Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: LPG w m37 - czy ktoś ma?

  1. #11
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mikwit Zobacz post
    ... 350L skazuje na bagaznik dachowy w zasadzie przy każdym wyjeździe z rodziną. A ja mam alergię na body dachowe i toleruje je jedynie zimą. .
    to jezeli nie chcesz bagaznika dachowego to nie zastanawiaj sie w ogole nad FX/QX-em. Tam bez gazu masz tylko 380 litrow.

  2. #12
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    to jezeli nie chcesz bagaznika dachowego to nie zastanawiaj sie w ogole nad FX/QX-em. Tam bez gazu masz tylko 380 litrow.
    A tu to się zupełnie zgodzę:

    - przy wyjęciu pokrywy bagażnika i załadunku "pod dach" (wymagana siatka oddzielająca tylne siedzenia od bagażnika oraz siatka zabezpieczająca bagaże przed wypadnięciem po otwarciu pokrywy bagażnika - akcesoria dostępne w serwisie lub mozna kupić używki) - powierzchnia robi się prawie 2 razy większa
    -pojemność bagażnika w FX/QX70 można w prosty sposób zwiększać zmieniając kąt nachylenia oparcia tynych siedzeń (w zależności od odchylenia od pionu - oczywiście kosztem komfortu podrużujących na tylnych siedzeniach)

    Jeździłem na narty w 5 osób i nie miałem problemu z załadunkiem (oczywiście narty i buty w box'ie dachowym)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #13
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    ...pojemność bagażnika w FX/QX70 można w prosty sposób zwiększać zmieniając kąt nachylenia oparcia tynych siedzeń (w zależności od odchylenia od pionu - oczywiście kosztem komfortu podrużujących na tylnych siedzeniach)

    Jeździłem na narty w 5 osób i nie miałem problemu z załadunkiem...
    moj mlodszy 13-letni syn ma 178 cm wzrostu, starszy 15-letni 190 cm. Nie ma opcji zmniejszania kata nachylenia siedzen. Wiem, ze subiektywnie oceniasz powiekszenie bagaznika pod dach x 2, ale ryzyko porysowania szyby jak i bokow jest dla mnie np. za duze. Im wiecej szkod tym wiecej kary przy koncu leasingu a na wykup sie nie zdecyduje gdyz to auto poza silnikiem jest po prostu marne. Wiem, ze przesiadles sie w odwrotnej kolejnosci niz ja, ale wierz mi, w porownaniu do e-M-ki Qx to jest porazka. W miedzyczasie po pol roku jazdy na liczniku wybilo 11 tys. km i nie sadze, ze jeszcze zmienie zdanie.

    Wiec, jako chyba nieliczny na tym forum, posiadacz zarowno e-M-ki jak i QX-a (ktos kto tylko pare kilometrow na probnej jezdzil nie jest w moich oczach miarodajny) moja, zdecydowana rada dla Mikwit-a, bierz e-M-ke. Tez jezdzilem na krotkie urlopy, oboma samochodami, e-M-ka jest absolutnie wygodniejszym samochodem rodzinnym. Chyba, ze po lasach i pustyniach bedziez jezdzil.

  4. #14
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    to jezeli nie chcesz bagaznika dachowego to nie zastanawiaj sie w ogole nad FX/QX-em. Tam bez gazu masz tylko 380 litrow.
    Nie wiem skąd ten FX się tu zaplątał. Od początku piszę o Mce. Im dłużej czytam o tym samochodzie tym bardziej mi się podoba ale też jestem świadomy kompromisu na który będę się musiał zdecydować. Jeśli chodzi o wnętrze najbardziej podoba mi się GT Premium, ale tam są koła 18tki i nie ma 4WAS. W "S Premium" są te koszmarne czarne wykończenia (czy ktoś próbował zeszlifować to plack piano?)

    Hybryda byłaby idealnym wyborem ale ma za mały bagażnik, M37 zrujnuje mnie finansowo bez gazu a z M30d może być problem wjechać do dużego miasta jeśli nadal utrzymają się ekotrendy.

    Ostatecznie optuję jednak za dieslem... kwestia tylko czy GT czy S.
    Ostatnio edytowane przez mikwit ; 16th-April-2017 o 15:39

  5. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    sam pisales, ze zona FX-a chce. Co do eM-ki to S jest tez twardsza, ale za to przy szybkiej jezdzie 4WAS jest nie do zastapienia. Mieszkasz w miare blisko granicy to pewnie czasem szybciej pojezdzisz

  6. #16
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    moj mlodszy 13-letni syn ma 178 cm wzrostu, starszy 15-letni 190 cm. Nie ma opcji zmniejszania kata nachylenia siedzen. Wiem, ze subiektywnie oceniasz powiekszenie bagaznika pod dach x 2, ale ryzyko porysowania szyby jak i bokow jest dla mnie np. za duze. Im wiecej szkod tym wiecej kary przy koncu leasingu a na wykup sie nie zdecyduje gdyz to auto poza silnikiem jest po prostu marne. Wiem, ze przesiadles sie w odwrotnej kolejnosci niz ja, ale wierz mi, w porownaniu do e-M-ki Qx to jest porazka. W miedzyczasie po pol roku jazdy na liczniku wybilo 11 tys. km i nie sadze, ze jeszcze zmienie zdanie.

    Wiec, jako chyba nieliczny na tym forum, posiadacz zarowno e-M-ki jak i QX-a (ktos kto tylko pare kilometrow na probnej jezdzil nie jest w moich oczach miarodajny) moja, zdecydowana rada dla Mikwit-a, bierz e-M-ke. Tez jezdzilem na krotkie urlopy, oboma samochodami, e-M-ka jest absolutnie wygodniejszym samochodem rodzinnym. Chyba, ze po lasach i pustyniach bedziez jezdzil.
    Masz swoje zdanie - ja swoje, w żartach dopowiem - chcesz mieć cacuszko nie używane zafoliuj wnętrze...

    Zupełnie się z Tobą nie zgadzam co do oceny FX'a - jak czytam Twoje wpisy to mam wrazenie że Twoja ocena FX'a jest "skażona" po komfortowej M'ce
    - być może zmieniając auto nie do końca przemyślałeś decyzję / swoje oczekiwania , zwłaszcza że zmieniłeś na FX'a50 - który w europejskiej konfiguracji jest tylko SPORT, czyli sztywny/twardy - albo jeszcze twardszy w ustawieniu SPORT i... antyrodzinny (190 cm wzrostu - to już moze być problem na tylnej kanapie...)

    Zgadzam się natomiast z Tobą, co do oceny M'ki - jest najwygodniejszym / najbardziej komfortowym modelem INFINITI - i jak dla mnie najlepiej prowadzącym się modelem (mam na myśli zawieszenie/trakcję/zachowanie się auta na drodze).

    W sumie - jak wypuszczą nową, zmienię Q50 na M'kę/Q70 - tyle że jeżeli EU nie zmieni polityki modelowej (zastanawiam się skąd taka głupota)
    - ściągnę sobie z US wersję AWD lub jeszcze lepiej z Rosji - bo będzie bez przeróbek.... a może nawet wersję L

    W sierpniu będę w US - to przetestuję jak się prowadzi L'ka
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 16th-April-2017 o 16:27
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #17
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? imnowak Zobacz post
    sam pisales, ze zona FX-a chce.

    Już zdążyłem zapomnieć

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Stargard
    Jeździ
    FX50S 12' Midnight Mocha
    Postów
    319
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 20 raz/y

    Domy?lnie

    Raz na krótko miałem Q70 na zastepstwo. Pojechałem do Ikei po 2 obrazy i musiałem je położyć na tylnym siedzeniu. W FXie weszly bez problemu a w razie problemów można położyć oparcie kanapy.
    Attached Images Attached Images

  9. #19
    Dopiero dołączylem Avatar mikwit
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Infiniti M30d 2013 (Q70S)
    Postów
    52
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Stef - to chyba była hybryda prawda?

    O i rodzi się kolejne pytanie. Czy w M30 można składać tylną kanapę?

  10. #20
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Schweinfurt/Raciborz
    Jeździ
    Infiniti QX70, 5.0 S Premium 2016, Infiniti Q30 2.0T, 2016
    Postów
    77
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    nie mozna

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. czy ktoś zna ten warsztat?
    By PinkTool in forum Polecam
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 10:51
  2. Czy ktoś już go widział ?
    By BAJZEL in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1st-November-2013, 01:44
  3. Fx37 ( usa )+ LPG czy ktoś przerabiał temat ?
    By devikk in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26th-October-2013, 03:03
  4. Fx30d, czy ktoś może oglądał ?
    By Bolo in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27th-September-2013, 00:03
  5. Czy może mi ktoś sprawdzić nr vin
    By mapmen in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-December-2011, 18:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •