Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 348

Temat: Nowe Infiniti Q50 3.0t Red S 400KM

  1. #21
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie będzie Ci się bardziej opłacało ściągnąć Q50s 3.7 AWD i przełożyć klika gratów...

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Wg mnie 475Nm to nie jest imponujący wynik. Np Mercedes C450amg ma 367KM i 515Nm, bmw 550i ma bodajze 420KM i 600Nm. Zreszta to i tak nie ma znaczenia. Zobaczymy jak to bedzie jezdzic. Nie ma sensu licytowac sie na cyferki.
    Podobno w przypadku braku DAS do Q50 FL mial trafić tradycyjny uklad kierowniczy z G37.

  3. #23
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie Nowe Infiniti Q50 3.0t Red S 400KM

    To samo tylko dla USA
    http://infinitinews.com/en-US/infini...onal-auto-show


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatal
    Ostatnio edytowane przez lonek_rwl ; 17th-December-2015 o 01:24

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Aj jaram się. Gdyby to miało troszkę więcej kuni, tak chociaż z 450-500KM, to może pomyślałbym o przesiadce, ale te 36KM "wzrostu" i mniejszy moment nie dają mi solidnego argumentu do rozmów z małżonką

    Ciekawy jestem jakie czasy osiągną, waga mniejsza od hybrydy, a więc pewnie pierwsza setka w AWD pojawi się po mniej niż 5 sekundach. Inaczej nie miałoby to sensu. No i najważniejsze - jak spozycjonują to auto (droższe czy tańsze od hybrydy). Jak tańsze to będzie hit. Ja szczerze mówiąc jak miałbym wybierać między hybrydą, a tą V6 biturbo to bez zastanowienia brałbym to drugie, nawet mimo ewentualnej wyższej ceny. No i zawieszenie adaptacyjne oraz tryb Sport+, tego brakuje.

    mariuszzar - zwyczajowo przyjęło się, że auto z taką samą liczbą kucy i większym momentem ma lepsze przyspieszenie, a więc obawiam się, że niski moment może przełożyć się na gorsze wyniki niż konkurencja, ale to zobaczymy. Jak tak popatrzyłem to inne auta zbliżone wagowo mające te 400KM z doładowanej V6 3.0 mają co najmniej 550-600Nm i czasy do 100tki na poziomie 4,8 sekundy. A więc boję się czy ta bariera 5 sekund zostanie przełamana w wersji AWD Q50 400KM przy tak niskim maksymalnym momencie obrotowym.

    lonwek_rwl - 211 PS = 208 HP, po prostu inne jednostki, a moc ta sama.

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Szkoda, ze w PL jie bedzie dostepna wersja 300KM. Jesli bylaby rozsadna cena to bylaby to najlepsza oferta na Q50.
    Cos mi sie wydaje ze wersja 400KM bedzei ciut drozsza niz Hybrid - unaczej nikt nie kupilby elektronów.

  6. #26
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Ja się bardzo cieszę, wybór mi się poszerza
    a co się zmieniło z zewnątrz i ewentualnie wewnątrz? Ktoś to widzi? Bo chyba niuanse i ja nie mając tego auta nie mogę ich dostrzec.

  7. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Wizualnie wewnątrz nic się nie zmieniło, na zewnątrz też. Pojawił się tylko nowy wzór felg dla wersji 400KM w najwyższej wersji wyposażenia, bardzo fajny zresztą i może sobie sprawię takie na lato, a te zostawię na zimę.

    Poza tym ze zmian:
    - adaptacyjne zawieszenie, najfajniejsza zmiana i takie coś chciałbym mieć
    - program Sport+ - pewnie jak u konkurencji wyłącza automatycznie kontrolę trakcji, ale to można zrobić też samodzielnie. Fajnie jakby utrzymywał też wyższe obroty, bo wg. mnie są za niskie w obecnym trybie Sport
    - DAS v2 (ja nie narzekam na v1, a więc ciekawy jestem czego dotyczą zmiany i czy to nie kwestia update'u softu, która może być zaaplikowana też do starej Q50)
    - poprawione Active Lane Control (wg. mnie obecnie działa bardzo dobrze i ostatnio prawie 100km przejechałem bez trzymania rąk na kierownicy i nóg na pedałach)

    Szkoda, że nie pomyśleli o elektrycznie podnoszonej klapie bagażnika, automatycznym zamykaniu/otwieraniu lusterek zewnętrznych, zapamiętywanie pozycji lusterka wewnętrznego i możliwości zapamiętywania ostatnio używanego trybu jazdy (przy starcie zawsze jest Standard). To są takie rzeczy, które irytują mnie każdego dnia.

    Swoją drogą bardzo szybko (jak na Infiniti) wprowadzają zmiany do świeżego modelu. Inne modele leżą i kwiczą (w sensie krzyczą o odświeżenie), a tu coś takiego. Ja nie mam auta jeszcze dwóch lat, a kupowałem jako jeden z pierwszych w Polsce, a tu już takie zmiany oferują. Trochę zniechęcająca polityka, jednak chciałbym, że po kupnie nowego auta jest nowe chociaż przez okres gwarancji (3 lata). Niby zmiany niewielkie i niewidoczne, ale jakby zmienili coś wizualnie na zewnątrz to bym się zirytował delikatnie, bo auto byłoby już stare. A tak póki co będzie nierozróżnialne od nowych hybryd, które nawet ten sam wzór felg będą miały. To też odpowiada na pytanie kogoś wcześniej czemu nie ma zmian wizualnych w Q50 w kierunku Q60 - bo klient wydający kupę hajsu na nowe auto by się delikatnie zdenerwował i drugi raz auta danej marki nie kupi.

  8. Dzięki misiektoja za powyższy Post:

    Bartek (17th-December-2015)

  9. #28
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Te nowe felgi, to te, które można obejrzeć w galerii do linkowanego na poprzedniej stronie artykułu?
    No ciekaw jestem bardzo, jakie będą osiągi, cena i inne odniesienia względem hybrydy, a także tego, kiedy będzie można nim pojeździć i kupić. Zobaczymy.....

    A co do momentu wprowadzania zmian, masz słuszność. Mazda chyba też tak szybko zrobiła w ostatniej 6.

  10. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Tutaj masz widoczne nowe felusy (wklejam link, bo z niewiadomych względów nie mogę załączać obrazków):

    https://www.dropbox.com/s/g3rb6juixs...Nowe_Felgi.jpg

  11. #30
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Bryła + kolor auta z linku krzyczy MAZDA! A szkoda bo ładnie się prezentuje auto w tym kolorze.

    Adaptacyjne zawieszenie to fajna rzecz, tym bardziej w Polsce gdzie mamy drogi od sasa do lasa. W sensie nieraz jest masakra (mazury) a nieraz jest idealnie głądko (warszawa-poznan).

Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Nowe Silniki Q50
    By Buziaczek81 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-December-2015, 14:22
  2. 2012 - nowe siliniki, nowe kolory, nowe opcje
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:14
  3. Red Bull - INFINITI
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2011, 18:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •