Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z odpaleniem po zapowietrzeniu.

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2016
    Mieszka w
    Kuźnica
    Jeździ
    Nissan Navara 2013
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Problem z odpaleniem po zapowietrzeniu.

    Witam.
    Pozwoliłem sobie zagościć na tym forum, pomimo że nie jestem użytkownikiem Infiniti.
    Posiadam Nissana Navarę z silnikiem V9X. W przypadku nieszczęsnych użytkowników navar z tym silnikiem problemem jest kompletny brak doświadczonych mechaników.
    Moja usterka polega na tym, że po wypaleniu całego paliwa z baku silnik zgasł i nie udało sie go uruchomić. W związku z tym szukam kompetentnego mechanika lub porady która umożliwiła by odpalić silnik lub ustalić usterkę. Po kolei:
    Brakło paliwa na autostradzie przy znacznej prędkości, dolałem 10L, próba odpalenia - bez efektu. Odpowietrzyłem pompką dołączaną do samochodu, pruba odpalenia - bez efektu. Następnie zatankowałem do pełna, kable rozruchowe + plak - silnik pracuje na plaku ale sam nie działa.
    Po zczytaniu byłyt błędy dotyczące pompy oraz regulatora ciśnienia - dały się skasować.
    Sprawdziłem prace pompy wysokiego ciśnienia - nie miałem właściwego manometru, ale manometr 400bar rozerwało. Czujnik ciśnienia na listwie comonrail ma ok. 0,65V, a po kilku-kilkunastu sekundach kręcenia rozrusznikiem ma napięcie 1,6-1,7V, w tym czasie pojawiają się impulsy elektryczne idące na wtryski o amplitudzie ponad 100V. Z przewodów powrotnych wtryskiwaczy nie wydobywa się paliwo, z zaworu regulacji ciśnienia na listwie comon rail paliwo przelewa się na powrót do zbiornika.

    Przepraszam za zajmowanie miejsca na waszym forum, ale ten silnik zdecydowanie popularniejszy jest w infinit I niż w navarze.
    Pozdrawiam
    Michał R.
    Ostatnio edytowane przez navara ; 6th-December-2016 o 03:38

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    - Bez przywitania http://www.ifans.pl/forumdisplay.php...i%EA-%B3adnie-!
    - inny samochód niż Infiniti na forum Infiniti,
    - InfinitY, InfinitY, InfinitY, InfinitY


    Jedyny sensowny komentarz:
    https://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4
    Pozdrawiam, Patryk.

  3. Dzięki tiger456 za powyższy Post:

    Black (5th-December-2016)

  4. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Tu raczej nikt ci nie pomoże,diesle to skomplikowana sprawa i nie mamy na forum nikogo kto by je obczajał,pozostaje ci forum nissana albo serwis...
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja jeżdżę na V9X. Kolega pracuje w serwisie Renault, zapytam go o ten konkretny przypadek.

  6. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    TO na plaku pali czy nie? jak tryśniesz to juz chodzi czy tylko przepala owego Plaka i się zatrzymuje?
    Jak dla mnie to brak paliwa.
    nie wiem jak w twoim aucie ale czasem jest pompka pomocnicza w baku która tłoczy wahę do pompy CR - przy niskim poziomie paliwa lubi sie przegrzać i przepalić bezpiecznik ( tak działa to np w Volvo)
    druga sprawa to sama pompa która mogła nie być smarowania i jak to ladnie ująłeś przy znacznej prędkości wciąż pracowała ale na sucho. Trochę zgadywanie w sumie ale tak czy inaczej to sprawa dawkowania paliwa.

    Silnik pochodzi od Renault wiec może zahacz jakiś serwis tej marki.

    tak czy inaczej jak koledzy napisali
    1. witamy się
    2. zawsze piszemy INFINITI

    Powodzenia w znalezieniu rozwiązania.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2016
    Mieszka w
    Kuźnica
    Jeździ
    Nissan Navara 2013
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Jako że nie posiadam Infiniti pozwoliłem sobie zagościć tylko w tym jednym temacie. Jeżeli mój brak przywitania kogoś urazi - zapewniam że nie jest to wyrazem braku szacunku wobec osób które na niego zasługują, ale po prostu konkretnym podejściem do sprawy. Jeżeli na tym forum nie ma miejsca dla osób nie posiadających przedmiotowej marki pojazdu - proszę o zbanowanie i skasowanie tematu oraz najlepiej mojego konta.

    W serwis nissana nie wieżę, bo tych silników w nissanie jest garstka w Polsce, - jako przykład z autopsji podam że na gwarancji zjeździłem ponad 30 tysiecy km w związku z problemami EGRu, wymieniano mi wiele elementów, próbowano naciągać na kosztowne naprawy - aż w koncu sam wskazałem serwisowi usterkę ( ale o tym można by książkę pisać ). Zapewniam że zanim tu trafiłem przejechałem na lawecie kilkaset km oraz wykonałem wieeele telefonów do serwisów, niektórym dziękuje za szczerość, tym którzy mówią "niech pan przyjedzie to zobaczymy" również dziękuję.

    > tiger456 - jak widzisz nie jestem godzien witać się publicznie

    > Black - dziękuję za szczerość.

    > ranGo - szkoda że laguna z tym silnikiem to też rzadkość, ale może coś Twój znajomy pomoże.

    > sirtrojan - pisząc "silnik pracuje na plaku ale sam nie działa" miałem na myśli że na plaku działa do puki go wtryskuje, natomiast gaśnie jak przestaje go wtryskiwać, pompki paliwa w baku nie ma, nie wiem co rozumiesz przez brak paliwa - z pewnością brak jest jego wtryśnięcia do komory spalania ponieważ wyjęty wtryskiwacz nic nie rozpylił. Natomiast pompa raczej zachowała swoja sprawność sądząc po rozerwanym manometrze.

    Dziękuję za udział w dyskusji, z poważaniem Michał R.
    PS. Przepraszam za Infinity, poprawiłem w pierwszym poście.

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć,

    1. Na forum jest wiele osób, które nie mają Infiniti
    2. To forum jest wyjątkowo przyjazne - lubimy się i szanujemy.
    3. Konieczność przywitania wynika a) z dobrego wychowania, b) ze wstępnej eliminacji osób, bootów, które zaśmiecają nasze forum. Nie bierz tego do siebie.

    Co do Twojego problemu, to musisz sukcesywnie iść od baku i sprawdzać każdy element. Może na koniec, gdy nie było paliwa, został zassany jakiś syf i gdzieś się zebrał w przewodach? Ale to tylko gdybanie.

Podobne w?tki

  1. problem
    By miki1700 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22nd-July-2016, 17:49
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25th-November-2015, 21:08
  3. Problem z PW?
    By Drzymek in forum Aktualności i Komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7th-October-2015, 12:25
  4. Problem z ET
    By badyl in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31st-December-2012, 18:55
  5. problem
    By sirtrojan in forum Dział organizacyjno-techniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 13:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •