Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jakie opony do Vossen VFS2 20' Satin Bronz?

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe 2006 Czarny
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Jakie opony do Vossen VFS2 20' Satin Bronz?

    Witam,

    Infiniti Q50s HYBRID
    Przód – 9x20” ET32
    Tył – 10,5x20” ET45

    Jakie opony byłyby najlepsze? I jaki rozmiar byłby idealny do tego zestawu? Zastanawiam się nad:
    Rainsport 3 przód 255/35r20 tył 275/35r20
    Czekam na wasze porady i opinie.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? hektiG35 Zobacz post
    Witam,
    Infiniti Q50s HYBRID
    Przód – 9x20” ET32
    Tył – 10,5x20” ET45
    Jakie opony byłyby najlepsze? I jaki rozmiar byłby idealny do tego zestawu? Zastanawiam się nad:
    Rainsport 3 przód 255/35r20 tył 275/35r20 , Czekam na wasze porady i opinie.
    Pozdrawiam.
    Poniżej masz informację z mojej korespondencji z VOSSEN'em dla tego rozmiaru felg:
    I’m KJ and I am part of the Vossen Wheels sales team. Congrats on your new Infiniti Q50, definitely one of the hottest sedans on the market.
    The wheel choices you’ve made are great and all available for your car.
    Q50 RWD Fitment
    20x9 et32 front w/ 245/35/20
    20x10.5 et45 rear w / 285/30/20
    Let me know where you’re located so I can get you in touch with the nearest Vossen authorized dealer.
    Best regards,

    KJ Josephs | Vossen Wheels
    Office: 305.463.7778
    Fax: 305.489.2972
    Web:
    www.vossenwheels.com
    Videos:
    www.youtube.com/vossenwheels
    Images:
    www.flickr.com/vossenwheels
    Facebook:
    www.facebook.com/vossenwheels

    KJ@vossenwheels.com

    Zakładając rozmiar zalecany przez VOSSEN - masz przednie i tylne opony o takiej samej średnicy (różnica to -0,5 mm)
    natomiast jeżeli założysz
    - na przód 255/35R20 średnica opony wyniesie = 686,5 mm
    to trudno coś dobrać na tył
    - Twój wybór czyli 275/35R20 średnica opony wyniesie = 700,5 mm czyli +14 mm
    Przy takiej różnicy - obawiam się że mogą Ci zacząć głupieć systemy... (różnica w prędkości obrotowej przód vs tył)

    Dla 255/35R20 z przodu najbliższy rozmiar o porównywalnej średnicy to 295/30R20 (-1,5 mm) - pytanie brzmi czy się "zmieszczą" w nadkolu / nie będą za bardzo wystawać poza obrys, więc wydaje mi się że powinieneś się trzymać wymiarów podanych przez VOSSEN.

    Ja mam w swoim Q50 AWD wszystkie w rozmiarze 255/35R20 ale jeżeli chcesz założyć różne na przód-tył zakładam że masz RWD

    Co do marki opon - też zamierzałem założyć UNIROYAL RAINSPORT 3 - sprawdzając ogólne opinie i cenę, ale jak poczytałem trochę więcej wyników testów m.in. tych opon to o ile mają jedne z lepszych wyników na mokrym to na suchym parametry tych opon są na "marnym" średnim poziomie (droga hamowania, trzymanie boczne), a przy osiągach Q50S HYBRID to dosyć ważne.

    Ja ostatecznie wybrałem Dunlop SP SPORT MAXX RT 255/35 R20 97Y XL/FR (ich "jedyny" minus to podobno dosyć szybkie zużycie)
    - jest kilkanaście opon o podobnych parametrach ale mój wybór finalnie był podyktowany
    niską głośnością tego konkretnego modelu (RT) o co dosyć trudno w tym rozmiarze...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 16th-May-2016 o 21:32
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe 2006 Czarny
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tak myślałem, że taka konfiguracja nie podejdzie ponieważ różnica pomiędzy średnica między przodem a tyłem to prawie 2%. Właśnie jestem w trakcie realizacji zamówienia felg na pewno wybór padnie na Vosseny Satin Bronz na dodatek myślę, że ładnie skomponują się z kolorem Malbec Black. Jeśli chodzi o napęd to mam wersje AWD a jak wiadomo w Q50 cała moc jest przekazywana na tył dopiero przy poślizgu dołącza się przód więc myślę, że warto pozostać przy węższej oponie z przód a szerszej z tyłu a poza tym aspekt wizualny też jest ważny A myślisz, że taka konfiguracja by podeszła? Boję się trochę, że na zacisk z przodu może nie wejść...
    PRZÓD: Vossen VFS-2 Satin Bronze 19" 9,5" ET28 / RainSport 3 255/35 R19
    TYŁ: Vossen VFS-2 Satin Bronze 19" 11" ET45 / RainSport 3 305/30 R19

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? hektiG35 Zobacz post
    Tak myślałem, że taka konfiguracja nie podejdzie ponieważ różnica pomiędzy średnica między przodem a tyłem to prawie 2%. Właśnie jestem w trakcie realizacji zamówienia felg na pewno wybór padnie na Vosseny Satin Bronz na dodatek myślę, że ładnie skomponują się z kolorem Malbec Black. Jeśli chodzi o napęd to mam wersje AWD a jak wiadomo w Q50 cała moc jest przekazywana na tył dopiero przy poślizgu dołącza się przód więc myślę, że warto pozostać przy węższej oponie z przód a szerszej z tyłu a poza tym aspekt wizualny też jest ważny A myślisz, że taka konfiguracja by podeszła? Boję się trochę, że na zacisk z przodu może nie wejść...
    PRZÓD: Vossen VFS-2 Satin Bronze 19" 9,5" ET28 / RainSport 3 255/35 R19
    TYŁ: Vossen VFS-2 Satin Bronze 19" 11" ET45 / RainSport 3 305/30 R1
    9
    Też myślałem o konkretnie tych felgach ale potem doszedłem do wniosku że "złoty" kolor do Chestnut Bronze - za bardzo się zleje...

    Co do opon - moją opinię znasz...

    Co do felg - jeżeli masz AWD - zanim się zdecydujesz na różne szerokości felg - dla pewności - poszukaj postów i poczytaj na http://infinitiq50.org/
    czy przypadkiem tak czy tak nie będą Ci głupieć systemy (antypoślizgowy i trakcja ) ze względu na różną przyczepność na osiach...

    Co do wymiarów felg - popołudniu mogę sprawdzić jakie ET mi podali z VOSSEN'a dla VFS-2 w rozmiarze 19" (wydaje mi się że dla 19 x 8,5 to było 32~38)
    lub sam do nich napisz - adres e-mail podałem w moim poprzednim poscie - lub General Inquiries: info@vossenwheels.com
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    O teraz widzę skąd się to wzięło ...

    These are RS*R Down Springs!

    VFS2 Now Available in a very nice/aggressive fit for all Q50 Sedans

    19x9.5 +28 / 19x11 +45!

    http://www.infinitiq50.org/forum/wheels-tires-brakes-suspension/48705-2014-infiniti-q50s-vossen-vfs2-rs-r.html

    Obawiam się że w tym rozmiarze mogą Cię czekać częste spotkania z POLICE
    - bo 11 calowa felga i ET +45 z tyłu to raczej na 100% wystający bieżnik poza nadkole - ale może się mylę....


    The recommended size in the VFS2 will be 19x8.5 et32.

    Best regards,

    KJ Josephs | Vossen Wheels
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-May-2016 o 20:45
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. Jakie opony letnie do G37S?....
    By MaciekGT in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14th-January-2017, 20:16
  2. felgi VOSSEN CV7 "19
    By slepy62 in forum Polecam
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 5th-April-2015, 16:14
  3. jakie opony letnie do g35 coupe ?
    By lukasz32 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1st-March-2015, 11:08
  4. Jakie opony zimowe do G37s
    By KeliV in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2012, 14:46
  5. Jakie opony zimowe do G35 Coupe
    By danielV6 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19th-October-2010, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •