Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Regulacja zaworów - Poznań lub okolice ewentulanie dalej a dobrze

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie Regulacja zaworów - Poznań lub okolice ewentulanie dalej a dobrze

    Witam Panowie


    potrzebuję w trybie pilnym wyregulować zawory w fx35 - wypada zapłon na 1 cylindrze i słychać słabe tykanie w silniku więc sprawa ASAP

    Do Coobcia nawet nie dzwonię bo terminy pewnie za pół roku lub dalej - potrzebuję zaufanego mechanika

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Miłosz, najpierw sprawdź świece...
    Miałem to samo, po wymianie świec wszystko było ok...


    Pozdrawiam,
    Grucha

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Albo cewka ...

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jak jest LPG to stawiam na spadek kompresji... Chociaz zazwyczaj pada najpierw cylinder 6/5... Najpierw pomiar kompresji. Moze byc cewka jak grabba napisal albo wtrysk. Regulacja zaworow to grubsza robota. Wymiana szklanek. Jest ich sporo rozmiarow (nie pamietam chyba 17) i nie kazdy mechanik sie podejmie bo dlubaniny sporo... Myslisz ze zawor jest podparty??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    dzięki ale świece nówki , cewki zmienione miejscami i nadal wypada zapłon na 1 cylindrze. Wszystko pojawiło sie po problemie z wtryskami hana które padały jak muchy.

    Po czasie pojawiły się delikatne stuki w silniku i początkowo obstawiałem panewki bo jest słyszalne od dołu silnika jednak wstępna rozmowa z mechanikiem plus ciągłe wypadanie zapłonu bardziej wskazuje na zawory. Najbardziej wkurza mnie to że dbam o niego jak o żaden samochód 5w50 co 7 tyś, brak pałowania na zimnym a tu taki zonk ...

    Nie pozostaje nic innego jak ściągnąć głowice i zobaczyć co w trawie piszczy pytanie jest takie czy jeżeli jest już słyszalne stukanie to regulacja zaworów wystarczy ?

    Czy do regulacji potrzebne jest zdjęcie głowicy a po zdjęciu szlif ?

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Zrzucanie glowicy bez pomiaru kompresji jest bez sensu. Wypadac moze zaplon z kilku powodow. Dobrze zakladasz spadek kompresji, ale najpierw to potwierdz pomiarem. Pozniej bedziemy dumac. Jak wyjdzie mniej, zrobisz probe olejowa i wykluczysz dol silnika (pierscienie), to mozna probowac wymiana szklanek wykasowac luzy. Ale tak jak Ci pisalem, jest z tym troche zabawy. Glowicy sie do tego nie zrzuca. Jak zrzucisz glowice to wymien zawory bo i tak musisz ja dawac do planowania (obrobki).
    Jak wtryski LPG byly lipne, to wypalone gniazda wydechowe. W czarnym scenariuszu tlok... Ale nie ma co fatalizowac.
    Panewka lubi zapukac Ale nie powoduje wypadania zaplonow. Wiec tez sie nie przejmuj na zapas. Ja obstawiam podparty zawor. Zrzuccie pokrywe zaworow i zobaczcie. Jak sie nie domyka jakis zawor, to pomiar szklanki suwmiarka i dobranie innego rozmiaru. Najlepiej byloby dopasc jakas glowice z padnietego silnika i niego sobie dobierac szklanki. Jak juz robicie, to tak, zeby kompresje wyrownac na wszystkich cylindrach... No i zastanow sie nad wywaleniem LPG... Bo jak widac to oszczednosci z tego tytulu nie sa takie oczywiste...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Zrzucanie glowicy bez pomiaru kompresji jest bez sensu. Wypadac moze zaplon z kilku powodow. Dobrze zakladasz spadek kompresji, ale najpierw to potwierdz pomiarem. Pozniej bedziemy dumac. Jak wyjdzie mniej, zrobisz probe olejowa i wykluczysz dol silnika (pierscienie), to mozna probowac wymiana szklanek wykasowac luzy. Ale tak jak Ci pisalem, jest z tym troche zabawy. Glowicy sie do tego nie zrzuca. Jak zrzucisz glowice to wymien zawory bo i tak musisz ja dawac do planowania (obrobki).
    Jak wtryski LPG byly lipne, to wypalone gniazda wydechowe. W czarnym scenariuszu tlok... Ale nie ma co fatalizowac.
    Panewka lubi zapukac Ale nie powoduje wypadania zaplonow. Wiec tez sie nie przejmuj na zapas. Ja obstawiam podparty zawor. Zrzuccie pokrywe zaworow i zobaczcie. Jak sie nie domyka jakis zawor, to pomiar szklanki suwmiarka i dobranie innego rozmiaru. Najlepiej byloby dopasc jakas glowice z padnietego silnika i niego sobie dobierac szklanki. Jak juz robicie, to tak, zeby kompresje wyrownac na wszystkich cylindrach... No i zastanow sie nad wywaleniem LPG... Bo jak widac to oszczednosci z tego tytulu nie sa takie oczywiste...
    co do 99 % masz racje i tak będę robił - wolałbym do tej roboty coobcia ale samochód jest mi potrzebny i na tak długo go nie uruchomię - no nic zaczniemy od kompresji na cylindrach

    co do LPG się nie zgodzę bo jednak oszczędność u mnie jest grubo ponad 20 tys i z tym że mogą być problemy z LPG po jakimś czasie się liczyłem

  8. Dzięki milo222 za powyższy Post:

    bartek1706 (6th-September-2016)

  9. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Aaa No to w takim razie nie będzie tak zle nawet jak motor do remontu Jak głowica do roboty i jeździsz aż tyle ze już oszczędziłes na paliwie 20tys zł (ile km trzeba przejechać tak z ciekawości żeby oszczędzić 20tys??) to rób je na ciasne pasowania pod lpg. Mieszankę na bogata, lubryfikacja (koszta żadne) i kolejne 150tys powinno być bez problemów...
    Sprawdźcie jeszcze rozciagniecie łańcucha i czy zmienne fazy są ok...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Aaa No to w takim razie nie będzie tak zle nawet jak motor do remontu Jak głowica do roboty i jeździsz aż tyle ze już oszczędziłes na paliwie 20tys zł (ile km trzeba przejechać tak z ciekawości żeby oszczędzić 20tys??) to rób je na ciasne pasowania pod lpg. Mieszankę na bogata, lubryfikacja (koszta żadne) i kolejne 150tys powinno być bez problemów...
    Sprawdźcie jeszcze rozciagniecie łańcucha i czy zmienne fazy są ok...


    Sent from my iPad using Tapatalk

    zakładając że robię koło 1700 km miesięcznie mam rocznie 8 tyś oszczędności dzięki lpg więc ekonomicznie rzecz ujmując opłaca się bardzo - wiadomo jednak że każdy chciałby jeździć bezawaryjnie jak najdłużej

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ile miesięcznie? 1700? Miłosz, ty albo masz robotę pod domem albo do kościoła daleko
    Ja od zakupu (koniec listopada 2015) zrobiłem już 37000 km, a to dość spokojny rok, dużo czasu w domu


    Pozdrawiam,
    Grucha

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Toruń i okolice :)
    By thefi in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13th-June-2019, 02:09
  2. Witam forumowiczów, Poznań
    By MelGibson in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12th-February-2017, 20:44
  3. Lakiernik godny polecenia - Poznań?
    By Grucha in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7th-February-2017, 18:18
  4. Do butli 55l weszło 56l, co dalej? :)
    By lukasz32 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12th-October-2014, 23:26
  5. Regulacja zaworów FX35
    By waligorax in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14th-January-2014, 03:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •