Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Ceramizer

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Konin
    Jeździ
    FX 45, 2003, brąz
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Ceramizer

    Witam
    Niestety mój FX ma duży apetyt na olej. Lubi zadymic przy odpaleniu i przy dużych obrotach. Naczytałem, się już na forum, że wymiana pierścieni i uszczelniaczy to dość kosztowny biznes więc rozważam następujące rozwiązanie...
    1. Płukanie układu olejowego wraz z czyszczeniem miski i smoka
    2. Wlanie oleju np Mobil 1 5w50 ( obecnie wlany castrol 5w30- książkowo)
    3. Dodanie ceramizatora ( na uszczelniacze nie pomoże, ale na pierścienie ...?)

    Będę wdzięczny za opinie i sugestie

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    W pierwszej kolejności sprawdziłbym kompresję...Jak wypadnie źle, a raczej tak będzie to zróbcie próbę olejową. Temat Castrola 5W30 był już przerabiany, najgorsze ścierwo jakie może być do silników VQ35DE, że o VK45DE już nie wspomnę...Prawdopodobnie masz zapieczone pierścienie, które już zostały starte i do niczego nawet po puszczeniu nadawały się nie będą. Kupowanie FX-a 45 to jak gra w toto-lotka, albo kupisz zadbany i będziesz zadowolony, albo silnik na złom. Brak gratów do tego silnika na rynku, a porządna naprawa to wartość około połowy twojego Infa. Co do "ceramizatorów", są to środki które wymagają nieskazitelnie czystego silnika, a po Castrolu w to nie wierzę...Oleje sportowe na pewno znacznie zmniejszą spalanie oleju, Mobil 5W50 to bardzo dobry wybór przy częstej wymianie (w zależności od stylu jazdy 5000 - 8000 km). Najpierw zrób kompresję i potem będziemy coś działać.
    Pozdrawiam, Patryk.

  3. Dzięki tiger456 za powyższy Post:

    szpaku001 (13th-March-2016)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar borzej1
    Do??czy?
    Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    FX 45, 2003, rudy
    Postów
    83
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Witam .
    no i ? coś wiecej, pomoglo wlanie ceramizera . pytam bo mam podobny problem przy wyrzszych prędkosciach około 160km/h zaszyna spalać olej około 0,5L na 1000km nie wiem czy to norma czy nie,dlatego pytam.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Kolegi szpaka nie było od prawie 2 miesięcy na forum, albo nie ma czasu, albo mogło się skończyć remontem. Jak to po Castrolu...
    Pozdrawiam, Patryk.

  6. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Qx70
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ja mam podobny problem tylko że mi puszcza dymek na rozgrzanym silniku jak ruszam z pod świateł podejrzewam że to uszczelniacze, jaki jest koszt wymiany uszczelniaczy i czy to jest to?
    czy możliwe że coś innego?

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17th-July-2014, 11:13

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •