Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: VK45DE - obrócone panewki

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Jeździ
    Infiniti FX45, 2005, czarny
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Angry VK45DE - obrócone panewki

    Tworzę nowy wątek, chociaż widzę, że podobne były już poruszane

    Otóż po prawie dwóch latach użytkowania i mnie dopadła zmora tego silnika - obrócone panewki podczas jazdy. Silnik nie dawał żadnych ostrzeżeń, żadnych nowych dźwięków, olej był zawsze na odpowiednim poziomie. Prawdopodobnie wysiadła pompa oleju. Stoję przed koniecznością remontu silnika. I teraz pytanie - skąd części? Jakie źródło (sklepy USA?) Czy też może swap całego silnika? Znalazłem co prawda na Allegro wystawione dwa silniki 4.5V8, ale po przeanalizowaniu i wybadaniu sieci nie mam zaufania do sprzedającego. No i jest zagwozdka. Wolę jednak zrobić remont, chcę tym samochodem pojeździć jeszcze kilka lat... W tej chwili silnik ma przebieg ok. 220.000 km. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Polska
    Jeździ
    Infiniti fx45
    Postów
    196
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    Ja osobiście odezwał bym się do Coobcia na forum lub poszukał telefonu na Google - "Coobcio garage". Będziesz miał 100% pewność że auto jest dobrze zdobione, przynajmniej ja bym tak zrobił, chociaż do Warszawy mam 200 km. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  3. Dzięki MarianoS81 za powyższy Post:

    adrianramus (8th-February-2017)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    no cóż części ogólnie są dostępne również zamienniki niestety te co będziesz potrzebował to tylko ASO więc cena niemała (zamienniki są kiepskiej jakości) Remont podraża najczęściej rozrząd bowiem to już minimum około 2 tyś za części. Następnie dochodzą duperele które wychodzą w praniu i wierz mi potrafią przy wartości nawet 80 zł z sztukę zajść za skórę jak nazbiera się ich multum. U mnie początkowo zakładany budżet zwiększył sie o prawie 30 % ale zawsze coś wyjdzie, a część rzeczy robisz już bo jak robić to porządnie i nie ma sensu np zostawiać części starego oleju w skrzyni biegów skoro masz ją wyciągniętą lub bawić się w ratowanie uszczelki bo dobrze wygląda.


    Jeżeli masz zamiar oddać samochód do mechanika to tylko takiego co już robił taki silnik bo z tym różnie są dobrzy i są ..... Mój stoi u Cooobcia tzn już docierany jest silnik. Musiałem przejechać 300 km do niego ale skoro już miałem robić to robić porządnie i u kogoś kto zna ten silnik i może doradzić.
    Jak chcesz dam Ci nr tefonu do Coobcia - daj znać na prv . Jak przetrawisz specyficzne podejście Coobcia do klienta i jego wieczne zakręcenie ( zbyt dużo na głowie zapewne) to będziesz zadowolony.

    Pozdro

    ps. masz gaz ?
    Ostatnio edytowane przez milo222 ; 15th-December-2016 o 20:52

  5. #4
    Trochę już ogarniam Avatar Adam_77
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Bielawa
    Jeździ
    FX35 2005,Czarny
    Postów
    145
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Jak przetrawisz specyficzne podejście Coobcia do klienta
    Yyyy to znaczy jakie??

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Specyficzne, kto miał z Kubą do czynienia wie o co chodzi
    Pozdrawiam, Patryk.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    hehe no dokładnie oczywiście podtekst był na pozytywne specyficzne podejście

Podobne w?tki

  1. VK45DE gasnie
    By JANEK in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15th-May-2016, 13:33
  2. LPG - VQ35DE i VK45DE
    By dachy in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 190
    Ostatni post / autor: 1st-July-2014, 01:29

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •