Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Problem z hamulcami w g37x

  1. #11
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? vvafel Zobacz post
    @Lukasz te zaciski o których wspomniałeś Akebono to zapewne w moim przypadku muszą być z Nissana 370z bądź Infiniti G37s tak?
    Teraz najważniejsze pytanie czy zakładając te zaciski będę musiał zmienić felgi bo aktualnie mam dosyć małe 17 cali 7,5j et45
    Zestaw AKEBONO SPORT - FX/QX70S, M/Q70S, G37S, Q50S, Nissan 370z...

    6.jpg 7.jpg

    Na 17" nie ma szans, tylko na niektóre 18" (są takie OEM'y), większy wybór dla 19" itd... (na zdjęciu 20")
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-May-2016 o 20:01
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? vvafel Zobacz post
    może redstuff mi wystarczy
    Te tylko jak są dobrze rozgrzane to hamują jak powinny.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maxs
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    było infiniti fx 35 2006, jest lexus isf
    Postów
    129
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    @grabba Co do firmy klocków to rozwiałeś już moje wszelkie wątpliwości, muszę się jeszcze tylko zastanowić dokładnie nad modelem może redstuff mi wystarczy

    podobno te red-y niszczą tarcze, info od gościa co handluje klockami/tarczami, na różnych forach tez o tym pisali...

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Infiniti G37x, 2012, Czarny
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dobra, więc tak na specjalne zamówienie, na przód założyłem tarcze rotingera tylko nacinane bez nawiercania, ponieważ standardowo mają nawiercano/nacinane ;p klocki yellow stuffy przód i tył
    Starałem się jeździć wolno przez pierwsze 200-300 km, a po samym wyjeździe z warsztatu nie hamowałem od razu do zera, wykonałem kilka próbnych do hamowań z około 60/70 km/h, prosiłem również mechanika żeby przy zakładaniu użył zegara sprawdzając czy jest wszystko równo jak ma być.

    Oczywiście jak tylko zacząłem jeździć swoich standardowym tempem tarcze zaczęły bić, co prawda nie jakoś bardzo drastycznie można rzec ze nawet znośnie
    klocki również mi nie starczyły na długo bo jak zwykle standardowo tył się skończył szybciej nie przód, nie wiem czemu za każdym razem tak się dzieje, mechanik zawsze twierdzi ze tylne zaciski chodzą idealnie i nie ma prawa się tam nic blokować, a mianowicie trzeba im było około 1800-1900 km (dodam że klocki z tyłu są zadziwiająco małe jak na tej wielkości samochód) z przodem jak zwykle trochę lepiej bo standardowo dały rade 3000 km

    Trochę się zawiodłem bo myślałem, że te super klocki za 1000 zł dadzą rade trochę dłużej niż te niby sportowe ATE, więc tym razem założyłem znowu najpierw na tył a później na przód standardowo ate, i problem strasznie bijących tarcz powrócił (to pewnie przez to że yellow stuffy lepiej odprowadzały ciepło)
    Muszę przyznać, że dużo jeżdżę tym samochodem i mam trochę ciężką prawą nogę, niestety sądzę, iż nie jest to normalne żebym musiał umawiać się do mechanika 3-4 razy miesięcznie na wymianę klocków

    Nie wiem co już mam zrobić z tym samochodem, bo po około pół roku jego użytkowania problem hamulców zaczyna mnie już trochę przerastać, wszelkie sugestie mile widziane

    pozdrawiam Damian.

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    M35X 2008 Srebrny
    Postów
    15
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie Problem z hamulcami w g37x

    Kolego ja w swoim m35x mam standardowe tarcze TRW i klocki EBC Green Stuff na których przejechałem już 30k i zero bicia.Tarcze nacinane mają to do siebie , że klocek kończy się w mgnieniu oka.


    Wysłane z Nokia 5110
    Ostatnio edytowane przez danielo3333 ; 19th-June-2016 o 19:10

  6. Dzięki danielo3333 za powyższy Post:

    vvafel (19th-June-2016)

  7. #16
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    Infiniti G37x, 2012, Czarny
    Postów
    6
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety problem szybko kończących się klocków był już obecny przed zmianą tarcz na nacinane;/ Ponad to z tyłu nie mam tarcz nacinanych.

  8. #17
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    M35X 2008 Srebrny
    Postów
    15
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Podczas jazdy grzeje Ci się felga?


    Wysłane z Nokia 5110

  9. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Wykonaj kilka dohamowań, po czym zatrzymaj samohód, podnieś na podnośniku i zakręć felgą sprawdzając czy lekko się obraca. Może nie cofają się tłoczki?!

    Lekcja, Temat: Ewolucja Drzymka na przestrzeni lat

  10. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżeli nie jeździsz na torze, to klocki nie mają się prawa skończyć Ci się po 2-3 tkm. Ja miałem ponad 500 KM i na trasie wyprzedzając kolumny tirów ciągłe hamowałem z 200 do 80 i klocki starczyły mi na ok 20 tkm mimo, że miałem nacinane tarcze DBA. Wcześniej, przed wzmocnieniem silnika klocki starczały mi na 35-40 tkm. Nigdy nie miałem żadnego bicia mimo, że mój mechanik nie używa miernika zegarowego - ale wymiana wszystkich tarcz i klocków zajmuje mu 4 godziny - wszystko bardzo dokładnie czyści.

    Wg. mnie najlepiej będzie zainwestować w hamulce z wersji Sport. Zaciski można kupić z eBay (w PL na Allego też zdarzają) w dobrej cenie + tarcze i klocki i tak chcesz wymienić. Wymianę spokojnie ogarnia Coobcio.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. g37x - tuning
    By Andrzej in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 16:30
  2. G37x do oceny
    By bartwa in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22nd-July-2014, 12:27
  3. Zalany g37x
    By sirtrojan in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17th-July-2014, 01:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •