Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: WITAM WSZYSTKICH I PROSZĘ O OPINIE Na Temat EX vs. FX

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie WITAM WSZYSTKICH I PROSZĘ O OPINIE Na Temat EX vs. FX

    W Infiniti zakochałem się kilka lat temu "za wodą", choć muszę przyznać że moją pierwszą wielką niespełnioną miłością był dwadzieścia kilka lat temu LINCOLN MARK VIII.

    Jutro zamierzam podjąć decyzję
    kupić EX30d czy FX30d

    FX - z tym swoim niepowtarzalnym wygladem, większy i praktyczniejszy, niesamowity...
    EX - z wyglądu trochę jak "stary FX", ciasny, "malutki" ...

    Przypominają mi się słowa dawno zapomnianej piosenki: "... czarne jest czarnym i białe jest białym, który wybrać i który jest słuszny..."

    FX- pomimo świetnego prowadzenia jest duży i wymaga sporo uwagi, do tego ma większą bezwładność
    w EX-ie czułem się jak "we własnej skórze", prowadziłem intuicyjnie/instynktownie, ...

    Czy ktoś ma doświadczenia z obydwu ? Co "powiecie...?"

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    masz dzieci i żone a na dodatek czasem musisz pomieścić je w w swoim aucie ? weź FXa jest po prostu większy i wg mnie badziej urodziwy od EXa. Masa ok 2500 robi swoje jednak II generacja ma na tyle dobre hamulce i systemy wspomagające że nie musisz sie martwić że szybko stracisz nad nim kontrole. Sam w I gen musze się przyłożyć żeby np wprowadzić go w poślizg na względnej nawierzchni ( lód to lód - wszystko tańczy)

    Co do silnika 30d - to chyba tylko 2 sztuki są na forum + 1 sztuka która należy do żony jednego z forumowiczów z 50s ( ale to wiem z korespondencji kuluarowej ).
    Z pewnościa lepiej przy tym motorku sprawdzi sie EX - ze wzgledu na mniejszą mase.

    Nie mniej jednak nie pozostaje ci nic innego jak ponownie przejechać sie oboma autkami ( z posta wynika że raz już to zrobiłeś).

    dodałem po chwili refleksji: ....
    tak sobie przeczytałem twojego posta i w zasadzie ... jeśli EX ci leży i czujesz się w nim jak w bardzo wygodnych butach to go weź!
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie dzięki za radę

    prawdopobnie najlepszym wyjściem byłaby dłuższa jazda testowa,
    dobre porównanie z butami kwestia wyczucia samochodu,
    w sumie jeżdziłem kilkoma większymi Van-ami od FX tyle że ... "rodzinny Van" to nie Infiniti
    teraz jeżdżę C5 - wymiary zew. prawie identyczne, prowadzi się doskonale, tyle że nie ten silnik.

    Dziecko ma 8 lat więc pomieści się na tej tylnej kanapce EX-a,
    wychodzę z założenia pojeżdzić 3 może do 5 lat i wymienić na FX-a
    ale... i mnie i żonie bardziej podoba się FX

    pozostaje mi chyba dłuższa jazda testowa FX-m

    Dzięki

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Zostaje jeszcze różnica cenowa obu modeli! ale jeśli to nie gra roli to pasuj najwygodniejsze buty
    btw. trudno bedzie o wygodniejsze niż C5
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Trochę już ogarniam Avatar czarnaxp
    Do??czy?
    Jul 2010
    Mieszka w
    Szczecin obecnie Massachusetts
    Jeździ
    Infiniti FX35 AWD, 2010, srebrny
    Postów
    129
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Witam

    czytam i sie wtrące jako posiadaczka FXa wybrałabym FXa EX jak dla faceta jest taki troche babski wg mnie (no ale to jest tylko moje zdanie,) po co kupowac EXa i za pare lat go zmieniac na FXa ? jesli sie zastanawiasz nad tymi dwoma to bierz odrazu FXa bo napewno nie bedziesz zalował no i ten efiks troszke ladniejszy jest

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar SZJ 2020
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Montreal/Szczecin
    Jeździ
    Fx35 '05 Czarny
    Postów
    195
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    mialem EX od delera podczas napraw i wymian oleju.

    nie mam porowanania ale nigdy w zycui bym nie kupil tego auta.

    1. jak chcesz zaoszczedzic pieniadze to wez G
    2. jak FX jes za duzy to w kup G
    3. jezeli nie patrzysz na $ i na wielkosc to tylko FX

    Ja przy 1 dziecku uwarzam ze FX jest troche za maly no ale to moze to tylko polnocno amerykaniske zkrzywienia na duze samochody
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Konrad


  7. #7
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Dobrze Konrad pisze jesli FX za duzy to juz bierz Giii a nie Ex`a.... Natomiast ja bym bra FX`a dlaczego jest lepszy miałem EXa wiem coś o tym taka miniaturka FX ale nigdy nie da Ci tego samego EX co możne dać Ci FX
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar krzychu
    Do??czy?
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX50S Premium '09 Umbria Twilight / Wheat
    Postów
    226
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Zgadzam się z CzarnąXP. Uważam, że EX jest bardziej dla kobiet EX jest najmniej oryginalny ze stajni Infiniti i raczej skierowany do osób z mniejszym (jeżeli można tak powiedzieć w tym przypadku) budżetem.
    Tym bardziej, że jeżeli bardziej podoba Wam się FX, to nie ma o czym mówić Wybrać kolor, wyposażenie, sposób finansowania i brać FX.

    Jednakże, jeżeli mogę coś dodać, sugerowałbym mimo wszystko silniki benzynowe, chyba że chcesz być beta testerem silnika diesla.
    Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przejedź się jeszcze FX37S. 320 KM z 7 biegową skrzynią daje niesamowitą przyjemność jazdy.
    Zapewniam, że nie będziesz chciał z niego wysiąść. Nie wspomnę oczywiście o FX50, ale to już inna historia.

    Z Grzegorzem braliśmy udział w jeździe testowej FX30d w dniu premiery.
    Zapytaj Grzegorza, ale wrażenia piorunującego na nas nie zrobił.

    Pozdrawiam
    Krzychu

  9. #9
    FAN INFINITI-Klubowicz
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    Infiniti FX 37 S 2010, mocca
    Postów
    36
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Jeszcze dwa tygodnie temu miałem podobny problem...

    Witaj,

    ja tez na poczatku chciałem kupić EX. Wszystko jednak uległo zmianie po wizycie u dealera w Warszawie. EX - no fajnie jedzie, ale w srodku mozna nabawic się klaustrofobii Potem pojechalismy na ponad godzinną przejażdżkę FX 37S... i powiem Ci szczerze nie miałem juz potem żadnego dylematu. Tylko FX

    Fakt zewnetrznie auto potęzne, ale przy elektronice jaką posiada ten samochód nie masz żadnych problemów z prowadzeniem tego auta. Zaznaczam był to mój pierwszy raz kiedy jechałem automatem. Rewelacja. jak chcesz samochód jest jak dziecię - cichy i pokorny. jak chcesz aby przeobraził sie w bestię wystarczy przycisnąć pedał gazu... i wtedy ciary idą po plecach. całkowicie zakochałem się w tym aucie i jestem pewien, ze była to dobra decyzja. Mysle, ze z perspektywy czasu biorąc EX żałowałbym.

    Weż też pod uwagę ceny - równica miedzy EX a FX w skrajnie wypasionej wersji nie jest aż tak mocno powalajaca. Ja zdecydowałem sie na FX mimo, ze trzeba było troche dopłacić. Moja rada - koniecznie dłuższe jazdy EX i FX. Jak masz psa i dwójke dzieci to w EX się nie zapakujesz - szanse zerowe - bagażnik malutki....

    Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!
    Rosaria

  10. #10
    FAN INFINITI-Klubowicz
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeździ
    Infiniti FX 37 S 2010, mocca
    Postów
    36
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Slepy. Jeszcze jedno. Mocno zastanów sie nad 30 d. Jechałem i 30 d i 37S. Jeżeli chcesz oszczędzać weź 30 d, ale jesli chcesz dołozyc pare PLN do 100 KM na paliwo bierz benzynę - radocha z jazdy 37 jest super a i z masa auta lepiej sobie radzi ten motor. Co do diesla pamietaj - drozszy zakup, potem turbiny, wtryski, droższe przeglądy itp itd.... Więc w sumie mozesz zaoszczędzic na paliwie ale potem oddasz to w serwisie- prędzej lub poźniej.

    Pogadaj z dealerem, niech Ci doradzi.

    Pozdrawiam
    Rosaria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Witam wszystkich i proszę o poradę
    By Matvp in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31st-March-2014, 22:14
  2. Serdecznie witam i proszę o pomoc :)
    By crazyPro in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2014, 22:00
  3. Witam, bardzo proszę o sprawdzenie vin
    By JAGI75 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24th-May-2012, 00:17
  4. Witam Proszę o sprawdzenie FX35
    By jimmisek in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2012, 18:44
  5. Witam !!! Co mozecie powiedziec na temat tego G35 sedan ? ?
    By grassik in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30th-January-2011, 18:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •