Poka? wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Montaż łopatek do zmiany biegów w wersjach niesport INFINITI Q50

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Montaż łopatek do zmiany biegów w wersjach niesport INFINITI Q50

    Prawie rok temu, przed odbiorem auta po naprawie z serwisu - zagadałem w serwisie na temat montażu "łopatologii stosowanej".
    Chłopaki z serwisu stwierdzili że trzeba kupić i podpiąć okablowanie... więc sobie odpuściłem...
    choć dręczyło mnie to "dodatkowe okablowanie" bo wszystkie inne rzeczy były Plug'n'Play

    Ostatnio - zainspirowany wpisami Roberta w temacie NOWA ŻONA GRABBY
    i dzięki jego pomocy / radach / linkach (wielkie dzięki Robert)
    http://www.infinitiq50.org/forum/engine-technical-discussion/10842-paddle-shifters-non-sport-trim.html
    wróciłem do tematu.

    Po przestudiowaniu wpisów na amerykańskich forach stwierdziłem że montaż jest Plug'n'Play.
    Wystarczyło kupić łopatki (UWAGA - pasują od innych modeli II gen na pewno od FX i od G)
    tym razem okazało się że na ALEDROGO jest ALETANIO (w USA nowe i używki ze 4 razy drożej) - zakupiłem komplet za 200-zł
    oraz obudowę kierownicy z wycięciami na łopatologię, kupiłem w USA w serwisie ~$80.

    Wszystko leżało od miesiąca i w końcu dzisiaj znalazłem chwilę czasu na montaż.

    Demontaż i montaż bajecznie prosty,
    potrzebne narzędzia to: śrubokręt krzyżak, klucz 10 i jakaś kosa do rozcięcia izolacji
    potrzebne dodatkowe "części" to: jedna śrubka '10 oraz 2 nakrętki '10 (najlepiej kołnierzowe)

    Nie będę opisywał szczegółowo wszystkich czynności, odsyłam do linku
    http://infinitig37.com/infiniti-g37-paddle-shifter-install.html
    opiszę tylko pokrótce to co może nastręczać trudności...

    Demontaż osłony NieSPORT (2 częściowa) to odkręcenie 2 śrubek znajdujących się pod zaślepkami i jednej w dolnej osłonie
    - zdejmujemy część górną obudowy odłączając ją od skayowego górnego kołnierza (część ruchoma przy wysuwaniu kiery) - należy wypiąć 6 zaczepów
    - zdejmujemy dolną część obudowy razem z skayowym dolnym kołnierzem który jest wpięty 4 zaczepami w pokrywę dolną osprzętu, demontujemy także manipulator położenia kierownicy -wypinamy kostkę, potem wyjmujemy manipulator na zewnątrz osłony (2 zatrzaski)
    zdjęcie już po demontażu

    1.jpg

    Nowa obudowa do wersji sport jest 4 częściowa - ma dodatkowe wycięcia na "łopatologię"

    2.jpg

    Problemem może okazać się znależienie kostek do podpięcia łopatek, znajdują się one pod kierownicą

    3.jpg

    lewa po lewej stronie w zaizolowaniej wiązce kabli

    4.jpg

    prawa po prawej stronie - trochę wyżej - w oplocie szarej gąbki którą należy rozciąć

    5.jpg 6.jpg

    po wpięciu kostki zakładamy łopatkę lewą (należy skręcić kierownicę o 90 stopni) - zakręcamy nakrętkę '10 i z boku śrubę '10,

    8.jpg 9.jpg

    z prawej strony - odkręcamy z boku istniejącą śrubę '10 wraz z 2 kabelkami, po wpięciu kostki zakładamy łopatkę prawą (należy skręcić kierownicę o 90 stopni) - zakręcamy nakrętkę '10 i istniejacą śrubę '10 nie zpominając o 2 kabelkach

    10.jpg 11.jpg

    zakładamy dolną część obudowy zaczynając od wpięcia zatrzasków dolnej skayowej osłony,
    zakładamy górną osłonę - zaczynając od połączenia jej z górną osłoną skayową,
    zakładamy 2 boczne osłonki (w lewej instalujemy manipulator położenia kierownicy i podpinamy kostkę)
    zakręcamy 3 śrubki, zakładamy 2 maskowniczki śrubek...

    Pewną trudność może sprawić dopasowanie osłon - jest dużo plastikowych zaczepów/ pasków itp. pierdół, ale chwila cierpliwości, pomanipulowanie osłonami / zatrzaskami i wszystko znajdzie się na swoim miejscu.
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 20th-March-2016 o 16:02
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to slepy62 For This Useful Post:

    dewon7 (21st-March-2016), korzen (20th-March-2016), misiektoja (20th-March-2016), sirtrojan (20th-March-2016), SPIDER'Q50 (11th-December-2017)

  3. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    I.... gotowe... sprawdzone na drodze "hula jak ta lala"

    12.jpg 13.jpg

    14.jpg 15.jpg
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Super ... ja kompletuję części, żeby zamontować w EX. U mnie nie będzie tak łatwo, bo nie ma wiązki, ani metalowych mocowań samych łopatek. Na szczęście pasują od FX.

Podobne w?tki

  1. Modyfikacja - gałka zmiany biegów z poliftowego
    By sirtrojan in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17th-April-2019, 22:21
  2. kupię osłonę i mieszek drążka zmiany biegów FX I gen polift
    By Borszowski in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-April-2017, 13:55
  3. Gałka zmiany biegów z Q60 do zamontowania w Q50
    By slepy62 in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26th-January-2017, 22:00
  4. ustawienie kontrolki zmiany biegów
    By mielony in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10th-June-2014, 14:30

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •