Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: stukot z silnika

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie stukot z silnika

    witam drodzy forumowicze moze ktos tak mial z silnika dochodzi stukot wstepna ocena w dwuch serwisach ale nie zbyt dobrze wyposazonych to panewki lub korbowod od panewek. cos takiego mniej wiecej zapamietalam. czy znacie ten przypadek? przebieg 155 tys mil.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, znamy ten przypadek. Koszt naprawy: około 10000 zł
    Pozdrawiam, Patryk.

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    nie no nie mozliwe a jak sie nazywa ta przypadlsoc?

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Przekrecona panewka Dosc czesto sie zdarza niestety... Jak ktos powie, ze zrobi remont za 3-5tys zl, odejdz... Bo stracisz pieniadze... Szukaj walu nominalu, albo dobrego motoru na swapa (najszybsza i najmniej bolesna opcja, aczkolwiek nie wiesz co kupisz i kosztowo wyjdzie podobnie). Przechodzilem przez to samo, wiec wiem co mowie.
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sabi82 Zobacz post
    nie no nie mozliwe a jak sie nazywa ta przypadlsoc?
    Nazywamy ją tutaj "Padnięty silnik"

    A na poważnie przeczytaj wątek: http://www.ifans.pl/showthread.php?4...ty-silnik-fx35
    Ja na jego podstawie zmieniłem olej na 5W50 (od nowości jeździł na 5W40, co i tak jest lepsze od zalecanego przez producenta 5W30).

    Niestety rzeczone 10 000 zł za naprawę nie jest wyssane z palca, a wynika z doświadczeń kilku kolegów z forum.

    Warto jeszcze zajrzeć do wątku http://www.ifans.pl/showthread.php?2...-do-Fx35/page2 ze szczególnym naciskiem na wypowiedź Coobcia (taki miejscowy guru od tych silników). W jego innym poście znajdziesz informacje o oleju Mobil1 i jego zbawiennym (czyszczącym) wpływie na silniki (zdaje się, że z fotkami nawet).

    I jeszcze poszukaj tematu zapoczątkowanego przez użytkownika CzarnePaliwo o olejach - tam dowiedziałem się, jak dużo nie wiem

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, z czego wynikają takie koszty? Czy do wymiany samych panewek jest konieczne wywalenie silnika z komory?

  7. #7
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, bez wyciagniecia silnika jak sobie to wyobrazasz? Same panewki nic Ci nei dadza. Wal bedzie do wymiany. Mozesz go napawac i azotowac, ale nei wiem ile to pojezdzi. Bylo o tym sporo... Generalnie te waly sie nie nadaja do regeneracji. Musisz miec nowy/nieuszkodzony wal korbowy plus panewki. Popatrz na ceny czesci. Do tego ocena stanu gladzi cylindrow. Jak juz masz motor na wierzchu sprawdzisz pierscienie. Tloka nie wyjmiesz bez zrzucania glowicy, wiec ta tez do sprawdzenia szczelnosci i planowania.
    To prosty aczkolwiek nowoczesny motor. Pasowania maja mala tolerancje. Ma 280KM, kreci sie dosc wysoko. Nie wybacza bledow lub niedorobek. Stad cena... Silnik kupisz uzywke za 6-8tys, swap z plynami ok 2tys. Juz masz +-10tys... Do tego gwarantuje, ze wyjdzie cos po drodze. Koszta sa spore i jak juz masz motor na wierchu sprawdz stan krzyzakow walu napedowego. Regeneracja ok 500zl. Warto zrobic jak sa zuzyte, bo pozniej znow zaplacisz 1k zl za robocizne...

    P.S. Jak wymienisz same panewki, to wyrzucisz pieniadze w bloto... Ale rob jak uwazasz... Kumpel w 350Z tak zrobil i sie chwalil, ze wydal 1500zl... Po odpaleniu silnik pochodzil 30min na wolnych obrotach i przekrecilo nowe panewki... Bez wywazenia walu nie da rady...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. Dzięki korzen za powyższy Post:

    grabba (5th-September-2016)

  9. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    no to pieknie . a co sie stanie jak bede jezdzila tak jak dotychczas z tym stukotaniem?

  10. #9
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    moze wspomne ze jak kupilam auto ponad dwa meisiace temu to bylo zalane gestszym olejem ale czarne paliwo poradzil mi zmiane na 5w40 czy to moglo miec wplyw czy moze gestszy byl zalany po to aby te stuki zmniejszyc przed sprzedażą?

  11. #10
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,598
    Podziękował
    260
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    bardzo prawdopodobne ze ktoś sprzedał zalane jakimś siuwaxem. Ale przyczyn może być wiele - generalnie brakowało smarowania.

    tu trochę info o uszkodzeniu - http://www.autocentrum.pl/nasze-pora...terka-silnika/

    generalnie nie będzie tanio
    Swojego czasu widziałem gdzies w sieci ogłoszenie gdzie za 4 k PLN naprawiali silnik ze stukająca panewką - próbowałem je namierzyc ale jak na złość nie mogę.



    edit - znalazłem : http://olx.pl/oferta/silnik3-5-v6-35...9-ID9MR4X.html
    Ostatnio edytowane przez sirtrojan ; 5th-September-2016 o 18:45
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Rozruch silnika
    By BAJZEL in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 24th-May-2020, 18:02
  2. Osłona silnika
    By milo222 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-March-2015, 15:57
  3. Wymiana silnika
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-May-2014, 16:07
  4. komputer do silnika
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30th-April-2012, 04:02
  5. Delikatny stukot
    By darekFX45 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2011, 21:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •