Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Silnik, miska olejowa. Potrzebna pilna pomoc!

  1. #21
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    o ho ho

  2. #22
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    kraków
    Jeździ
    fx35,2005,szary
    Postów
    104
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    wspolczuje . u mnie podobnie tyle ze tylko obrucilo panewke ja robie remont poki co

  3. #23
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Infiniti FX35
    Postów
    16
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Wiem wiem- slyszalem. Znam Twoj ból ��

  4. #24
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Infiniti FX35
    Postów
    16
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Słuchajcie jestem właśnie po silnik. Według rozmowy z facetem nie należał on nigdy do nissan moto, potwierdził ich rozłam, nie wypowiadał sie najlepiej na ich temat. Koleś prowadzi firmę z ojcem, ma na imie Adrian. Silnik wygląda niezle, ale kupuje szczerze kota w worku, bo facet nie wie z jakiego to rocznika ani z jakim przebiegiem. Jest z tylnego napedu wiec temat miski pozostaje-musze ja przerzucić z innego auta. Z racji faktu ze rozrusznik dostal bedac tutaj na miejscu wezme rozrusznik od allegrowicza z nissan moto o nicku infiniti37. Koles umówił sie ze mna na stacji benzynowej-troche to dziwne, ale to tylko rozrusznik wiec zaryzykuje. Jezeli chodzi o kolesia od silnika to twierdzi, ze mial mnostwo tych silnikow i wszystkie padniete sa z gazu. Nie mial silnika ktory padl a nie był w gazie. Zaczalem sie zastanawiac czy to kwestia gazu, czy oleju. Jesli gazu to powaznie sie martwie. Moze suchość gazu sprawia, ze silnik pada wiec potrzebne jest wyjatkowo dobre smarowanie. Ja przejechalem niecale 10000 km na gazie i padl. Co o tym myslicie?

  5. #25
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Z tym gazem to trochę w tym prawdy jest, ale nie do końca. Silnik VQ35DE posiada mechaniczną regulację luzu zaworowego i jeżeli jest źle zestrojona mapa LPG - benzyna, to pojawiają się problemy z zaworami. Skutkują one braniem oleju przez silnik i obniżeniem się kompresji na poszczególnych cylindrach. Wtedy nie dbając o odpowiedni poziom oleju zaczyna się zacierać (panewki). Można temu zapobiec. Ja już w swoim Infusiu zmieniłem komputer na Staga Qmax ostatniej generacji i jeżeli na którymś zakresie silnikowi brakuje na gazie, to występuje dotrysk benzyny. Najgorsza dla naszego silnika jest szybka jazda na autostradzie, gdzie zawory bardzo się przegrzewają z powodu ciągłości wysokich obrotów. Dlatego instalacja gazowa w VQ35DE jest bardzo wymagająca. U ciebie problemem prawdopodobnie nie był gaz, tylko olej na którym jeździłeś. Jest na forum kolega Ologt, który ma nalatane ponad 160000 km i wszystko na gazie. Miał instalację od nowości.
    Pozdrawiam, Patryk.

  6. Dzięki tiger456 za powyższy Post:

    Doman12 (9th-November-2016)

  7. #26
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Infiniti FX35
    Postów
    16
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Słuchajcie. Okazuje się że mam bardzo nietypowa miske olejowa, która niestety nie nadaje się do przelozenia. Mianowicie z racji napedu AWD ktory przechodzi przez miske nie moge nigdzie takiej dostac. Ktoś wie o co chodzi? Jak rozwiazac ten problem? Sa dostepne rozne miski, ale zadna ktora pasuje do mojego. Ma ktos namiar na kogos kto chcialby taka miske zbyc? Albo pomoze mi w rozwiazaniu tego problemu? Obecnie mam trzy miski- wliczajac moja rozbita. Jestem zalamany. W zalaczniku przesylam miske o ktora mi chodzi. Znalazlem w Stanach. Napisane jest ze od G35 i Z350. Nic juz z tego nie rozumiem. :-(VQ35UpperOilPanAssembly-2357.jpg

  8. #27
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? tiger456 Zobacz post
    Jest na forum kolega Ologt, który ma nalatane ponad 160000 km i wszystko na gazie. Miał instalację od nowości.
    Już 180000km .LPG auto miało założone w servisie Nissana w Belgii od nowości .Oleju pilnuję zawsze żeby był na maxa .Olej wymieniam co 6000tys/km .Nie dopuszczm do tzw."suchych rozruchów" na zimnym silniku ,założyłem sobie wyłącznik pompy paliwa i przed odpaleniem zimnego silnika robię 3-4sek przekrętkę silnika samym rozrusznikiem żeby już powstało ciśnienie oleju i olej żeby "rozszedł" się po zakamarkach silnika.

  9. #28
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Znajdź w sklepie w usa po vinie i zamów, to zdjęcie może być tylko poglądowe

  10. #29
    Forumowy wyjadacz Avatar djoneway
    Do??czy?
    May 2016
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Jeździ
    QX70 | 2014 | White Pearl
    Postów
    652
    Podziękował
    83
    Otrzymał podziękowanie 54 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    Nie dopuszczm do tzw."suchych rozruchów" na zimnym silniku ,założyłem sobie wyłącznik pompy paliwa i przed odpaleniem zimnego silnika robię 3-4sek przekrętkę silnika samym rozrusznikiem żeby już powstało ciśnienie oleju i olej żeby "rozszedł" się po zakamarkach silnika.
    Olo, to może ja nie potrzebnie wymieniałem ten wzmacniacz napięcia?? Wcześniej kręcił mi na zimnym ok 4 sek. a teraz odpala od strzała i to może być niebezpieczne dla tego silnika??

  11. #30
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Doman12 Zobacz post
    Słuchajcie. Okazuje się że mam bardzo nietypowa miske olejowa, która niestety nie nadaje się do przelozenia. Mianowicie z racji napedu AWD ktory przechodzi przez miske nie moge nigdzie takiej dostac. Ktoś wie o co chodzi? Jak rozwiazac ten problem? Sa dostepne rozne miski, ale zadna ktora pasuje do mojego. Ma ktos namiar na kogos kto chcialby taka miske zbyc? Albo pomoze mi w rozwiazaniu tego problemu? Obecnie mam trzy miski- wliczajac moja rozbita. Jestem zalamany. W zalaczniku przesylam miske o ktora mi chodzi. Znalazlem w Stanach. Napisane jest ze od G35 i Z350. Nic juz z tego nie rozumiem. :-(VQ35UpperOilPanAssembly-2357.jpg
    Wpisz po prostu numer VIN na stronie:
    https://grubbsinfinitiparts.com/niss...iption=Keyword
    - i wyszukaj dokładny nr katalogowy TWOJEJ miski,
    wtedy możesz sobie poszukać używki (jak nie chcesz nowej) po numerze na allegro lub amerykańskim ebay'u
    W serwisie cena będzie jak poniżej pisałem... oczywiście miski
    bo zdjęcie które wkleiłeś według mnie - NIE JEST miską

    W tym lub przyszłym tygodniu będę nadawał paczkę lotniczą z US - więc jak chcesz mogę ściągnąć
    jak Ci się nie śpieszy - też w ciągu 2 tygodni będę nadawał z US paczkę morską - ale ta będzie dopiero prawdopodobnie w styczniu

    miska olejowa.jpg

    miska 2.jpg

    dół silnika.jpg
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-November-2016 o 11:40
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Potrzebna pomoc w ocenie FX37 S II Gen.
    By mapmen in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21st-September-2013, 22:50
  2. potrzebna pomoc-porada
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15th-March-2012, 21:44
  3. potrzebna pomoc w oględzinach fx
    By mapmen in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6th-December-2011, 07:40
  4. POMOC POTRZEBNA - TŁUMACZENIE Ang - pol . Historia Infiniti :)
    By sirtrojan in forum Dział organizacyjno-techniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11th-July-2011, 08:44
  5. pomoc szybko potrzebna - "amerykaniści"
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 9th-February-2011, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •