Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Autouruchamianie tarczy bezpieczeństwa

  1. #21
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam tak, że jak jest długi i łagodny łuk to się trzyma kierunek jak należy, ale na łukach takich jak na S8 w stronę stolicy jadąc od południa nie daje rady - najeżdża na linię, bibczy, odbija gwałtowniej na środek. Jednak nie na wszystkich zakrętach tak się dzieje i momentami przejeżdża przez linię. Na autostradach gdzie łuki są łagodne daje radę idealnie

  2. #22
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    Może mam coś nie tak ustawione, ale jak mam tempomat i tarczę to działa to świetnie (nikt nawet nie jest w stanie zauważyć, że kierowca nic nie robi ), sam tempomat niekoniecznie - jeśli ktoś zacznie z przodu mocno hamować to nie jest miło.
    1. ZRÓB ZDJĘCIE KOKPITU (zagarów z ekranem) Z WŁĄCZONYMI SYSTEMAMI O KTÓRYCH PISZESZ

    2. zastanów się co piszesz - bo podajesz zupełnie sprzeczne informacje - ICC czy TEMPOMAT (w poprzednich postach pisałeś o ICC teraz piszesz o TEMPOMACIE)
    to są 2 różne "systemy" i dziają w zupełnie różny sposób - choć są uruchamiane tym samych guzikiem

    ICC - wciśnięcie guzika
    TEMPOMAT - wciśnięcie i przytrzymanie ok. 2 s.

    TEMPOMAT to jest TYLKO i WYŁĄCZNIE ustawienie prędkości przejazdowej - wszystkie objawy które opisałeś - pipczenie, hamowanie awaryjne - będą występować w wypadku używania tempomatu - jeżeli go nie wyłączysz SAM wciskając hamulec...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 21st-April-2017 o 12:20
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wojuś Zobacz post
    fakt, że w mieście delikatnie utrudnia jazdę ale myslałem, że to tylko niedoskonałości techniczne tak jak to, że sytem ALC nie zawsze pomimo dobrze zaznaczonych linni na autostradzie i prędkości powyżej 70 km/h np. przy 120 km/h trzyma samochód w torze pomędzy liniami w zakręcie, u mnie zdarza się i to wcale nie rzadko, że INfi pomimo włączonego ALC, odpowiedniej prędkości i ładnie narysowanych lini przekracza je sygnalizując najechanie na linie bipczeniem, czy to jest prawidłowo????????
    Z praktyki
    - na każdym łuku NIEZGODNYM z przepisami dotyczącymi promienia łuków na autostradach - samochód może nie utrzymać się w pasie ruchu, czyli przykładowo każde ograniczenie prędkości na autostradzie - ustawione z powodu zbyt ostrych łuków (góry, okolice miast itp.)
    - per analogia - trasy szybkiego ruchu... ... przykład S8 na Bemowie i łuk pod wiaduktami (Lazurowa ~Górczewska)...
    - każde niedokładnie namalowane pasy, pasy poprzeczne, pasy ZÓŁTE, zjazdy/rozjazdy - powodują zaburzenia w pracy ALC i w efekcie gubienie "śladu"

    w instrukcji jest napisane że to jest system wspomagający - a nie zastępujący kierowcę...
    system autonomiczny (podobno już gotowy w NISSAN~INFINITI) będzie może za 2~3 lata - o ile uzyska homologację...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Sorx za nieścisłość - chodziło mi o ICC (tempomat aktywny z radarem). Zwykły tempomat przecież hamować nie może w ogóle nawet silnikiem, bo na przeszkody nie zwraca uwagi Z resztą z włączoną tarczą nie da się go włączyć, tarcza musi być wyłączona by długie przytrzymanie przycisku zadziałało.

  5. #25
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? piore_w_rzece Zobacz post
    Sorx za nieścisłość - chodziło mi o ICC (tempomat aktywny z radarem). Zwykły tempomat przecież hamować nie może w ogóle nawet silnikiem, bo na przeszkody nie zwraca uwagi Z resztą z włączoną tarczą nie da się go włączyć, tarcza musi być wyłączona by długie przytrzymanie przycisku zadziałało.
    Więc jeżeli ICC - działa Ci tak jak opisałeś to wcześniej - zgłoś usterkę gwarancyjną do serwisu - najwyraźniej nie załącza ci się DCA...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #26
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Niebawem przegląd więc temat zgłoszę skoro ICC ma też używać hamulców.

  7. #27
    Trochę już ogarniam Avatar Arek
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 hybrid sport tech awd my17 moonlight white
    Postów
    82
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Heh te skróty. ICC generalnie działa bardzo fajnie, ale miałem taką sytuację gdzie auto zwalniało bardzo leniwie, za leniwie i skończyło się na tym, że się włączył BCI... Przynajmniej wiem jak BCI działa

    BTW przed aktualizacją softu ICC działało tylko do 160, po aktualizacji już do 180 czyli książkowo na Europę.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. FX45 - pas bezpieczeństwa
    By atomboy in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29th-September-2014, 07:56
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13th-February-2013, 23:43

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •