Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Była sobie przekładnia skrętna........ Była.................

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie Była sobie przekładnia skrętna........ Była.................

    Kilka modeli Infiniti posiada tylną przekładnię skrętną.
    Koła tylne tych modeli skręcają się w zależności od warunków drogowych. Czasami w tę samą stronę, czasami w przeciwną w stosunku do kół przednich (w zależności od szybkości samochodu).

    Ale do rzeczy....

    Dwa tygodnie temu jak zwykle z bananem na twarzy rano zasiadłem za kierownicą mojego FX-a i ruszyłem do pracy.
    Po kilku minutach jazdy deska rozdzielcza mojego samochodu zaczęła z każdym przejechanym kilometrem coraz bardziej przypominać choinkę świąteczną.
    Banan z twarzy zniknął błyskawicznie.

    Lampki kontrolne zaczęły się pojawiać w następującej kolejności:
    ESP - Kontrola trakcji OFF
    RAS - Aktywne sterowanie tylną osią skrętną OFF
    Slip - Kontrola poślizgu - OFF
    BA - Inteligentny system wspomagania hamulców OFF

    W sumie to tylko czekałem aż zapali mi się ABS OFF, ale nie ten się nie zaświecił.

    Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik i włączyłem silnik.
    Choinki nie było, więc ruszyłem.
    Przejechałem kilka kilometrów a mój FX (czując pewnie że to grudzień i idą święta) zaczął ponownie do mnie mrugać różnymi kontrolkami jak wyżej.

    Gdy sytuacja się powtórzyła wiedziałem. FX coś dopadło.

    Po powrocie do domu podłączyłem Consult3 i na podstawie wskazanych 7 błędów z różnych systemów rozpocząłem studiowanie SERVICE manual FX50.
    Wniosek po kilku godzinach czytania miałem jeden . "Coś" się popsuło..... )))))))

    Z racji tego, że system samodiagnostyki FX zaprojektowany jest tak, że poszczególne moduły informują się poprzez magistralę CAN o występującej niesprawności każdy z powyższych systemów włącznie z ABS zgłaszał swój błąd DTC.
    Przez takie zachowanie systemu postawienie szybkiej diagnozy źródła problemu jest utrudnione.

    Następnego dnia jadąc z rozświetloną lampkami deską podjechałem na myjnię. Ciśnieniową myjką przeleciałem samochód z góry i z dołu.
    Ruszyłem i ku mojemu zdziwieniu okazało się że problem nagle zniknął. Tak było fajnie bez choinki przez kilka następnych dni.

    Jako inżynier wiedziałem jednak , że cudów nie ma i prędzej czy później problem wróci bo myjnia to przecież nie warsztat samochodowy.

    Kilka dni było dobrze a później historia się powtarzała. Lampki się zapalały a ja je gasiłem "na myjni"
    Po kilku dniach zabawy i kilkunastu wizytach na myjni (w ciągu dwóch dni) już wiedziałem, że wystarczy 2-3 razy delikatnie przelecieć myjką po tylnej osi skrętnej a lampki zgasną i wszystko zacznie działać.

    Podejrzenie padło od razu na system RAS - Sterowanie Tylną Osią Skrętną. To właśnie RAS rozsiewał alarm a inne inteligentne systemy ABS, ESP, IBA i reszta na podstawie jego nazwijmy to "siania ogólnego defetyzmu" wyłączały się również generując swoje błędy DTC.

    W Consult3, wymusiłem testy diagnostyczne systemu RAS i obserwowałem (też w Consult) prąd silnika osi skrętnej .
    Prąd wahał się 0-19A, a w pewnej chwili prąd wzrastał do 20A i wówczas następował pstryk i koniec zabawy. Choinka w/w lampek na desce a consult stwierdzał, że dalej testów RAS nie będzie mógł wykonywać.

    Wyłączyłem FX
    Właczyłem FX
    Restart Consulta

    I tak powtarzam procedurę kilka razy. Gdy prąd silnika osi skrętnej przekraczał 20A następował koniec zabawy i choinka lampek pojawiała się na DASHBOARD.
    Czytam SERVICE Manual i znajduje potwierdzenie takiego zachowania. Za duży prąd silnika RAS (powyżej 20A) automatycznie wyłącza zasilanie tego silnika (odłącza jego przekaźnik) do momentu wyłączenia samochodu. Takie zabezpieczenie przed spaleniem modulu RAS, silnika RAS lub przekaźnika silnika RAS.

    No to w końcu wczołgałem się pod samochód z latarką by obejrzeć z bliska tą moją podejrzaną oś skrętną. Naiwnie miałem nadzieję że przeczyszczę styki, poprawię wtyczki i będzie dobrze.





    Krótkie spojrzenie z 5cm na oś tylną i wszystko zaczęło być jasne.
    Jasne TAK. Ale normalne czy oczekiwane? Na pewno NIE !!!!!!!!!!!!!!!

    Podstawa silnika RAS była pęknięta w dwóch miejscach. Kawał potężnej, mocnej konstrukcji pęknięty w dwóch miejscach chociaż nic w nią nie uderzyło. Przekładnia w okolicy silnika wyglądała jakby ją ciśnienie rozsadziło od środka.

    20161230_175311.jpg

    20161230_175318uu.jpg



    Diagnoza:
    Po kilku latach eksploatacji w polskich warunkach doszło do napęcznienia przekładni i rozszczelnienia połączenia pomiędzy podstawą silnika RAS a samą przekładnią (minimalna szczelina). Dzisiaj mogę wsadzić w tę szczelinę nóż.



    Ja regularnie myjąc samochód i myśląc że dbam o podwozie nierzadko spryskiwałem również delikatnie podwozie i pewnie w ten sposób dokładałem swoje do skracania żywota przekładni.
    W tym wypadku zamiast pomagać prawdopodobnie dobijałem przekładnię wpompowując pod ciśnieniem za każdym razem wilgoć do jej środka. W środku całość zaczęła korodować powodując ogromne naprężenia materiału, które w końcu doprowadziły do pęknięcia całej konstrukcji (która wygląda przecież na bardzo solidną).
    Do wszystkiego dołożyło się na pewno też solenie polskich dróg. Wyobrażam sobie co tam musiało się dziać w środku przekładni. Chciałem ją rozkręcić i zobaczyć tę masakrę, ale nie było szans ruszyć żadnej śruby. Były jak jak zaspawane.
    Japońska technologia nie wytrzymała polskich warunków

    Nie było co ratować. Potrzebna była wymiana przekładni.

    Teraz najlepsze.
    Ceny nowych przekładni RAS:

    Cena w PL ponad 20.000PLN

    Cena USA 4500USD
    https://parts.infinitiusa.com/nissan...intvehid=12768

    CENA UAE 3820USD
    https://partsouq.com/en/search/all?q=557051CA0A

    Móje wnioski i nauczka na przyszłość.

    1. Przy zakupie FX dostałem informację, że może mi się przydarzyć problem z zablokowaną przekładnią tylną w FX. Potwierdzam więc, że to się czasami zdarza, ale moim zdaniem jest to wynikiem oszczędności konstruktorów. Na obwodzie silnika RAS zastosowano jedynie dwie śruby mocujące go do korpusu przekładni. Gdyby zastosowano cztery śruby na obwodzie silnika to takie rozszczelnienie i odkształcenie jak u mnie nie byłoby raczej możliwe.

    2. NALEŻY POSTĘPOWAĆ OSTROŻNIE z MYCIEM OKOLIC PRZEKŁADNI SKRĘTNEJ NA MYJNI WYSOKOCIŚNIENIOWEJ. W przypadku pojawienia się nieszczelności w przekładni dobijemy ją taką nadgorliwością dosyć szybko.


    Na ostatnim zdjęciu już moja następna przekładnia. Mam nadzieję, że tej ta przypadłość nie dopadnie.

    Ostatnio edytowane przez bobofruit ; 8th-January-2017 o 23:30

  2. The Following 4 Users Say Thank You to bobofruit For This Useful Post:

    Black (31st-December-2016), docent (20th-November-2017), hollowman (27th-December-2019), kmn (31st-December-2016)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Na pewno będzie to bardzo istotna informacja dla przyszłych właścicieli Infiniti ze skrętną tylną przekładnią.
    Pozdrawiam, Patryk.

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Bardzo fajny wpis, rzeczowy i jednocześnie z humorem
    black & white

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Przykro, że dopadło Ciebie ale dzięki za fajny opis. A w jakich wersjach FX ta przekładnia była montowana - tylko w FX50 czy FX35 i FX37 też?

  6. #5
    Trochę już ogarniam Avatar Casian
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Warmia-Mazury
    Jeździ
    Był FX35, 06', Czarny. FX35 06' Sport a teraz FX30dS 11'
    Postów
    70
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Też jak inżynier pytam czy nie próbowałeś rozważyć w jakiś sposób regeneracji?20tpln to sporo, sam bym robił wszystko by rozważyć wszystkie inne alternatywy... zachecileś mnie do położenia się pod moim FXem...

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Nie kupiłem nowej za cenę jaka podałem w poście powyżej.
    Kupiłem następną za 2000PLN w Nowym Tomyślu. Naprawdę musiała być bardzo krotko używana, bo w stanie idealnym.
    Jeśli chodzi o regenerację to stan mojej uznałem za wykluczający jej regenerację.

    Te przekładnie GRUBBS podaje że były w wymienionych niżej modelach:
    http://www.nissaninfinitiparts.com/o...iti/557051ca0a

  8. #7
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kmn Zobacz post
    Bardzo fajny wpis, rzeczowy i jednocześnie z humorem
    dokladnie,ja przy takich cenach mial bym zawał a nie dobry humor
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  9. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    RAS występuje w FX50S i FX30dS , co ciekawe w FX37S go nie było. Bardzo podobna historia ma się z pompą tylnego dyfra AYC w Lancerach Evo. Następuje korozja aluminium, powoduje wygięcie blaszki wewnątrz i pompa przestaje działać. Jest kiepsko umiejscowiona, pod zderzakiem za tylnym kołem i ciągle dostaje się tam syf i woda. Dodatkowo sól drogowa robi swoje.

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    O rany! Super post, zajrze "dogłębniej" u siebie przy przegladzie ... dobrze ze sprawa zalatwiona
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    UPS! drobny update.
    W Polsce , nowa w ASO rzeczywiście kosztuje ponad 20000PLN. A dokładnie to 41900PLN !!!

    Zastanawiam się czy w nowej przekładni nie pokryć miejsc newralgicznych jakimś preparatem do zabezpieczania podwozi typu BOLL itp. To przynajmniej troszkę uchroni ją od naszej soli. Przekładnia ta w czasie pracy się nie grzeje więc jej to nie powinno zaszkodzić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Przekładnia kierownicy
    By dexsterek in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18th-March-2017, 18:25
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6th-October-2011, 15:59
  3. kupię sobie takie cóś
    By sirtrojan in forum Humor
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14th-October-2010, 02:12
  4. Chyba wymienie sobie klakson ...
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29th-August-2010, 07:32
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9th-March-2010, 22:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •