Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Infiniti Q30

  1. #21
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Navynov - nic się nie przejmuj. Najważniejsze żeby Tobie pasował ten samochód a jazda nim sprawiała Ci przyjemność. Jeśli tak jest to znaczy, że podjąłeś właściwą decyzję kupując Q30.
    Opinie zawsze będą różne bo jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Tak trzymac. To Tobie ma sie podobac auto a nie innym. Prawda jest taka, ze Q30 jest zjawiskowo ladnym samochodem. Tu czy tam troche brakuje mu do niemcow (zreszta jak calemu Infiniti). Jak kupowalem zonie auto to tez myslalem o Q30. Tylko szkoda, ze do najblizszego serwisu mamy ponad 200km.

  3. #23
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Większość uwag dotyczyła dynamiki tego samochodu. Większość osób, które kupiło lub jeździło tym samochodem i napisało w tym wątku na co dzien jeżdzą znacznie mocniejszymi samochodami i dlatego ich opinie były bardzo subiektywne. Mi samochód bardzo się podoba i mojej żonie też, ale w cenie tak wyposażonego jak bym chciał - 2.0t AWD mam EX37 dla żony i Maserati dla siebie. Trochę drogo.

  4. #24
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Większość uwag dotyczyła dynamiki tego samochodu. Większość osób, które kupiło lub jeździło tym samochodem i napisało w tym wątku na co dzien jeżdzą znacznie mocniejszymi samochodami i dlatego ich opinie były bardzo subiektywne. Mi samochód bardzo się podoba i mojej żonie też, ale w cenie tak wyposażonego jak bym chciał - 2.0t AWD mam EX37 dla żony i Maserati dla siebie. Trochę drogo.

    Otóż to. Trochę drogo. Ja porównując dynamikę auta nie patrzę z perspektywy tego, którym dziś jeżdzę, ale wszystkich, którymi jeździłem do tej pory. Kiedyś miałem takiego crxa, 90KM z 1.4 i dynamika tego auta była najbardziej zbliżona do Q30, którym jeździłem. Darło i się i nie jechalo , ale frajda była. Tylko, że tamto auto było z 1990 roku i na gaźniku. W tym samym roku Honda miala silnik 1.6 160KM bez turbo i to jechało! Tylko nie ważyło 1,5 tony.


    Sama dynamika może być ok na miasto, najbardziej mi nie pasowała reakcja na gaz. Auto ma bardzo słaby dół, najsensowniej aby dynamicznie się przemieszczać trzeba używać trybu manualnego a ten działa naprawdę dobrze.


    Duża część z nas pamięta bardzo nieodległe czasy, kiedy w Infiniti najmniejszym silnikiem był 3.7 V6, nie było dizli a skrzynie były wyłącznie automatyczne. I to imponowało. Dziś najmniejszym silnikiem jest 1,5 dizel z Renault...

  5. #25
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,918
    Podziękował
    131
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Navynov Zobacz post
    Cholera Panowie, babą nie jestem, jeśli chodzi o lubiącego wrażenia no to chyba lubię. Faktem jest, że nigdy nie miałem samochodu o jakich wy tu piszecie. Małymi krokami wchodzę w ten świat.
    Więc nie powinieneś się przejmować co piszą OSZOŁOMY mojego pokroju tak jak napisał Robert

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Większość uwag dotyczyła dynamiki tego samochodu. Większość osób, które kupiło lub jeździło tym samochodem i napisało w tym wątku na co dzien jeżdzą znacznie mocniejszymi samochodami i dlatego ich opinie były bardzo subiektywne.
    Patrz na porównania do odpowiedników w klasie czyli V40 / A-klasa / Lexus Ct / Audi A3

    Cytat Napisa? stef Zobacz post
    Otóż to. Trochę drogo. .
    i tu zupełnie nie zgodzę się ze STEF'em - bo w takim porównaniu, licząc wersje bazowe + niezbędne doposażenie konkurencji do poziomu Q30
    jest moim zdaniem najlepszym / najtańszym wyborem
    (no może jeszcze Lexus), do tego cały czas najmniej oklepanym, widocznym na drogach - co też ma swoje znaczenie.

    Robert pisze że drogo vs. kupno kilku/kilkunastoletnich używek - a z tym wiadomo jest trochę loterii. W moim wypadku - gdyby decyzja należała do mnie - postąpił bym jak Robert - ale Moja MONISI ma odmienne zdanie - to auto ma JEJ służyć - więc będzia tak jak ONA chce.

    Wracając do stwierdzenia "babą nie jestem" - część z nas zaczynała kiedyś tam jeszcze od 125p czy 126p, większość w samochodach o pojemnościach < 2L,
    a na samochody z dużymi silnikami /mocą - przesiadaliśmy się z czasem - więc spoko - masz jeszcze czas na zostanie OSZOŁOMEM
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-February-2017 o 15:45
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #26
    Dopiero dołączylem Avatar Navynov
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Reda, Hel
    Jeździ
    Infiniti Q30 1,6t (156KM) DCT, 2016, Gray Graphit
    Postów
    24
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? stef Zobacz post
    ....Kiedyś miałem takiego crxa, 90KM z 1.4 i dynamika tego auta była najbardziej zbliżona do Q30, którym jeździłem. Darło i się i nie jechalo , ale frajda była. Tylko, że tamto auto było z 1990 roku i na gaźniku. ...
    Tutaj trochę przegiąłeś (moc, moment obrotowy, przyspieszenie, prędkość max.). Trochę później miałem Hondę Civic 1.4 90KM, może mówimy o innym silniku bo ten był na wtrysku, a i tak nic mu to nie pomogło (moc 90Km przy 6300 rpm, 124 Nm przy 4500 rpm, przyspieszenie 11s do 100, max predk. 182 km/godz.) No nie wiem jakie dane miał ten CRX? No a jeśli chodzi o CRX II i III gen. z silnikiem 150KM i 160KM (7600rpm) to masz rację pomimo niższego momentu obrotowego to do 100 rozpędzały się w ok. 7 s, ale to trzeba było je kręcić ok/ 7000 rpm. No cóż nie powinniśmy się licytować, ale bez przesady.

  7. #27
    Dopiero dołączylem Avatar Navynov
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Reda, Hel
    Jeździ
    Infiniti Q30 1,6t (156KM) DCT, 2016, Gray Graphit
    Postów
    24
    Podziękował
    5
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Więc nie powinieneś się przejmować co piszą OSZOŁOMY mojego pokroju tak jak napisał Robert ...

    ... a na samochody z dużymi silnikami /mocą - przesiadaliśmy się z czasem - więc spoko - masz jeszcze czas na zostanie OSZOŁOMEM
    No postaram się szybko do Was koledzy dołączyć, ale tym czasem pocieszę się tym <2l i <200KM <350Nm. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy czuję się już lepiej. I jak zobaczycie gdzieś na drodze samochód z waszej/naszej rodziny z numerami rej. GPU....... to będę ja Ostatnio spotkałem się z Q50, wymieniliśmy się pozdrowieniami - to było fajne Raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam Janusz.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q30
    By Navynov in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5th-February-2017, 23:23
  2. Infiniti Q30
    By Miko in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2017, 00:11
  3. Galeria INFINITI Q30
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25th-November-2013, 01:13
  4. Infiniti Q30
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16th-October-2013, 19:57
  5. Infiniti Q30 Concept
    By slepy62 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-August-2013, 23:42

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •