Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Oparcie szyi, zmiękczenie zagłówka FX I Gen.

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie Oparcie szyi, zmiękczenie zagłówka FX I Gen.

    Witajcie, jeżdżąc Lexusem LS430 który miał bardzo miękki zagłówek można było spokojnie nawet na dołach trzymać na nim głowę. W FX-ie jest on tak twardy, że nawet na autostradzie jest to nieprzyjemne. Pomyślałem, że będę chciał coś zakombinować żeby jednak nie było bólu głowy (bardzo lubię w trasie trzymać ją opartą). Szukałem na allegro jakichś grubszych nakładek, ale znalazłem tylko jakąś lipę. Przemyślałem więc, że skoro nie mam wyjścia spróbuję udać się z wizytą do tapicera. Mój pomysł jest taki, żeby obszyć rudą skórą około 2 cm grubości miękką gąbkę dookoła zagłówka. Wyjmę go z fotela i mu zostawię. Będę chciał jednak, żeby nie było to zrobione na stałe i zażyczę sobie jakieś ładne sznurki w oprawie skóry do ściskania i w razie potrzeby poluzowania nakładki. Jeszcze kwestia koloru, myślałem nawet nad skontrastowaniem go z rudym fotelem w czarnej oprawie. Dodatkowo znalazłem coś, co mnie zaciekawiło na aliexpress:

    http://www.aliexpress.com/item/Leath...4-4ba1dff15e52

    Jest to poduszka pod szyję, która oprócz komfortu dodatkowo pełni rolę ochronną w razie kolizji (ochrona kręgów szyjnych).

    Co myślicie o moim projekcie? Wiem, że są na naszym forum również tacy, którzy lubią jak samochód skacze wraz z osobą siedzącą za kółkiem, ale ja się do tej grupy nie zaliczam

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Bstok
    Jeździ
    g35 fx
    Postów
    8
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    kupowalem od nich takie poduszki do lexusa...sprawdza sie bardzo dobrze obojetnie czy miasto czy trasa...mozna spokojnie oprzec okolice odcinka szyjnego i odciazyc w pewien sposob kregoslup

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kupiłem tą podusię. Wykonanie ok, na początku trochę śmierdzi ale na szczęście po jakimś czasie ten zapach się ulatnia i przechodzi. Co do wygody to myślę, że dużo zależy od położenia fotela. Mojej żonie zupełnie ta podusia nie pasuje, ja ją lubię ale zakładam nie pod zagłówek na odcinek szyjny, a bezpośrednio na zagłówek i wtedy fajnie się głowa opiera. Jeżdżąc bez to niegdy nie dotykam głową zagłówka. Jakbyś był przelotem w okolicach Pruszkowa to dawaj znaka to się przymierzysz:-)

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuję wam za te cenne informacje, poduszeczki już zamówione
    Pozdrawiam, Patryk.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar COUGAR
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    MIELEC
    Jeździ
    INFINITI FX35
    Postów
    142
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Też taką mam wykonanie ok

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:05
  2. Hamulce z II gen FX 50s do FX35s i FXów I gen
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18th-April-2012, 01:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •