Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czujniki Ciśnienia - brak wskazań.

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Czujniki Ciśnienia - brak wskazań.

    Krótka historia - czujnik, zwariował a raczej zdechł. Wymiana. Autko poleciało od Mecha do ASO nie potrafili ustawić.

    Dzisiaj po poleceniach z forum pojechałem do spec-majstra od tego typu rzeczy. Diagnoza dosyć szybko, 1 wymieniony sprawny ale zagłusza te pozostałe oryginalne, które i tak są zdechnięte.
    Wymiana pozostałych 3 czujników na takie aby ze sobą nie kolidowały. Wgrane do pamięci a teraz zestroić i tutaj jest problem bo spec-majster nie mógł za chiny się połączyć. Kombinował jak mógł.
    Innych błędów brak więc nie powinno być problemu a jednak się nie udało jak do tej pory. Kontrolka świeci się na desce rozdzielczej stałym światłem. Przejechałem 30-40km od niego do domu ale czujki nie wskoczyły.

    Gdzie szukać? czy też może jeszcze jeździć, może wypiąć aku?

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    hmm a może to olać ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    niby tak ale jak mi się coś świeci na desce to mnie aż skręca, musiałbym zakleić to czarną taśmą jeszcze chwilę powalczę i odpuszczę pewnie na jakiś czas... myślę nad resetem tym sposobem
    https://www.youtube.com/watch?v=50LFQwgfae8

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie jak kupiłem auto po pierwszym pompowaniu kół jednego czujnika nie widział. Jeździłem tak z 9 miesięcy (sprawdzając ciśnienie co ~miesiąc) i nagle, któregoś dnia po dopompowaniu opon ten jeden czujnik zaczął działać...

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Infi tak ma, jak coś z elektroniki nie działa to można liczyć, że po czasie wróci do normy
    Pozdrawiam, Patryk.

  6. #6
    Trochę już ogarniam Avatar janram
    Do??czy?
    Feb 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeździ
    INFINITI FX35,2007 ,czarny ; Mercedes GLC AMG 43
    Postów
    103
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Coś w tym jest, u mnie przy ustawieniu dźwigni biegów na D świeciły się światła cofania i włączała kamerka no i potem odeszło, minął chyba z rok i cisza.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    hmm a może to olać ?
    Jechać do salonu Infi (ja byłem na Krasnobrodzkiej w Wa-wie ) .Pojechałem na adaptację przepustnicy i kalibrację czujnika skrętu .Tak się stało że byłem na nie oryginalnych felgach 22" i bez czujników , więc wiadomo kontrolka od czujników świeci na stałe .Jakież było moje zdziwienie jak wracałem do domu że kontrolka się nie świeci (oczywiście na kompie same kreski ) . No cóż, nic chłopakom nie wspominałem o tym a tu taka niespodzianka .Widocznie jak wjeżdżali na serwis kontrolka ich za bardzo raziła w oczy . Myślę sobie wyłączyli na stałe i będę miał spokój .Po jakimś czasie koła się znudziły i poszły do sprzedania a założyłem oem-owe koła z czujnikami .Patrze w kompa a tam wyświetla się ciśnienie jakie jest w oponach .
    Podsumowując - da się to wyłączyć tak że jak jeździsz bez czujników to nic się nie włączy , a jak masz czujniki to wszystko wraca do normy.
    Acha , jadąc bez czujników ciągle po 100 kilometrach kontrolka się zapali ale już bez sygnału dźwiękowego , wyłączasz zapłon ,potem włączasz i masz znowu kontrolkę z bani na następne 100km ciągłej jazdy . Jeżdżąc po mieście kontrolki nie ujrzysz .



  8. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    to takie pół środki - byłem w ASO (Kraków) to właśnie dzięki nim mam teraz stałe świecenie lampki i gwizdki przy ciśnieniu, panowie stwierdzili, że ustawić nie mogą bo jakiś tam błąd jest. Rozłożyli ręce i po sprawie - next. Raczej już tam nie pojadę, kasę oczywiście wzięli mniejszą po kłótni. Niech się yebią z takim partactwem. Po podobnej sytuacji zaopatrzyłem się w swoje linki OBD bo kasowanie za podpięcie takich pieniędzy to yebanie ludzi bez wazeliny. Sąsiedzi mają przynajmniej fajnie bo czytam ich za browarek . Do rzeczy - bawiłem się też z ciśnieniem w oponach, różne poradniki z YT ale nic nie podziałało. U mnie na szczęście jest bez dźwięku tylko sygnalizuje na desce rozdzielczej, chyba bym zwariował gdyby jeszcze coś pikało.
    Na usa forum widziałem jak gość zrobił sobie klon romu sterownika z samochodu i emulował pod linuxem, myślę czy tego nie zrobić. Znajdę odpowiedni wiersz i wywalę kontrolkę na zawsze ;D - ale najpierw pomęczę się bo chce żeby to działało.
    Zwłaszcza, że za jakiś czas planuję przesiadkę na nowszy model a ludzie po mnie dostają autka cacy .

    Myślę, czytam ech

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? atomboy Zobacz post
    to takie pół środki
    Jakie pół środki ? Mi zrobili tak że jak nie ma czujników to kontrolka nie świeci , jak są to działa jak powinno.Co można więcej chcieć?
    Ty masz ewidentnie problem z czujnikami albo z fachowcami .Czujniki kupiłeś oem-owe do Infi czy jakieś zamienniki ?Nowe czy używane?

  10. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    FX 45 | 2006r znów żyje! a nie jednak zdechł
    Postów
    84
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Ologt Zobacz post
    Jakie pół środki ? Mi zrobili tak że jak nie ma czujników to kontrolka nie świeci
    czegoś nie doczytałem. Mam okna pootwierane różnych for na dwóch monitach i zgubiłem się .
    Najpierw miałem ori od znajomego ale efekt był taki sam, potem 1 CUB ale widzę, że on ma mocny sygnał i resztę ori zagłusza. Zresztą te pozostałe oryginalne jakie miałem sygnał z kolei był już bardzo słaby 2004r więc baterie padaki. Poszperałem i dobrane czujniki, które nie kolidują z CUBem wybór padł na Autel.

    W renówce CUBy działają, mix CUB i Autel też świetnie działają ale ori reno i cub już nie a ori i autel tak .
    Kolega też ma w swoim infi - CUB i Autel działają.

    Nawet wyjmowane było koło z CUB z dala od reszty czujników i pozostałe dopiero programowane tak jakby miały się zakłócać. Stan obecny to klon moich oryginalnych czujników do 1 CUB i 3 Autel. Powinno działać a przynajmniej innym działa.
    Już się zastanawiam czy może w jakiś sposób komp samochodu uszkodzony?

    a jeszcze jedno programowane były czujniki też z nowymi ID ale nie było efektu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Czujniki ciśnienia
    By Norbi in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 7th-May-2023, 14:10
  2. Czujniki ciśnienia Q50
    By piotrekts in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 7th-October-2016, 17:26
  3. Czujniki ciśnienia
    By golden35 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5th-February-2015, 15:18
  4. Czujniki ciśnienia w oponach po wymianie kół.
    By red in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19th-April-2013, 14:33
  5. Problem z wyświetlaniem ciśnienia w oponach
    By mfjasinscy in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18th-April-2012, 08:04

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •