Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: naprawa powypadkowa fx 35

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie naprawa powypadkowa fx 35

    Witam mialalm wypadek moim fx 35 ale na szczescie nie z mojej winy i teraz pytanie - auto ma 10 lat czy moge je naprawic bezgotowkowo w serwisie nissan infiniti? bo nie chce zarobic na tym ale chce zeby bylo to zrobione porzadnie .

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Koniecznie rob bezgotowkowo. Mi kilka tygodni temu koles wjechal w d**e. Lekko, zderzak do wymiany, lekka wgniotka na masce, czujnik parktronika. Bezgotowkowo PZU (oc sprawcy) wycenili szkode na 1600zl!!! Sam zderzak w ASO MB to 3500... Koszt naprawy bez czujnika to 6tys. Oddalem oczywiscie od razu na bezgotowkowa do dobrego warsztatu zeby robili na oryginalnych czesciach. Nie musisz sie uzerac i nie zrobia Cie w "konia". Mi policzyli 1600zl, gdzie zderzak nawet uzywka to 300zl, plus listewka (to tylko aso) pewnie drugie tyle, lakierowanie zderzaka plus klapy minimum 700zl, czujnik uzywka 150zl, i z robocizna zblizam sie do ich idiotycznej wyceny na uzywanych gratach! Oni nawet nie policzyli w kosztorysie nowych emblematow... Nie wiem mam sobie literki oderwac z klapy i pozniej pojedynczo naklejac spowrotem?? Smiech po prostu..
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Bezgotówkowo bym robił ale wycene trzeba dobrą zrobić. Zderzak w ASO to lekko licząc 2500 PLN.
    Jak dadzą jakieś grosze zbierz ofertę z ASO za naprawe i przedstaw im.
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 27th-July-2016 o 17:25
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    hmm u mnie jest taka szkoda:
    do wymiany prawy blotnik prawe drzwi przednie lusterko
    do malowania j.w plus prawe tylnie drzwi prawy tylni blotnik slupek przedni tez bo ma wgiecie
    plus listwy od drzwi i nadkola
    az jestem ciekaw ile to wycenia ale jak bedzie to śmiech na sali to oczywiscie bezgotowkowo

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Jak im dasz wycenę z ASO to podejrzewam że może wyjść szkoda całkowita. Wycenią Ci auto na 35tysia i bedziesz się bujać po sądach do wiosny.
    Kolega trafił nowym Sportagem sarne, rozbity zderzak i błotnik wgięty.Poduchy, lampy całe, naprwa zrobiona z ASO 16tysi.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć,

    1. W pierwszej kolejności zaproś likwidatora szkody z firmy ubezpieczeniowej OC sprawcy i niech wyceni Ci naprawę. Do niczego Cię to nie zobowiązuje, a już będziesz wiedzieć o jakich pieniądzach myśli ubezpieczyciel.

    2. Zrób wycenę naprawy u niezależnego rzeczoznawcy. Znajdziesz w necie. Będziesz wiedziała na co możesz maksymalnie liczyć.

    3. Idziesz do mechanika, który ma Ci naprawić auto i wystawi Ci fakturę. Umawiasz się na konkretną kwotę za naprawę - nie mów mu ile dostaniesz z 1. i 2. ... za różnicę między wyceną mechanika a wycena niezależnego rzeczoznawcy umów się z mechanikiem na inne naprawy w tej cenie. Może hamulce masz do wymiany?

    Ja dokładnie tak zrobiłem w przypadku naprawy samochodu mojej żony po drobnej stłuczce parkingowej. Mechanik rozliczył się bezgotówkowo z firmą ubezpieczeniową i dodatkowo dostałem nowy wydech i kilka innych napraw, które i tak mnie czekały.

  7. #7
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    dokladnie tak chce zrobić

  8. #8
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Qx70
    Postów
    32
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po pierwsze załatw sobie auto zastępcze przysługuje Ci aż do do odbioru naprawionego auta chociaż ciężko to uzyskać.( jak ci przeleją kasę to następnego dnia zabierają auto)
    Weź też likwidatora jak kolega graba napisał niech ci wyceni, później chłopaki niech rozbiorą uszkodzone miejsca na pewno jakieś plastiki są popękane więc dzwonisz kolejny raz więc coś ci dołożą, a za bardzo zamienników niema więc wyceniają na oryginałach chociaż mnie obniżyli średnio o 35% z każdej części (że amortyzacja czy coś) a później możesz do niezależnego, nie wiem jak dalej bo jestem na podobnym etapie.
    Oczywiście możesz dać do serwisu zrobią ci najlepiej pytanie czy nie przekroczy to wartości auta bo wtedy podobno już jest zamota.

  9. #9
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jak ktos ma czas biegac za tym i spotykac sie z rzeczoznawcami, po czym ubiegac sie o zwrot pieniedzy, to jak najbardziej. Ja czasu nie mam i nawet nie chcialo mi sie z tym bujac. Dalem do zakladu niezaleznego (przyjaciej mojego mechanika), podpisalem upowaznienie i nic mnie nie obchodzi. Odstawilem auto, wyjechalem zastepczym i czekam na telefon. Warsztat zalatwia wszystko, a czesci beirze z ASO. Zderzak mi policzyli zamiennik za 200zl (nie ma czegos takeigo wogole) a zamowiony mam oryginal z ASO z listwami za 3500zl Sam jakbym mial sie bujac i brac niezaleznych rzeczoznawcow to by nie wiem ile to trwalo. Tam maja swoich prawnikow i to dla nich chleb powszedni. Mowi ze z PZU mial juz tyle spraw sadawych, ze teraz jak im wysyla kosztorys naprawy to nawet nie kwestionuja
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    czekam na kosztorys pożniej przessylam do mojego warsztatu tam robia swoj kosztorys wysylaja im i czekam na pieniazki ale wiadomo ze nie bede sie denerwować niepotrzebnie bo oczwiscie ze sa to zawsze zaniżone wartości. dzieki za rady dam wam znac ile mi wycenili szkode

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Szyba kierowcy - naprawa silnika
    By solista in forum G
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10th-August-2018, 13:28
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11th-September-2014, 14:55
  3. lekka naprawa
    By linkintiger in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26th-November-2012, 05:27
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11th-September-2012, 15:56
  5. Maglownice-naprawa
    By Schirru in forum Usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15th-September-2011, 22:08

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •