Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: Q50 - trzęsący się fotel pasażera

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie Q50 - trzęsący się fotel pasażera

    Cześć.

    Wracam z tematem trzęsącego się i stukającego fotela pasażera na wybojach i przy wyższych prędkościach, np. na autostradzie. Serwis stwierdził, że jest to cecha produktu i tak ma każdy egzemplarz Q50. Potwierdziło mi to także Infiniti Europa poprzez profil Facebook. Opuszczenie fotela do samego dołu nie pomaga. W mojej opinii jest to ewidentna wada konstrukcyjna. W serwisie nawet mi tłumaczyli, że to wynika z minimalnego luzu na szynach, w których jest obsadzony fotel.

    Aktualnie jestem na etapie walki o naprawę poprzez Quality Center w Londynie. Ostatnio jednak zachowują się nieprofesjonalnie i nie odpowiadają na moje kolejne pytania i eskalację usterki. To samo się dzieje na profilu Infiniti Europe https://www.facebook.com/infinitieurope/?fref=ts. Polski profil Infiniti na FB podjął dzisiaj sprawę po moim poście, ale obawiam się, że nie wyczarują nic nowego https://www.facebook.com/CentrumInfiniti/. Podejrzewam, że wkrótce również zostanę "olany".

    Problem jest znany także w USA od 2014 r.
    http://www.infinitiq50.org/forum/new...ike-crazy.html
    http://www.infinitiq50.org/forum/pro...d-rattles.html
    http://www.infinitiq50.org/forum/pro...s-rattles.html

    Napisałem również do NHTSA http://www.nhtsa.gov/ z prośbą o informację jak luźny fotel wpływa na bezpieczeństwo pasażera w razie wypadku. Mam nadzieję, że odpowiedzą z czymś wartościowym dla przedmiotu sprawy.

    Do czego zmierzam tym postem?
    Poszukuję osób, które obserwują u siebie taki sam problem i są w stanie razem ze mną podjąć walkę z producentem o skuteczną naprawę. Jedna osoba odezwała się już do mnie na FB w tej sprawie po moim poście. Jeśli trzeba to mogę powołać nawet rzeczoznawcę lub skierować sprawę na drogę sądową aczkolwiek im więcej osób zbierze się do eskalacji tym więcej możemy wspólnie wywalczyć w ramach naprawy gwarancyjnej. Jeśli ktoś kojarzy jaki jest europejski instytut zajmujący się bezpieczeństwem w samochodach to także chętnie i tam skieruję problem z fotelem.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Lubię takie akcje i doceniam konsekwencję... chętnie się dołączę. Niby to drobiazg, a wkurza. Czy to nie ja przypadkiem Tobie odpisałem na FB pod postem poruszającym ten temat?

    Inna sprawa, nie korci Cię by rozebrać fotel, zlokalizować usterkę i wykombinować jak to naprawić?
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  3. #3
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    A dziękuję, ja jestem bardzo metodyczny i nie odpuszczam partactwa.

    Zapraszam do tej jakże przedniej zabawy . Zgłoś problem w ASO i jedziemy z kampanią informacyjną na FB. Im nas więcej tym presja większa w serwisie. I faktycznie, już wiem kto mi skomentował wpis, nawet mamy wspólnych znajomych. Świat jest mały!

    Rozbieranie fotela - tak, myślałem o tym tylko czasu i chęci brak, a wyręczać producenta też mi się jakoś nie chce. Ale kto wie, może dojdzie i do tego w przyszłości. W sumie nawet myślałem jak to rozwiązać po informacji o luzie na szynach tylko nie wiem czy fotel się nie zablokuje, jaka będzie trwałość rozwiązania i wchodzimy w domowe druciarstwo. Już to przerabiałem przy Maździe 6 z problemem gwiżdżącyh uszczelek. Rozwiązanie było, ale właśnie trwałość słaba. A i nie po to poirytowany sprzedałem Mazdę i kupiłem Q50 za 200k żeby teraz sztukować domowe patenty . Niech gwarancja na coś się przyda tym bardziej, że problem jest u nich znany od dłuższego czasu, a poprawki brak. Z resztą jak poczytałem to Nissan ma ogólnie z tym problem.

  4. #4
    Trochę już ogarniam Avatar wojuś
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Jeździ
    Infiniti q50 Hybrid 2016
    Postów
    115
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Witam
    Też zaobserwowałem trzęsący się fotel, przyznam się, że jakoś strasznie mnie nie irytuje bo na razie walczę z metalicznymi brzęczeniami z deski rozdzielczej na wprost pasażera, koledzy radzili zdjąć schowek przedni i poprawić okablowanie ale zgłosiłem to do ASO i cierpliwie czekam na wizytę. Swoją droga lekka przesada z terminami wizyt w serwisie w W-wie, na przegląd po 15 tyś czekałem trzy tygodnie a z tą wizytą czeka prawie trzy tygodnie od zgłoszenia.
    Jak będą robili deskę wspomnę o fotelu i zobaczę co powiedzą. Trochę przykro, że "luksusowe samochody osobowe o wysokich osiągach" - to z reklamy, tak są nie dopracowane i nie do końca wszystko jest takie różowe, chociażby aplikacje i możliwość łączenia się i korzystania z Infiniti Touch, też niestety tylko w reklamie.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Trzęsący się fotel pasażera, luźny fotel kierowcy, piski z okolic drzwi kierowcy, brzęczenie w drzwiach kierowcy pochodzące od muzyki itd. Wszystko to już zgłaszałem i nie ma żadnej poprawy. Machnąłem już na to ręką i kiedyś sam to usunę o ile się da...

  6. #6
    Dopiero dołączylem Avatar zyrafal
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Infiniti Q50 2.0T, 2016, Malbec Black
    Postów
    41
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Stef - na brzęczące audio na pewno pomoże Ci wyciszenie drzwi matami i pianką. Można zrobić to samodzielnie albo zlecić w warsztacie car audio. Luźny fotel kierowcy to już jest kolejny absurd, że tego nie naprawili. Co jak podczas hamowania fotel Ci odjedzie do tyłu?

    Wojuś - pewnie powiedzą Ci to co mi czyli "cecha charakterystyczna fotela" i że tak jest w każdym egzemplarzu. Cóż, ładna mi cecha produktu. A, mi jeszcze w ASO powiedzieli, że po 10 tyś km klienci już z tym nie wracają i nie zgłaszają problemu. No tak, olali sprawę w końcu z bezsilności. Moje zdanie jest takie, aby w takich przypadkach nie zgadzać się z tłumaczeniem ASO i eskalować problem wyżej. Chociażby do Quality Center w Londynie. Jak zaczną notować większą skalę problemów to może w końcu coś z tym zrobią.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam problem, odpowiedź serwisu jw. Generalnie właśnie należę do tych którym się "naprawiło" po 15t. Cieszę się, że ktoś dociekliwszy zabrał się za temat. Ponowię temat w serwisie, oczywiście do akcji się dopisuję.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Informacyjnie napiszę, że nastąpiło u mnie rozklejenie dolnego wyświetlacza, tablicę rejestracyjną podkleilem fizeliną, więcej mankamentów nie stwierdziłem do 22t. Generalnie nadal wybrałbym infi bo inne marki (premium) też mają swoje bolączki.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Trochę już ogarniam Avatar wojuś
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Jeździ
    Infiniti q50 Hybrid 2016
    Postów
    115
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    No witam Kolegów
    Właśnie wróciłem z ASO, teoretycznie brzęczenia w desce zostały usunięte tzn. panowie zdjęli schowek przed pasażerem, po dokręcali wszystkie elementy i je odseparowali od siebie tak, że wszystko powinno być OK, a tak naprawdę po ich minach widziałem, że to brzęczenie według nich to w mojej głowie a nie w Infiniti. Fotel podobno poprawili, chociaż wg. nich nie było co poprawiać bo nikt się dotychczas na takie trzęsące się fotele nie skarżył.
    Zobaczymy jak będzie dalej............

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Feb 2016
    Mieszka w
    śląskie
    Jeździ
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD, 2016, Malbec Black
    Postów
    14
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    No ciekawe, u mnie właśnie też mieli raczej takie miny, swoją drogą w astrze iii też się trząsł - nie reklamowałem, ale w astrze IV już się nie trzęsie.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Fotel Kierowcy
    By tomson23 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24th-June-2019, 08:57
  2. Skrzypiący fotel...
    By tiger456 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25th-December-2015, 22:29
  3. FX35 fotel kierowcy czyszczenie + spawanie
    By LOKTONG in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18th-December-2013, 12:19
  4. Nie domykające się okno pasażera
    By darekFX45 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2nd-December-2011, 19:27

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •