Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kilka pytań o FX-a

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Ford Mondeo mk3, 2004, gratanowy
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Kilka pytań o FX-a

    To mam Panowie do Was pytań kilka odnośnie użytkowania samochodu marki Infiniti, najlepiej w modelu FX (2004-2008), na młodszy model niestety nie mogę sobie jeszcze pozwolić.
    1. Jak to jest z tym serwisowaniem? zwykły warsztat samochodów dla ludu poradzi sobie z tymi pojazdami? gdzie Wy swoje samochody serwisujecie?
    2. Na aukcjach FX jest w rozpiętości cen 30-60 tys., jaka cena aktualnie jest adekwatna za samochód w b.dobrym stanie? jakbym miał się zdecydować to padaki nie chcę kupić.
    3. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? Czytałem trochę, że skrzynia biegów oraz silnik są bardzo dobre w tym modelu. A jakie są jego słabe strony?
    4. Jak jest z tym kokpitem, z tymi purchlami. To wyłazi u wszystkich czy w jednych egzemplarzach tak w drugich nie?
    5. Czy idzie kupić FX (2004-2008) wersję europejską? czy wszystkie te samochody były sprowadzane z USA i nieważne czy ktoś przyprowadził z Niemiec czy Holandii, to pierwotnie samochód był z rynku USA?
    6. Jak jest z częściami do tego pojazdu? dużo ewentualnych napraw jest możliwe do wykonania jedynie na częściach sprowadzanych z USA, czy np. w Niemczech idzie dostać wszystko? Z jakimi kosztami to się wiąże? są dużo wyższe niż samochodów innych marek typu Ford, VW etc?
    7. W roku robię ok 18-20 tys kilometrów, trasa Wrocław-Oława, czasem dalsza trasa. Czy ten wózek nie jest zbyt ambitny do takiego użytku Waszym zdaniem?
    8. Może ktoś we Wrocławiu ma ten model i mógłby mi pokazać swój samochód, chętnie usiadłbym w tym wózku, poczuł jak pracuje.

    Liczę na Wasze opinie i wiedzę

    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez Black ; 4th-February-2017 o 09:45 Powód: TEMAT PRZENIESIONY

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    LDZ
    Jeździ
    FX35
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    To mam Panowie do Was pytań kilka odnośnie użytkowania samochodu marki Infiniti, najlepiej w modelu FX (2004-2008), na młodszy model niestety nie mogę sobie jeszcze pozwolić.
    1. Jak to jest z tym serwisowaniem? zwykły warsztat samochodów dla ludu poradzi sobie z tymi pojazdami? gdzie Wy swoje samochody serwisujecie?
    2. Na aukcjach FX jest w rozpiętości cen 30-60 tys., jaka cena aktualnie jest adekwatna za samochód w b.dobrym stanie? jakbym miał się zdecydować to padaki nie chcę kupić.
    3. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? Czytałem trochę, że skrzynia biegów oraz silnik są bardzo dobre w tym modelu. A jakie są jego słabe strony?
    4. Jak jest z tym kokpitem, z tymi purchlami. To wyłazi u wszystkich czy w jednych egzemplarzach tak w drugich nie?
    5. Czy idzie kupić FX (2004-2008) wersję europejską? czy wszystkie te samochody były sprowadzane z USA i nieważne czy ktoś przyprowadził z Niemiec czy Holandii, to pierwotnie samochód był z rynku USA?
    6. Jak jest z częściami do tego pojazdu? dużo ewentualnych napraw jest możliwe do wykonania jedynie na częściach sprowadzanych z USA, czy np. w Niemczech idzie dostać wszystko? Z jakimi kosztami to się wiąże? są dużo wyższe niż samochodów innych marek typu Ford, VW etc?
    7. W roku robię ok 18-20 tys kilometrów, trasa Wrocław-Oława, czasem dalsza trasa. Czy ten wózek nie jest zbyt ambitny do takiego użytku Waszym zdaniem?
    8. Może ktoś we Wrocławiu ma ten model i mógłby mi pokazać swój samochód, chętnie usiadłbym w tym wózku, poczuł jak pracuje.

    Liczę na Wasze opinie i wiedzę

    Pozdro!

    Hej,
    1. Dobry mechanik sobie poradzi bo w aucie nie ma mechanicznie wyjątkowego. Oczywiście jest kilku speców w Polsce od FX ( w Wawie masz np. Coobcia)
    2. Ciężko powiedzieć jaka cena jest dobra bo to zalezy do wielu czynników - wiek, wyposażenie, LPG czy PB, historia itp. Ogólnie oglądałem kilka za 35tys. i każde słabo wyglądało.
    3. O silniku było wiele powiedziane. Trzeba dobrze sprawdzić czy zakupie żeby nie wpaść na minę - na forum było kilka przypadków kiedy po zakupie silnik od razu był do remontu. Skrzynia jak dla mnie bezawaryjna.
    4. U jednym mniej i innych więcej. Zależy jak długo jeździł w słonecznym klimacie
    5. FX35 był robiony w Japonii. Są dwie wersje: na USA i Kanadę. Na Kanadę jest bardziej dopasowany do przepisów UE.
    6. Dostępne bez większych problemów.
    7. Jak poczytasz forum to zobaczysz, że wiele osób robi rocznie autem więcej.
    8. Tutaj nie pomogę ale jak będziesz w Łodzi to możemy się spotkać

  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Nie zadajemy pytań w powitalni!.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    1. Jak to jest z tym serwisowaniem? zwykły warsztat samochodów dla ludu poradzi sobie z tymi pojazdami? gdzie Wy swoje samochody serwisujecie?
    Wystarczy że mechanik kumaty do wszystkich marek , a nie ściemniacz który szuka usterki na chybił trafił a Ty ponosisz koszty .Najlepiej samemu robić

    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    2. Na aukcjach FX jest w rozpiętości cen 30-60 tys., jaka cena aktualnie jest adekwatna za samochód w b.dobrym stanie? jakbym miał się zdecydować to padaki nie chcę kupić.
    Zazwyczaj cena adekwatna do stanu auta .Kupuj z głową ,miernik lakieru potrzebny na 100% bo 95% to po różnych przygodach .Nie kupuj bitych ,malowanych bo to zawsze widać i wcześniej czy później zemści się .Szukaj do bólu ,ja szukałem 9 mieś. Mechanikę zawsze można ogarnąć a lakierowanie ,kitowanie zawsze będzie widać.


    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    . Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? Czytałem trochę, że skrzynia biegów oraz silnik są bardzo dobre w tym modelu. A jakie są jego słabe strony?
    Tu nie ma co iść na łatwiznę tylko szukaj po forum

    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    4. Jak jest z tym kokpitem, z tymi purchlami. To wyłazi u wszystkich czy w jednych egzemplarzach tak w drugich nie?
    We wszystkich to wyłaziło ale te co były dłużej w USA miały wymienione deski w ramach akcji serwisowej , te co wcześniej trafiły do europy niestety będą z purchlami .Oczywiście co niektórzy właściciele dali deski do obszycia.


    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    5. Czy idzie kupić FX (2004-2008) wersję europejską? czy wszystkie te samochody były sprowadzane z USA i nieważne czy ktoś przyprowadził z Niemiec czy Holandii, to pierwotnie samochód był z rynku USA?
    FX 1 gen tylko były USA i Kanada

    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    6. Jak jest z częściami do tego pojazdu? dużo ewentualnych napraw jest możliwe do wykonania jedynie na częściach sprowadzanych z USA, czy np. w Niemczech idzie dostać wszystko?
    Przy FX-ie zadbanym raczej za dużo nie porobisz,po prostu tu się nic nie psuje ,jedynie rzeczy eksploatacyjne ale do nich możesz zaliczyć także piasty .Części spokojnie dostępne w PL ,jest sporo zamienników części eksploatacyjnych .Części eksploatacyjne zamienników w cenach mniejszych niż OEM Mondeo bo widzę w podpisie że takiego posiadasz ,też takiego mam więc wiem co piszę
    IMG_20161105_093153.jpgIMG_20161105_093750.jpg



    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    7. W roku robię ok 18-20 tys kilometrów, trasa Wrocław-Oława, czasem dalsza trasa. Czy ten wózek nie jest zbyt ambitny do takiego użytku Waszym zdaniem?
    Jeżeli będzie LPG to koszta niewielkie ,i dlaczego ambitny ma być ? Ja codziennie dojeżdżam nim do pracy ,wożę dzieci do szkoły i inne zajęcia i nie widzę w tym problemu.


    Cytat Napisa? Wizna00 Zobacz post
    8. Może ktoś we Wrocławiu ma ten model i mógłby mi pokazać swój samochód, chętnie usiadłbym w tym wózku, poczuł jak pracuje.
    Szkoda że nie dałeś znać wcześniej ,byłem u rodziny 26.01-29.01 we Wrocku.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Co do purchli to nie we wszystkich, wszystko zależało w jakim nasłonecznieniu był trzymany. Mój ich nie miał ale był sprowadzony niemal nowy ze Stanów i w lato kazałem żonie na szybę wrzucać taką osłonkę odblaskową. Co do cen to szukałbym w okolicach 40 i wzwyż. Ja miesiąc temu swojego sprzedałem za 40tysi (2005r.).

Podobne w?tki

  1. Q50 kilka spraw/pytań o q50 hybryda AWD 2014
    By Custom13 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4th-April-2017, 22:42
  2. Infiniti FX 35 2005 kilka pytań laika
    By Grain in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12th-October-2016, 23:52
  3. Zakup FX 37 - kilka pytań
    By asmo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27th-December-2015, 23:32
  4. kilka pytań G37 Coupe
    By Kolpak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-November-2012, 17:49
  5. Kilka pytań :)
    By danielV6 in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28th-July-2010, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •