Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Problem z hamulcami w g37x

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Infiniti G37x, 2012, Czarny
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Problem z hamulcami w g37x

    Witam Forumowicze,

    Zwracam się do was z duża prośba o poradę w dobraniu odpowiedniego zestawu hamulcowego do mojego G37x
    Aktualnie posiadam seryjne zestawienie, które nie pozwala na zbyt wiele zabawy, samochód niestety nie staje w miejscu, tarcze przednie szybko się przegrzewają i gną, ogólnie seryjne hamulce w tym modelu to klapa.
    Od dłuższego czasu zastanawiam się co mogę z tym zrobić nie pogrążając się finansowo przy okazji

    Wszelkie porady/sugestie mile widziane

    Pozdrawiam Damian.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Ja do swojego EX37 wlasnie zalozylem tarcze firmy RotingerJak narazie sa w trakcie docierania wiec za bardzo nie moge powiedziec czy z duzych predkosci sie cos zmienilo w stosunku do orginalnych.Ale podczas jazdy miejskiej widze poprawe

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    A jak to jest, dzięki nawiercaniu i frezowaniu tarcz można liczyć na to, że będą dłużej proste i nie będą się tak szybko krzywić?
    Pozdrawiam, Patryk.

  4. #4
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? vvafel Zobacz post
    Witam Forumowicze,

    Zwracam się do was z duża prośba o poradę w dobraniu odpowiedniego zestawu hamulcowego do mojego G37x
    Aktualnie posiadam seryjne zestawienie, które nie pozwala na zbyt wiele zabawy, samochód niestety nie staje w miejscu, tarcze przednie szybko się przegrzewają i gną, ogólnie seryjne hamulce w tym modelu to klapa.
    Od dłuższego czasu zastanawiam się co mogę z tym zrobić nie pogrążając się finansowo przy okazji

    Wszelkie porady/sugestie mile widziane

    Pozdrawiam Damian.
    Najpierw zapraszamy do powitalni >TUTAJ<
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Infiniti G37x, 2012, Czarny
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Już ogarnięte

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tiger456 Zobacz post
    A jak to jest, dzięki nawiercaniu i frezowaniu tarcz można liczyć na to, że będą dłużej proste i nie będą się tak szybko krzywić?
    Nawiercanie niestety nie służy wytrzymałości tarczy - z czasem powstają mikropęknięcia wokół nawierceń. Jeżeli chcesz tarcze, które długo będa proste, to musisz kupić takie, które są zrobione z lepszych materiałów, np. DBA T3 + dobre klocki, które nie będą się przegrzewać, np. EBC YellowStuff.

    Nacinanie służy odprowadzaniu gazów, które powstają podczas hamowania i nie zmniejsza wytrzymałości tarcz, ale teoretycznie klocki trochę szybciej się zużywaja.

    Możesz też pójść w swap hamulców ze sportowych wersji, ale to często wiąże się też z wymianą felg na większe. Poszukaj na forum. Było trochę wątków dot. zmiany hamulców.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za informacje Grabba, rozwiałeś moje wątpliwości, w takim razie po co frezuje się i przewierca tarcze? Chodzi o skuteczność hamowania?
    Pozdrawiam, Patryk.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Nacinanie i nawiercanie służy odprowadzaniu gazów i pyłu że styku tarczy i klocka podczas gwałtownego hamowania. Niestety nawiercanie obniża trwałość tarcz, a nacinanie powoduje zwiększenie zużycie klocków ... Z drugiej strony super takie tarcze wyglądają.

    Często skrzywienie tarcz jest spowodowane nieodpowiednim dobraniem klocków do tarcz. Klocki się przegrzewają i niszczą tarczę.

  9. #9
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Przede wszystkim prawidłowy montaż z użyciem miernika zegarowego, niweluje to większość późniejszych problemów z biciem tarcz. Przewiercane sobie odpuść, jak napisał Grabba, to tylko osłabia tarcze. Możesz ewentualnie brać pod uwagę nacinane. Dużej poprawy po wymianie tarcz i klocków się nie spodziewaj. Jak chcesz dobrze hamować to zestaw Akebono...
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Infiniti G37x, 2012, Czarny
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    @Lukasz te zaciski o których wspomniałeś Akebono to zapewne w moim przypadku muszą być z Nissana 370z bądź Infiniti G37s tak?
    Teraz najważniejsze pytanie czy zakładając te zaciski będę musiał zmienić felgi bo aktualnie mam dosyć małe 17 cali 7,5j et45

    @grabba Co do firmy klocków to rozwiałeś już moje wszelkie wątpliwości, muszę się jeszcze tylko zastanowić dokładnie nad modelem może redstuff mi wystarczy

    @Buziaczek81 Dzięki za podanie firmy tarcz widzę że w ich ofercie na pewno się coś dla mnie znajdzie, według powyższych sugestii kolegów odpuszczę sobie chyba nawiercane i będę raczej myślał o nacinanych

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. g37x - tuning
    By Andrzej in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 15:30
  2. G37x do oceny
    By bartwa in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22nd-July-2014, 11:27
  3. Zalany g37x
    By sirtrojan in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17th-July-2014, 00:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •