Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 201 do 210 z 224

Temat: INFINITI Q50 HYBRID - Stainless Steel Exhaust System

  1. #201
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Wpisz Meistershaft Hybrid na YouTube i wtedy będzie to brzmiało mega!
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  2. #202
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Serwis w US w którym kupuję dużo rzeczy napisał że mają ze zwrotu
    mało używany SPORT MUFFLER KIT B0100-Q50SM

    (obecnie już niedostępny - discounted)

    Całkowity koszt ściągnięcia ze wszystkimi kosztami (w tym dokupienie nowych uszczelek), przy obecnym kursie $ wyjdzie około 2450~2500-zł

    Jak ktoś chętny pisać na PRIV - mam dać odpowiedź do końca tygodnia.

    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 11th-July-2018 o 17:04
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #203
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Tychy
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    29
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam. Świeży z tej strony Rozumiem, że wydech SPORT MUFFLER KIT B0100-Q50SM do Q50S Hybrid z 2014 roku nie jest już dostępny?

  4. #204
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? nismonet Zobacz post
    Witam. Świeży z tej strony Rozumiem, że wydech SPORT MUFFLER KIT B0100-Q50SM do Q50S Hybrid z 2014 roku nie jest już dostępny?
    Nowych nie ma - zaprzestano produkcji rok temu (nie ma już Q50 3.7 a Hybryda w US ma stosunkowo małe udziały w sprzedaży)

    Być może będę miał 1 lub 2 zestawy B0100-Q50SM używane (ok. $500 za set) - czekam na potwierdzenie z US

    Można ściągnąć / założyć B0100-Q50S2 ale jest on znacznie głośniejszy - czekamy na opinie ALEZUCHA

    Attached Images Attached Images
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    nismonet (7th-September-2018)

  6. #205
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Tychy
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    29
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Nowych nie ma - zaprzestano produkcji rok temu (nie ma już Q50 3.7 a Hybryda w US ma stosunkowo małe udziały w sprzedaży)

    Być może będę miał 1 lub 2 zestawy B0100-Q50SM używane (ok. $500 za set) - czekam na potwierdzenie z US

    Można ściągnąć / założyć B0100-Q50S2 ale jest on znacznie głośniejszy - czekamy na opinie ALEZUCHA
    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że oba wydechy, które przywołałeś pasują do Q50S Hybrid 2014? Przeczytałem cały wątek i wygląda na to, że wersja nieprodukowana (B0100-Q50SM) spełniłaby moje oczekiwania jeżeli chodzi o głośność. Poczekam również na opinię ALEZUCHA. Wstępnie jestem zainteresowany, ale co w tym wypadku oznacza "używane"? Założone i ściągnięte czy przejechane np. 20,000 km?

    Jestem również ciekawy czy poradzą sobie z wymianą wydechu w serwisie Infiniti w Sosnowcu (tam mam najbliżej). Do tej pory auto tam było serwisowane przez poprzedniego właściciela, ale nie mam jeszcze opinii wyrobionej o tym serwisie. Jestem również otwarty na propozycje, gdzie można to zrobić na Śląsku.

  7. #206
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Postów
    89
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Tu Alezuch wolicie elaborat czy zwięźle?

  8. #207
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? alezuch Zobacz post
    Tu Alezuch wolicie elaborat czy zwięźle?
    Elaborat porównawczy

    Cytat Napisa? nismonet Zobacz post
    ale co w tym wypadku oznacza "używane"? Założone i ściągnięte czy przejechane np. 20,000 km?
    Sprzedawcą jest osoba fizyczna (serwis mnie tylko poinformował że będą demontować) - jak gość potwierdzi chęć sprzedaży - podam Ci e-mail do hamerykańca - poprosisz o dokumentację lub opinię rzeczoznawcy...
    Szczerze mówiąc nie widzę różnicy czy będzie przejechane 100 czy 20 000 mil, to stainless steel cat back więc może być bardziej zabrudzony, rdzy na tym nie ma...
    Ściągaliśmy na forum chyba 9 kpl. w tym 3 używki, o problemach jak na razie nie słyszałem, no może poza hamerykańckim brudem...

    Cytat Napisa? nismonet Zobacz post
    Jestem również ciekawy czy poradzą sobie z wymianą wydechu w serwisie Infiniti w Sosnowcu (tam mam najbliżej). Do tej pory auto tam było serwisowane przez poprzedniego właściciela, ale nie mam jeszcze opinii wyrobionej o tym serwisie.
    To są oficjalne części INFINITI MOTORSPORT więc nie bardzo wiem z czym mieliby mieć problem, gwarancja (jeżeli jest) na auto jest utrzymana...
    Warszawski serwis - wycenił usługę wymiany na 300-zł, ale możesz to zrobić w jakimkolwiek warsztacie bo wymiana jest trywialnie prosta (jeżeli śruby nie są zapieczone) i polega na odkręceniu 4 śrub... najwięcej czasu traci się na wyregulowanie ~ równe ustawienie końcówek...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-September-2018 o 23:49
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    nismonet (7th-September-2018)

  10. #208
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2018
    Mieszka w
    Tychy
    Jeździ
    Q60S/3.0T/AWD/2018/black
    Postów
    29
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Sprzedawcą jest osoba fizyczna (serwis mnie tylko poinformował że będą demontować) - jak potwierdzi - podam Ci e-mail do hamerykańca - poprosisz o dokumentację lub opinię rzeczoznawcy...
    Szczerze mówiąc nie widzę różnicy czy będzie przejechane 100 czy 20 000 mil, to stainless steel cat back więc może być bardziej zabrudzony, rdzy na tym nie ma
    Ściągaliśmy na forum chyba 9 kpl. w tym 3 używki, o problemach jak na razie nie słyszałem, no może poza hamerykańckim brudem...
    Wszystko jasne. Dzięki.

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    To są oficjalne części INFINITI MOTORSPORT więc nie bardzo wiem z czym mieliby mieć problem, gwarancja na auto jest utrzymana...
    Warszawski serwis
    - wycenił usługę wymiany na 300-zł, ale możesz to zrobić w jakimkolwiek warsztacie bo wymiana jest trywialnie prosta (jeżeli śruby nie są zapieczone) i polega na odkręceniu 4 śrub... najwięcej czasu traci się na równe ustawienie końcówek...

    Auto jest po gwarancji więc nie jestem uwiązany... Poszukam w takim razie kogoś ogarniętego w mojej okolicy.

  11. #209
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Postów
    89
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Hm.. No więc tak...

    Nie mam czym mierzyć poziomu hałasu więc mówimy tu o subiektywnych odczuciach. Głośniej jest i nie jest
    No dobra trochę głośniej jest ale niewiele. Przynajmniej w środku. I wynika to raczej z tego że ten S2 (Helmholz) generuje trochę wyższy dźwięk. Niewiele ale jednak. I właśnie chyba ta inna częstotliwość powoduje to odczucie, że jest głośniej bo wyróżnia się z ogólnego hałasu generowanego przez auto - opony wiatr itd. A wyróżnia się znacznie - w tunelu pod Wisłostradą SM ginął w ogólnym szumie a S2 nie ginie wręcz przeciwnie Podczas pierwszego testu w tunelu kilka samochodów uciekało przed 'potworem' dając wolną drogę
    Poza tunelami oczywiście też inaczej słychać, ale tu już bardzo dużo zależy od otoczenia. Jak testowaliśmy na podmiejskich terenach w okolicach Irka to wydawało się, że wcale głośno nie jest. Jadąc w mieście gdzie dźwięk odbija się od różnych tam barier, autobusów, budynków itd jest dużo głośniej. Tylko że ta prawda objawiona dotyczy obu przypadków i SM i S2

    W trasie przejechałem ok 500 km - i tez są momenty, że wydaje się głośniejszy, ale raz jeszcze zwracam uwagę, że może chodzić nie o hałas a o 'wybijanie się' dźwięku wydechu z ogólnego szumu.
    Ale jak poprzednio pisałem - wystarczy jechać szybciej i dźwięk tłumika w końcu 'zginie'. Czyli tu znowu mamy to samo dla obu wydechów - kwestia ile to jest to szybciej
    Jednak mimo tego, że trochę trudniej zagłuszyć ten wybijający się dźwięk wydechu to po trasie Wawa - Olsztyn wysiadłem bez bólu głowy.
    Ale pamiętajmy, że obie wersje to głośne rury - i nie dadzą komfortu z merca klasy S.

    Sam wydech S2 pracuje podobnie do SM - czyli:
    do 1,5 - 2 tys obrotów mamy bas. Inny, trochę wyższy niż w SM. Nadal też można wyczuć w podłokietniku kiedy chodzi silnik spalinowy. Czyli tu mamy remis z zaznaczeniem trochę innej częstotliwości.
    I ten akurat zakres jest może troszkę mniej słyszalny w S2 niż w SM (Dla przypomnienia - ja cały czas piszę o wrażeniach z fotela kierowcy...)

    Powyżej 2 tys zaczyna już być wyraźnie słychać - i tu się zaczynają najbardziej odczuwalne różnice. Szczególnie powyżej 2,5 tys obrotów dźwięk jest wyższy i bardziej słyszalny. Moim zdaniem taki 'półwłoski'. Nie mówię, że brzmi tak samo ale - przynajmniej mi - przypomina takie np. Maserati. Nie to że jest dokładnie tak samo - ale przypomina
    Wiecie co mam na myśli - taki więcej terkot niż ryk mustanga z magnaflow Ciężko to w słowa ubrać i tu liczę na Waszą wyobraźnię.

    I ta 'półwłoskość' rośnie z obrotami. Do momentu aż wszystko już hałasuje tak, że się zlewa - ale to jest blisko odcinki.

    Ogólnie to nie wiem czy ze względu na rodzaj/częstotliwość dźwięku czy jednak na to, że na zewnątrz jest głośniej, wydech S2 zwraca więcej uwagi postronnych osób. Częściej się oglądają

    Kolejna rzecz to przyzwyczajenie - do SM przywykłem przez rok i był dla mnie zupełnie normalny, ten S2 jest inny i dla mnie wciąż nowy. Za jakiś czas i to się zmieni.

    Co do drone effect - jakby się uprzeć to też można wysłuchać, ale fakt że jest mniejszy. Nawet w tym 'najgorszym' momencie jest mniej dokuczliwy. Ale wiadomo, że to względne i zależy od punktu odniesienia.

    Gdyby ktoś miał ochotę na testy na żywo - zapraszam, możemy się w Wawie umówić któregoś wieczora, wtedy udałoby się pewnie też nagrać jakiś filmik.

    Reasumując, S2 jest inny bo
    - głośniejszy na zewnątrz ( ciężko powiedzieć o ile) lub o innej częstotliwości
    - w środku wielkiej różnicy nie ma
    - jest poprawa w kwestii drone, ale nadal jest zakres obrotów powiedzmy 'newralgiczny'
    - jak ktoś lubi 'włoskie' dźwięki, to S2 ma bliżej do tego niż SM
    - inne częstotliwości generowanego dźwięku powodują, że bardziej jest bardziej słyszalny/zauważalny
    - jest fajny
    - zmiany nie żałuję
    - nie rozpaczałbym gdybym został z SM

    To mniej więcej tyle - jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
    Na ew. pytania chętnie odpowiem

  12. The Following 4 Users Say Thank You to alezuch For This Useful Post:

    czejzee (10th-September-2018), dglugla (8th-October-2019), docent (11th-September-2018), nismonet (8th-September-2018)

  13. #210
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    to stainless steel cat back więc może być bardziej zabrudzony, rdzy na tym nie ma...
    Rdzy może nie, ale u mnie przynajmniej się zrobił taki nalot (a auto garażowane i w pracy i w domu...)

    1.jpg2.jpg3.jpg6.jpg7.jpg

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 3.5H INFINITI Q50 HYBRID - raport spalania (spalanie rzeczywiste)
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6th-December-2018, 19:46
  2. 3.0TT INFINITI Q50 Sport Exhaust Kit (w/o Muffler)
    By slepy62 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12th-April-2017, 00:23
  3. Performance Grip Exhaust system
    By SevaNY in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29th-July-2016, 14:48

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •