Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: G37S tuning do 355kM

  1. #1
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G37S tuning do 355kM

    Witam
    W końcu sie zebrałem i zrobiłem delikatny tuning swojej maszynie. Już od dawna miałem wkładki K@N ale jak wszyscy wiedza efekty tego modu sa nikłe. Wyniki seryjnego auta pokazały że auto jest zdrowe i ma seryjne osiągi.
    IMG_3070.jpg

    Po długim czytaniu forum w USA doszedłem do wniosku że należy wymienić katalizatory i zrobić remap.

    Ponieważ chciałem zachować kulturę pracy auta ograniczyłem sie do montażu sportowych katalizatorów - wykonała je firma El-tec z Piastowa i zarówno efekt dźwiękowy uzyskałem ciekawy (przy depnięciu fajnie ryczy a normalnie jak seria) jak i przyrost mocy ok.10 kM i Nm)
    IMG_3123.jpg
    IMG_3121.jpg
    IMG_3119.jpg

    Następnym krokiem była wizyta w Unitronic. Najpierw za auto zabrał się Łukasz Poniedziałek i zmodyfikował trochę seryjne doloty (coś w środku bo z zewnątrz wyglądają bez zmian) no i pierwsze efekty wyszły na rolkach - góra się odetkała.
    IMG_3125.jpg

    Po kolejnych godzinach walki ze sterownikiem i jego zabezpieczeniami udało sie ostatecznie wycisnąć ponad 355kM i 387Nm.
    GAGL4876.jpg

    Już po katalizatorach czuć było poprawę na drodze a po strojeniu jest to ewidentne. Kontrola trakcji zapala się w trakcie całego zakresu jedynki i dwójki. Auto kopie w plecy przy zapinaniu kolejnych biegów.... Na razie nie miałem okazji dokonać pomiarów do setki ale jak będzie sucho i ciepło to uzupełnię o te wyniki.
    Generalnie jest fajnie i gęba sie cieszy że można z wolnossaka zrobić takie efekty bez demolki auta...

    Ps. Wykresy w hamowni pokazuję róznicę pomiedzy kolejnymi etapami zmian. Ostatni pokazuje różnice miedzy serią a kompletem zmian (katy, dolot i remap)

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ładny wynik. Jaies pomiary do 100/160/200 możesz wykonać? Camaro 6.2 już objeżdża? 370z po katalizatorach już daje radę.

  3. #3
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��

  4. #4
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Rzeczywiście ładny wynik,korci mnie żeby wywalić te nieszczęsne katy nie wiem tylko czy nie będzie problemów na przeglądach,jeśli zaostrzą przepisy.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? MaciekGT Zobacz post
    Na razie nie robiłem. Poza tym pomiary z automatem to jak z rozkapryszonym dzieckiem, nigdy nie wiesz co się wydarzy...��

    A podobno automat ma powtarzalne czasy Ja moim manualem muszę się namęczyć, żeby dobry wynik wyszedł. Wjedź na trasę, depnij i nakręć filmik ile do 200 jest, to będzie jakieś rozeznanie, co te modyfikacje dają. Moze sam bym g37 kupił jeśli to jedzie tak, jak z wykresu wynika.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Super wynik. 355koni już kopie po plecach.
    Też czytałem na forach w USA że przystępne mody ograniczają się do dolotu, katów i strojenia. Każdy następny krok, to są kolosalne pieniądze.
    Gdyby całkiem wywalić katy, to wypluł by jeszcze więcej.

    Czy mógłbyś podać koszt strojenia w tej firmie?
    (Jeżeli​ nie chcesz publicznie to może być na PW)

    Nie wiesz może co dokładnie zostało zmodernizowane w dolocie?

    Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.
    Ostatnio edytowane przez Drzymek ; 1st-April-2017 o 09:37

    Lekcja, Temat: Ewolucja Drzymka na przestrzeni lat

  7. #7
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    355 KM z 3.7 litra to już bardzo dobry wynik.
    Nie jestem zwolennikiem całkowitego pozbywania się katalizatorów, fajnie że nie poszedłeś z tym dziwnym "trendem" i wrzuciłeś metalowe

    @Black - Nie wyrzucaj całkowicie tylko zastąp je metalowymi 200cpi, ja na takich śmigam i na przeglądzie łapie się w normy.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. #8
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Po kolei:
    1. katy sportowe spełniają normy spalin więc można mieć i spokój i moc (moje mają chyba własnie 200cpi)
    2. skrzynia po modzie na razie zachowuje sie czasem dziwnie bo musi sie zaadoptować do nowych parametrów. Zauważyłem np że auto spokojnie jedzie nawet na 1-1,2 tys.obrotów a z mocnego duszenia przy ostrym hamowaniu robi bardzo gwałtowne przegazówki do redukcji (jakby się jakiś tryb sportowy uruchomił). Musze trochę pojeździć żeby nastawy się zaadoptowały.
    3. samo strojenie to koszt ok.1800zł jeśli ma być zmiana w dolocie to jeszcze pare stówek za robociznę i patent.. (co było w dolocie robione nie wiem ale kilka hamowań na to poświecili żeby uzyskać max)
    4. katalizatory z wymianą kosztują powyżej 2 tys.zł (ja dałem obciąć flansze z katów oryginalnych więc zaoszczędziłem trochę no i demontaż odbył sie bez problemów)

    Generalnie sprawę modów potraktowałem jako eksperyment i każdą poprawkę weryfikowałem na hamowni (w sumie byłem w Unitronic'u 4 razy)- mam z tego fun a Wy macie darmową wiedzę, co z tym zrobicie to już Wasza sprawa. To już piąte auto które modyfikuję i jaram się jak są efekty.
    Tak przy okazji to efektem ubocznych, choć bardzo istotnym jest spadek zużycie spalania. Od razu widać na kompie że chwilowe spalanie spadło o 1,5-2 litrów.....bezcenne!

    PS. Będę jeszcze raz w Unitronic aby poszukać dalszych rezerw bo dostali jakieś sterowniki czy inne wytrychy do elektroniki i mogą poszerzyć zakres zmian. Zobaczymy czy uda się cos poprawić. Niestety odcinki nie będę zmieniał o skrzynia nią steruje a ja nie chcę ryzykować.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Drzymek Zobacz post
    Łukasz, co do Camaro 6.2, to nawet gdyby g37 go nie objeżdżało, to i tak wolę silnik Infiniti. Dlaczego? Pomyśl sobie jakie spalanie będzie mieć komar 6.2 V8 a osiągi podobne.
    Ja bym olał spalanie, dźwięk V8 bardzo mi się podoba. Zapraszam na zlot aut amerykańskich do Olesna w pobliże Opola/Częstochowy +/- w czerwcu. Warto obejrzeć i posłuchać.

  10. #10
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    @Black - Nie wyrzucaj całkowicie tylko zastąp je metalowymi 200cpi, ja na takich śmigam i na przeglądzie łapie się w normy.
    kurde wydać 2k za sportowe katy nie bardzo mi się uśmiecha,chyba pozostaje mi prymitywne ale jakże skuteczne wybebeszenie fabrycznych,tak w ogóle ta całe ekologia jest do dupy.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. g37x - tuning
    By Andrzej in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 15:30
  2. Tuning
    By grabba in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2014, 16:41
  3. Tuning ;)
    By ZYZIO in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27th-September-2011, 17:53
  4. KMS Tuning
    By Athens in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22nd-October-2010, 00:41
  5. in-tuning.ru
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29th-April-2010, 16:21

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •