Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 121 do 130 z 224

Temat: INFINITI Q50 HYBRID - Stainless Steel Exhaust System

  1. #121
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No to może właśnie w centrum Atrium Targówek (lub ew. Arkadia). Miejsc pod dostatkiem, dodatkowo dla niektórych pewnie istotne będą strzeżone parkingi, a te są tu i tu

  2. #122
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie jaka godzina w Piątek? Zastanawiam się co by nie przelecieć się do Stolicy

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  3. #123
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? holdek Zobacz post
    Panowie jaka godzina w Piątek? Zastanawiam się co by nie przelecieć się do Stolicy Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Jak dostanę potwierdzenie z SALONU - napiszę w dziale "SPOTKANIA KLUBOWE"

    W SERWISIE jesteśmy umówieni na 14:30 .... a serwis pracuje obecnie do 19...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #124
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Informacja na temat spota w dniu 14 lipca w temacie:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?6...-14-lipca-2017
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #125
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    ADR i AREK - przykro że wam nie pasi ale problemu nie ma, bo
    - jak słyszałem to już na spocie byli chętni do odkupienia od WAS wydechów
    - jeżeli oczekiwaliście ciszy to proponuję porozmawaiać z serwisem na temat wydechu wyłączalnego


    Osobiście miałem obawy o brzmienie i głośność:
    - uwielbiam niskie tony / basy i od początku irytował mnie wydech w Q50 który kompletnie nie świadczył o tym że pod maską jest V6
    - z drugiej strony Monisi nie cierpi niskich tonów (przestawiam nagłośnienie jak jeżdżę sam i jeżdżę z Monisią)
    - na podstawie filmików z INFINITIQ50.org trudno było stwierdzić jak głośny będzie ten wydech....

    Dzisiaj na spokojnie zrobiłem sobie kilkadziesiąt km, w trymie manualnym, na różnych biegach i obrotach i.... JESTEM WRĘCZ ZACHWYCONY

    - na niskich obrotach czuć łagodne mruczenie i wreszcie jest to dżwięk typowy dla klasycznej V6-tki, bas który czuć bezpośrednio w trzewiach
    - jak się go wkręca - wpadam w basowe wibracje i to jest dokładnie to czego oczekiwałem
    - co najważniejsze Monisi stwierdziła że jej to zupełnie nie przeszkadza - a tego się najbardziej obawiałem.

    W sumie w wypadku codziennej jazdy nie widzę specjalnej różnicy w głośności
    - dla mnie różnica jest taka że wcześniej był to irytujący brzęczyk teraz jest to delikatny pomruk...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #126
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Zgadzam się z Irkiem. Wydech słychać, ale jest to akceptowalne i generalnie chyba o to chodziło, nie ? Ja mam banana od piątku. Już nie pamiętam kiedy wyjechałem Q50tką tak, żeby się przejechać. Oj bardzo dawno temu, a od wczoraj zrobiłem 120km jeżdżąc bez celu i słuchając pracy wydechu.

    Wydech brzmi super na zewnątrz, jest zadziorny i agresywny. Jak na axle-back jest naprawdę ciekawie. Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie Łukasza (Luc). Jechał za mną przez kilka kilometrów do mnie do domu. Na początku był tak średnio nastawiony do tematu, ale po naszej przejażdżce widać było jak zapaliły mu się oczy. Jak to ujął "wydech słychać cały czas i brzmi bardzo fajnie", dlatego sam planuje jego zakup

    W środku jest trochę gorzej. Wydech słychać głównie w niskim zakresie obrotów, tak od 0 do 3000RPM. Z tego co czytam to jest właśnie ten tzw. drone effect. Wydech w konkretnym niższym zakresie obrotów daje taki basowy pomruk, delikatnie rezonuje z kabiną auta i jest słyszalny. Mi osobiście się to podoba i chciałbym taki efekt w pełnym zakresie obrotów, ale niestety tak powyżej 4000RPM odgłosy silnika generalnie zagłuszają sam wydech i różnicy zbyt dużej nie słychać w stosunku do stocka. Jest trochę bardziej basowo Oczywiście inni użytkownicy dróg nadal wydech słyszą i różnica w stosunku do stocka jest dość znaczna, tutaj nie musicie się martwić, ale po prostu w środku różnica w wyższym zakresie obrotów jest średnio słyszalna, bo generalnie ta V6 do najcichszych nie należy jak się wkręci na obroty. Oczywiście można otworzyć okna + szyberdach i wtedy wydech słychać

    Trzeba jednak być świadomym, że może to być delikatnie męczące na trasach, bo automat w Q50 w trybie Standard czy nawet Sport przy spokojnej jeździe utrzymuje właśnie ten niższy zakres obrotów (z reguły 1500-2000RPM). Wydech w tym zakresie trochę rezonuje i generalnie całe autko trochę wibruje, jest to szczególnie wyczuwalne na podłokietniku. No i mamy cały czas ten basowy pomruk. Zaznaczam, że wibracje są bardzo delikatne, nie ma porównania do drgań generowanych przez klekot, ale drgania delikatne są, wyczuwalne głównie na postoju z włączonym silnikiem (co w hybrydzie normalnie się nie zdarza), w trakcie jazdy inne drgania (jak nierówności na drodze) to tłumią. Coś za coś. Najlepiej przejechać się autem z takich wydechem, bo każdy ma inny próg wytrzymałości na różne dźwięki i wibracje. Wg. mnie jest to w akceptowalnym zakresie i mi to kompletnie nie przeszkadza, a wręcz cieszy.

    Podsumowując jest bardzo fajnie, jazda w tunelach nabrała innego wymiaru, jest wtedy naprawdę głośno. Generalnie ma się wrażenie, że auto ma ze 100KM więcej Jest delikatny drone, są delikatne wibracje. Mi osobiście to nie przeszkadza na chwilę obecną. Zobaczymy za pół roku, w razie czego mam oryginalny wydech i się wróci do serii, ale póki co nie planuje

    Poniżej krótki filmik, część ujęć powstała dzięki pomocy Łukasza (Luc). Niestety mikrofon w telefonie słabo łapie dźwięki, tego efektu drone nie udało mi się nagrać. W rzeczywistości oba wydechy (Stock i Sport) brzmią lepiej i głośniej. Ale mniej więcej pokazuje to różnice:

    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 16th-July-2017 o 19:08

  7. The Following 2 Users Say Thank You to misiektoja For This Useful Post:

    czejzee (16th-July-2017), nismonet (8th-September-2018)

  8. #127
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    A jak efekt po przełączeniu z elektryka na V6? Drażni czy nie ?
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  9. #128
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    ADR i AREK - przykro że wam nie pasi ale problemu nie ma, bo
    - jak słyszałem to już na spocie byli chętni do odkupienia od WAS wydechów - jeżeli oczekiwaliście ciszy to proponuję porozmawaiać z serwisem na temat wydechu wyłączalnego
    Bez przesady póki co nie mam planów, żeby wracać do stock Zresztą moje wrażenia są podobne, jeździłem przez weekend dużo na łopatkach, dużo w trybie sport Generalnie auto nabiera charakteru z wydechem. Ale podobnie jak kobiety z charakterem po prostu nie ma róży bez kolców :P Oczywiście na zewnątrz auto brzmi dużo lepiej. Jeśli chodzi o wibracje, to akurat u mnie jest to tak delikatne, że absolutnie i zupełnie mi nie przeszkadza i gdybym o tym nie wiedział pewnie bym tego nie zauważył. Powyżej 4k rzeczywiście, nie ma dużej różnicy o ile w ogóle, ale przy wkręcaniu się do tych 4k wydech daje radę. I moment załączania się silnika z hybrydy w końcu brzmi dobrze. Na stock to było jak uderzenie w talerz w perkusji.

    Z minusów w moim odczuciu przy niskich obrotach i wyższych jednostajnych prędkościach (80-120km więcej nie jechałem póki co) wydech jest w przeciwieństwie do stock wyraźnie słyszalny. I bardziej niż sam ten fakt jest istotne jak go słychać. Julka twierdzi, że brzmi to jak mruczenie kota. Natomiast dla mnie osobiście jest to trochę taki przytłumiony, przytępiony niski dźwięk. Najlepsze słowo, które oddaje moje odczucia wobec tego to angielskie "dull". Nie wiem zresztą na ile to tylko moje wrażenie, ale wydawało mi się, że u Irka brzmienie było trochę inne na tych niskich obrotach niż u mnie i u ADR. Może w my17 brzmi to trochę inaczej. Jeszcze jedno porównanie mi się nasuwa na myśl - jeśli tak jak ja w słuchawkach lubicie szeroką scenę muzyczną to ten dźwięk może wam też nie podejść. Natomiast jeśli ktoś ma ochotę posłuchać na żywo to zapraszam na priv - można się jakoś wieczorem w Wawie na Woli umówić

    Podsumowując - jeśli chodzi o jazdę w mieście i na co dzień przy niewielkich odległościach wydech jest super. Inna sprawa, że prowokuje do ostrzejszej jazdy. Nadal pozostaje pytanie na ile przy jednostajnej jeździe autostradowej w zakresie 120-180km/h będzie toto akceptowalne. Akurat ja nie jeżdżę za dużo w trasie więc na 95% wydech zostaje ze mną Natomiast możliwe, że jeśli bym jechał w dłuższą wyprawę po Europie po prostu bym go na samą wyprawę odstawił do piwnicy i potem założył z powrotem. Tutaj też dużym plusem jest łatwość wymiany tegoż ustrojstwa - moje auto było w serwisie maks 15 min

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    A jak efekt po przełączeniu z elektryka na V6? Drażni czy nie ?
    Nie tylko nie drażni, ale jest zdecydowanie lepiej - jedna z największych zalet wymiany

  10. Dzięki Arek za powyższy Post:

    czejzee (16th-July-2017)

  11. #129
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    A czy ktoś z forumowiczów posiada, lub widział czy słyszał jak brzmi hybryda z serwisowym regulowanym wydechem? Bardzo jestem ciekaw porównania, bo cenowo Wasze catbacki są ultra tanie w porównaniu z tamtym usytojstwem.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  12. #130
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Tak z ciekawosci ile kosztuje taka przyjemność wymiany wydechu? 5-10-15k zl? Moze byc na PW.
    Różnica jest bardzo duza (szczególnie w trakcie ostrego przyspieszania). Hybrydy i Red Sporty powinny fabrycznie miec wydech w tym stylu. Duzo wiecej charakteru ma przez to samochód.

Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 3.5H INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6th-December-2018, 18:46
  2. 3.0TT INFINITI Q50 Sport Exhaust Kit (w/o Muffler)
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11th-April-2017, 23:23
  3. Performance Grip Exhaust system
    By SevaNY in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 13:48

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •