Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)

  1. #21
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    Panowie porównujecie spalanie hybrydy vs benzyniaka szacując około 30% różnicy, a czy benzyniak (tudzież lpg) z napędem na tył nie spaliłby mniej niż te 30% z racji a) niższej masy b) mniejsze straty na napędzie (RWD vs AWD) ? Nie potrafię odnaleźć właściwych informacji, ale różnica w masie powinna sięgnąć 150kg, czyli powiedzmy że są to 2 dorosłe osoby.

    Nadmienię, że g35c spala mi 14,5 LPG + 1 PB a fx50 15,5 PB. Jazda mieszana (połowa po mieście) rownomierna, zawsze lewy pas. Na trasie pewnie palą mniej. Zastanawiałem się własnie nad tym elektrycznym turbo, ale widzę, że jakichś dużych różnic nie ma.

    Aaa spotkałem właściciela M35H, komputer pokazuje mu 9,8 po roku czy dwóch jazdy, jeździ raczej bez szaleństw.

    Rwd powinien spalić ze 2 litry mniej po mieście - sam producent podaje różnice 1,4l

    Jaka średnia predkosc masz po samym mieście?

    M35h mial gaz? Mi na gazie komputer przekłamuje 3-4l !

    W hybrydzie masz kopa a nie mniejsze spalanie

  2. #22
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie KUBEUSZ i LUKASZ32 - czy możecie nie komplikować / zaśmiecać wątku o HYBRYDZIE wpisami n.t. "zelektryzowanej kapuchy" ....

    Administarcja - jeżeli to możliwe - proszę przenieść wpisy o spalaniu w zagazowanej Hybrydzie do odrębnego wątku...
    lub
    KUBEUSZ -załóż sobie swój wątek na temat spalania w Hybrydzie z zainstalowanym LPG (tak jak zrobili to forumowicze z wersją Q50 2.0T)
    - Q50 jest coraz starsze więc sądzę że z czasem znajdziesz wielu fanów "zelektryzowanej kapuchy"...

    Cytat Napisa? kubeusz Zobacz post
    Rwd powinien spalić ze 2 litry mniej po mieście - sam producent podaje różnice 1,4l
    W hybrydzie masz kopa a nie mniejsze spalanie
    Natomiast co do stwierdzeń jak powyżej - chyba nie jeździłeś Q50 Hybrid AWD i RWD oraz pewnie nie jeździłeś M35H - jeżeli wypisujesz takie rzeczy, cytuję:
    "...Rwd powinien spalić ze 2 litry mniej po mieście... ; ...w hybrydzie masz kopa nie mniejsze spalanie..."
    jeżeli już to:
    - w hybrydzie masz "kopa" i duże spalanie lub "emeryta" i niskie spalanie...
    - co do różnicy pomiędzy RWD a AWD to w praktyce średnio wychodzi 1~1,2 L - ale w tym wypadku znów różnica wynika przede wszystkim ze stylu jazdy na "kopa" lub "emeryta"
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 6th-December-2018 o 14:49
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #23
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Panowie KUBEUSZ i LUKASZ32 - czy możecie nie komplikować / zaśmiecać wątku o HYBRYDZIE wpisami n.t. "zelektryzowanej kapuchy" ....
    Jasne
    Słuchaj powiedz mi jeszcze jedną rzecz, czy np pokonując długą trase bez hamowania, powiedzmy 500km hybryda powinna spalić tyle samo co nie-hybryda? Czy tez hybryda ma np inne przełożenia skrzyni (dłuższe) lub inne nastawy wtrysku, zapłonu (jakieś zubożanie mieszanki czy niepełne otwarcia zaworów i zawirowania mieszanek jak d15z6) dzięki czemu i tak spali mniej?

  4. #24
    Dopiero dołączylem Avatar kubeusz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Q50S SportTech Hybrid 2014, Siwy ;)
    Postów
    31
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    - w hybrydzie masz "kopa" i duże spalanie lub "emeryta" i niskie spalanie...
    Wyjąłeś mi to z ust, a raczej nie potrafiłem tego tak trafnie ująć

  5. #25
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Sopot
    Jeździ
    Q50 Hybrid
    Postów
    387
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 84 raz/y

    Domy?lnie

    To tak już dorzucając coś ode mnie.
    Miałem ostatnio Q50 Hybrid na trasę Gdańsk - Łódź, więc trochę km poleciało.
    Wyjechałem duże wcześniej żeby mieć zapas czasowy i sprawdzić ile można wyciągnąć najmniej spalania jadać na tryb 'emeryt' - wyniki całkiem zadowalające bo trasę Gdańsk-Łódź na tempomacie 140km/h ukręciłem 7.1L/100km. Wracając już podkręciłem tempomat na 150-160km/h i wyszło średnie spalanie na całej trasie 7.5L/100km.

    Tylko od razu mówię, jazda hybrydą z prędkością 140-160km/h to jest czysty MASOCHIZM. Taka jazda męczy, nawet jeżeli Ci się nie spieszy

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. 2.0T Q50 2.0t AT (211KM) Raport Spalania
    By Maxx in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 20th-June-2022, 16:57
  2. 3.5H INFINITI Q50 HYBRID - Stainless Steel Exhaust System
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 223
    Ostatni post / autor: 15th-July-2020, 22:59
  3. 2.2D INFINITI Q50 2.2 Diesel - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By SPIDER'Q50 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15th-October-2017, 13:37
  4. FX30d II generacji - silnik DIESEL - raport spalania
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28th-June-2011, 15:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •