Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)

  1. #11
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jak to jest u WAS, jeżeli jeździliście na różnych rodzajach paliwa - macie podobne wrażenia ?
    Krótko i zwięźle. Nie miałem i nie mam żadnych z opisywanych przez Ciebie objawów a używam tylko PB95.

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Krótko i zwięźle. Nie miałem i nie mam żadnych z opisywanych przez Ciebie objawów a używam tylko PB95.
    Wynika z tego że powinienem się zgłosić do COOBCIA...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Coobcio to chyba dobry pomysł - podejrzy mapy paliwowe.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Auta te inteligentnie korzystają z czujnika spalania stukowego, zawsze śmigają na możliwie najbardziej wyprzedzonym zapłonie pod dane paliwo (na granicy spalania stukowego), żeby wykorzystać jak najwięcej energii z jego spalania, co wpływa na moc i na konsumpcje paliwa.

    W silniku wolnossącym z nie wyśrubowanym stopniem sprężania nie będzie dużych różnic w osiągach, zwłaszcza teraz jak pracują na zimnym powietrzu ograniczającym tendencje do spalania stukowego.

    Natomiast różnice w autach doładowanych są całkiem spore, przykładowo Opel Vectra C 2.0 Turbo na turbinie TD04-14T na paliwie PB98 udało mi się osiągnąć 254KM a po dolaniu połowy baku V-power 100 bez stukowo udało się osiągnąć 270KM.
    Różnica spora i w dodatku na lepszym paliwo można było stroić silnik na uboższej mieszance, w efekcie czego auto będzie paliło mniej przy wykorzystaniu pełnej mocy.
    Bogatsza mieszanka to dodatkowe zabezpieczenie przed spalaniem stukowym, które było wymagane dla paliwa PB95 by osiągnąć te 254KM...

  5. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jak to jest u WAS, jeżeli jeździliście na różnych rodzajach paliwa - macie podobne wrażenia ?
    U mnie na 95 wszystko jest ok, nie zauważyłem niczego z powyższych objawów, przejechane 12 000km. Warto zaznaczyć, że nasze silniki mogą jeździć awaryjnie nawet na 91 oktanów (RON) ale nie zaleca się tego (czujnik spalania stukowego przesunie zapłon tak by nic się złego nie wydarzyło ale kosztem osiągów). Na 95 silnik ma już pełne osiągi.

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    przeliczeniowo średnie spalanie dla "nieHybrydy" wyniosłoby 13,13 l/100 km
    Jak dokonujesz tego przeliczenie na nieHybrydę?

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    U mnie na 95 wszystko jest ok, nie zauważyłem niczego z powyższych objawów, przejechane 12 000km. Warto zaznaczyć, że nasze silniki mogą jeździć awaryjnie nawet na 91 oktanów (RON) ale nie zaleca się tego (czujnik spalania stukowego przesunie zapłon tak by nic się złego nie wydarzyło ale kosztem osiągów). Na 95 silnik ma już pełne osiągi.

    Jak dokonujesz tego przeliczenie na nieHybrydę?
    Odejmij od rzeczywiście przejechanego dystansu - ilość km przejechanych na EV i masz wynik,
    możesz to zrobić w każdej chwili dla przebiegu TOTAL
    lub
    spisując / kasując liczniki A lub B dla krótszych przebiegów

    oczywiście jest to tak czy tak szacunek - bo o ile się nie mylę - przebieg EV liczony jest tylko dla wyłączonego silnika spalinowego,
    więc np. w trakcie przyśpieszania, gdy silnik elektryczny wspomaga spalinowy - to przebieg jest liczony chyba tylko dla spalinowego,
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Masz rację - przyśpieszanie ze wspomaganiem elektrycznym nie jest liczone - zrobiłem w weekend trasę z prędkościami 120-140km zerując licznik i przez to przebieg EV z trasy miałem pomijalny.
    Co do szacowania - spokojnie można założyć, że wersja bezhybrydowa spaliłaby więcej ponieważ silnik działa tam nawet jak się stoi (kilometry EV nie lecą a paliwo się zużywa). Do tego w hybrydzie silnik nie jest obciążony napędzaniem osprzętu który w zwykłej spalinówce w całości obciąża silnik spalinowy zwiększając spalanie o przynajmniej 10% - 15%. Wydaje mi się, że można śmiało przyjąć przy przeliczaniu zużycia paliwa z kilometrów dodatkowe spalanie dla niehybrydy wyższe jeszcze o 15%. Mam odniesienie do 350Z traktowanego w podobny sposób jak Q50 i spalanie wychodzi o ~18% wyższe nawet jak Q50 w EV ma przejechane 10km na 500km.
    Ostatnio edytowane przez piore_w_rzece ; 31st-January-2017 o 15:46

  8. #18
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jako ciekawostkę podam rzeczywiste spalanie dla różnych rodzajów benzyny:

    - 3610 km przejechanych na paliwie Shell V-Power Nitro 100 - średnie zużycie 10,07 l/ 100 km / śr.koszt 100 km = 53,65-zł

    - 3148 km przejechanych na paliwie BP - Ultimate 98 -
    średnie zużycie............ 10,01 l/ 100 km / śr.koszt 100 km = 44,66-zł

    - 4771 km przejechanych na paliwie BP - 95 - średnie zużycie......................... 10,14 l/ 100 km
    / śr.koszt 100 km = 39,26-zł

    Po montażu instalacji LPG (STAG z dwoma reduktorami na razie bez lubryfikatora, za to dawkuje trochę benzyny powyżej 3,5k obrotów):
    Po mieście wyszło mi na dwóch pierwszych bakach:
    na pierwszym baku dystans ok 300 km ok 40,xx zł/100 km 'na dużo ECO' + Standard (Orlen PB95) oraz
    na drugim baku dystans ok 250 km 47,xx zł/100km na samym Standard (Orlen PB95).
    Za każdym razem ta sama trasa. Za każdym razem wyszło mi ok 9l benzyny i reszta to LPG ale w pierwszym wypadku dystans jaki udało się przejechać był dłuższy.

    trasa:
    Dystans 400 km (trasa z Wrocławia do Częstochowy i z powrotem) paliwo z Orlen: LPG + PB95 - 11,9 l /100km ( 1,5l bezyny na całym dystancie reszta to LPG) koszt 26,06 zł za 100KM

    Czeka mnie pierwszy przegląd LPG więc po tym będę robił skrupulatne notatki i przedstawię wyniki z aptekarską dokładnością.
    Powiem że miasto to mam odcinek 10km, więc na starcie jadę 2-4km na benzynie, włącza się elektryk i silnik potrzebuje chwile do osiągnięcia dobrej temperatury do przełączenia się na LPG. Latem pewnie spadnie spalanie benzyny.

  9. #19
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)

    Przejechałem do tej chwili 9300 km, spaliłem 1382l, wydałem 4120 zł na paliwo, średnio za litr zapłaciłem 2,98 (PB i LPG),
    średnio na 1l przejechałem 6,7km,
    za 1 zł przejechałem średnio 2,25km

    średnie spalanie 14,9 l/ 100 km (PB i LPG)
    średnia prędkość 18 km/h* - głównie Wrocław miasto, trasy okazjonalnie.

    Średnio wychodzi 44,4 zł/100km po mieście.

    Podejrzewam że spalanie spadło by o ok 2-3l gdybym robił trasy.

    Ogólnie jestem zadowolony z instalacji i uważam że dobrze zrobiłem instalując LPG.

    Acha komputer przekłamuje średnio o 3-4l, więc wskazanie mam na poziomie 11-12l z komputera

    * wartosc zaktualizowalem bo blednie odczytałem
    Ostatnio edytowane przez kubeusz ; 6th-December-2018 o 11:02

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie porównujecie spalanie hybrydy vs benzyniaka szacując około 30% różnicy, a czy benzyniak (tudzież lpg) z napędem na tył nie spaliłby mniej niż te 30% z racji a) niższej masy b) mniejsze straty na napędzie (RWD vs AWD) ? Nie potrafię odnaleźć właściwych informacji, ale różnica w masie powinna sięgnąć 150kg, czyli powiedzmy że są to 2 dorosłe osoby.

    Nadmienię, że g35c spala mi 14,5 LPG + 1 PB a fx50 15,5 PB. Jazda mieszana (połowa po mieście) rownomierna, zawsze lewy pas. Na trasie pewnie palą mniej. Zastanawiałem się własnie nad tym elektrycznym turbo, ale widzę, że jakichś dużych różnic nie ma.

    Aaa spotkałem właściciela M35H, komputer pokazuje mu 9,8 po roku czy dwóch jazdy, jeździ raczej bez szaleństw.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 2.0T Q50 2.0t AT (211KM) Raport Spalania
    By Maxx in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 20th-June-2022, 16:57
  2. 3.5H INFINITI Q50 HYBRID - Stainless Steel Exhaust System
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 223
    Ostatni post / autor: 15th-July-2020, 22:59
  3. 2.2D INFINITI Q50 2.2 Diesel - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By SPIDER'Q50 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15th-October-2017, 13:37
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •