Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Infiniti Q70 3,5H lub M35h kto ma?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    Q70 3,5h 2015r biały
    Postów
    11
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Infiniti Q70 3,5H lub M35h kto ma?

    Witam wszystkich, czy ktoś z was ma Q70 lub M ale w hybrydzie, potrzebuję kilku informacji , jednak nie widzę żeby ktoś się tym chwalił dlatego najpierw zapytuję. Artur

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Tej kombinacji chyba nie ma na forum ALE układ hybrydowy jest ten sam co w Q50, to auto w szczególności właśnie układ hybrydowy jest bardzo dobrze opisane na forum. Na temat Q70 masz mniej postów ale jak coś to pisz to kolegi grabby (Q70 3.7L) to pewnie Ci odpowie na nurtujące pytania.

    Reasumując rozbijając zagadnienie na układ napędowy i resztę samochodu to znajdziesz odpowiedzi na większość pytań a przynajmniej będziesz miał komu je zadać.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    Q70 3,5h 2015r biały
    Postów
    11
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    dzieki, ale mi konkretnie chodzi o M lub Q 70 w hybrydzie, ono ma inne zawieszenie niż Q50 i nie da się porównać tych dwóch aut jesli chodzi o odczucia podczas jazdy. możektoś sie jeszczce znajdzie z tymi modelami.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Mka ma zdecydowanie lepszą trakcję i jest bardziej stabilna niż G/Q50. Kolega Ślepy pisał o wrażeniach z jazdy. Hybryda ma mały bagażnik i to jest jej największą wada. I w PL była dostępna tylko wersja RWD.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ale ja nie napisałem abyś porównywał Q50 z Q70. Patrzysz na wszystkie posty dotyczące Q70 i do tego dodajesz posty dotyczące spalania / przyspieszania / hamowania / inne dotyczące elementów napędu oraz hamulców z odzyskiem energii z Q50. Zawieszenie w Q70 we wszystkim modelach jest chyba takie same. Na podstawie tego można zbudować jakie będą odczucia z Q70 w hybrydzie.

    Grabba skąd porównanie, że Q70 ma lepszą trakcję i jest bardziej stabilna? Szerokość opon taka sama, waga też podobna, Q50 twardsze zawieszenie, Q70 dłuższa. Q50 powinna być bardziej sportowym-sedanem niż Q70 i lepiej się prowadzić po dobrej nawierzchni.
    Ostatnio edytowane przez Bartek. ; 23rd-December-2015 o 18:27

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    M37s ma inne zawieszenie (amorki) niż zwykła M37 GT. U mnie przy ponad 500KM i RWD nie ma problemów z trakcją, gdzie użytkownicy Q50h z RWD takie problemy zgłaszali. Q70 ma większy rozstaw osi niż Q50 i z tego może wynikać największą różnica w prowadzeniu.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Różnica rozstawu osi to tylko 5 cm (1.7%). Trakcję przy ruszaniu bardziej bym tłumaczył innymi aspektami:
    1. Nm Twój potwór vs hybryda Q50 podobne ALE dostatecznie niutów inne mimo, że u Ciebie one i tak od dołu są generowane to o ile się nie mylę w silnikach elektrycznych Nm są dostępne "na żądanie" a więc potrzebują większej trakcji do przełożenia na asfalt.
    2. Q70 ma bardziej miękkie zawieszenie co pomaga we wgryzaniu się w asfalt przy ruszaniu, czytaj lepszy kontakt opony z asfaltem.
    3. Oprogramowanie i elektronika.
    4. Opony w Q50 są run flat co przy ruszaniu może mieć minimalny negatywny impakt ze względu, że są twardsze.
    Tutaj Q70 ma przewagę

    Ale podczas zakrętów Q50 powinno być lepsze, przynajmniej w teorii gdyż ono celuje w segment sport luxury sedan a Q70 w limuzyny. Zaletą hybrydy w stosunku to 3.7 l jest na pewno bardziej równy rozkład mas ze względu na ciężkie baterie siedzące na tylnej ośce.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Pozostaje jeszcze tylną oś skrętna, którą mam w M-ce.

    Ślepy rok temu jeździł chyba wszystkimi Infiniti na torze (impreza organizowana przez Infiniti Polska) i na forum jest jego relacja z tego wydarzenia. Pisał wtedy, że Mką jeździło mu nie najlepiej.

    Ja nie twierdzę, że Q50, czy G jeżdżą źle, bo tak nie jest. Przez tydzień miałem G37x i super mi się jeździło. Mką to dużą limuzyna i tak właśnie jeździ.
    Ostatnio edytowane przez grabba ; 23rd-December-2015 o 23:12

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Kalisz
    Jeździ
    Q70 3,5h 2015r biały
    Postów
    11
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    wywiązała się dyskusja to muszę teraz o co mi chodzi. mam q70 w hybrydzie 3,5h. auto nówka. 12 ty przejechane kupione w salonie. to moje drugie infiniti , pierwsze był FX3,0 D. sprzedałem bo dla mnie to traktor. teraz widze różnice w komforcie jazdy .Q70 to wiadomo limuzyna. płynie po dziurach jak poduszkowiec. wygodne duże auto. zakup oceniam na udany. w srodku cicho . można delektować się fajną spokojną muzyką i wszystko jest ok. jest ok dopóki nie wyjadę na autostradę. przy dużych prędkościach mimo ze ustawię go na sport auto pływa. nie jest tak stabilne żeby się "zdrzemnąć podczas jazdy" , trzeba cały czas uważać i być mocno skoncentrowanym. ( duże prędkości to powyżej 200km /h. jechałem 240km/hi jeszczce był spory zapas ale trochę zwątpiłem. Q70 w hybrydzie ma inne zawieszenie niz 3,7 lub katastrofalny disel i zastanawiam się co mozna w takim przypadku zrobić. fabrycznie koła są 18 w wersji sport 3,7 lub 2,2D są 20. nie chcę za bardzo zmieniac na 20 bo pogorszy się komfort. czy ktos ma ciekawy pomysł jak rozwiązać ten problem?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M35] M35 hybryda lub Q70 hybryda
    By Artjak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10th-December-2017, 23:31
  2. [M35] Sport Muffler Kit - M35h / M37 / Q70
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7th-April-2017, 13:56
  3. [M35] Test Infiniti M35h AT
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8th-May-2016, 13:11
  4. Rekordowe Infiniti M35h
    By JarekT in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22nd-September-2011, 18:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •