. To mnie przekonało. Krzychu z naszego forum również tam zakładał. Gość robi motory z USA i inne dziwne pojazdy (jaguary, range, pontjaki etc).

    pozdrawiam

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 2nd-July-2018, 12:24
  2. Prośba o pomoc w ustaleniu producenta felg
    By 220483 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30th-October-2016, 07:39
  3. Samochód dla kobiety pomoc w wyborze
    By Drzymek in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18th-August-2015, 14:42
  4. Pomoc w wyborze G35
    By sas in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-October-2013, 22:27
  5. FX 35 pomoc przy wyborze auta..
    By Kali Spidfajer in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 7th-May-2013, 13:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •