Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 41 do 50 z 64

Temat: Alternatywy fabrycznych opon

  1. #41
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    2 cm od wew i 1 cm od zew (ET 45 vs 50) lub na odwrót ? nie pamiętam . Nie powinno. Poczytaj na infiniti q50.org takie zakładają w US do Q50 RWD. Ja mam Vossen 20 x 9, 255/35 na ET 32 i nie ma problemu
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #42
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    2 cm od wew i 1 cm od zew (ET 45 vs 50) lub na odwrót ? nie pamiętam . Nie powinno. Poczytaj na infiniti q50.org takie zakładają w US do Q50 RWD. Ja mam Vossen 20 x 9, 255/35 na ET 32 i nie ma problemu
    jesli chodzi o średnice koła to nie będzie jakiegokolwiek problemu , kłopot w tym że nikt nie jest w stanie potwierdzić czy 285'tki ( 4 cm szersze od "fabrycznej" ) nie będą ocierać bokami o nadkola i rant błotnika przy obciążeniu i wjechaniu np w dziurę w jezdni ?

    na .org też nikt nie potwierdził że to będzie normalnie funkcjonować
    http://www.infinitiq60.org/forum/201...red-sport.html

  3. #43
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    jesli chodzi o średnice koła to nie będzie jakiegokolwiek problemu , kłopot w tym że nikt nie jest w stanie potwierdzić czy 285'tki ( 4 cm szersze od "fabrycznej" ) nie będą ocierać bokami o nadkola i rant błotnika przy obciążeniu i wjechaniu np w dziurę w jezdni ?

    na .org też nikt nie potwierdził że to będzie normalnie funkcjonować
    http://www.infinitiq60.org/forum/201...red-sport.html
    Zwykle do takich seryjnych aut bez problemu wchodzi dystans 22mm a nawet 30mm. W G miałem 2 lata temu po 4,5cm szerzej na stonę licząc inną felgę + dystans a do tego szersza opona. Razem dało to ~9cm+ szerzej na tylnej osi. Obecnie drugi sezon mam inne felgi i tył szerszy o jakieś 7,5 cm w sumie. Koło jest duże i ustawione na styk ale na podgiętym nieco rancie. Na przodzie poszerzenia były mniejsze, żeby nie waliło kamieniami po drzwiach. Tak więc taka opona nie powinna ocierać, ale ...

    Z moich doświadczeń natomiast, bo miałem sporo felg pomierzone i poważone z różnymi oponami - 285 na feldze 9 cali wygląda słabo, bo ta felga jest za wąska, warto wspomnieć, że jeśli chcesz mieć szybsze auto to załóż lżejsze koło i zmniejsz obwód koła z 5%, różnica odczuwalna, szczególnie elastyczność. Jak rozumiem masz 2.0t, opona 285 jest tu bez sensu, taki kapeć ładowałbym przy mocach rzędu 350hp i porsze 996 lub 997 taką mniej więcej miało. Do 2.0 kiedyś zakładało się 195-205. Prowadzenie po nierównościach na szerokiej oponie chyba nie muszę wspominać jakie będzie.

    Obecnie w FX załadowałem dystanse 22 przód i 30 tył na stronę i już jest lepiej. Oczywiście nic nie wystaje i nic nie ociera. I takie rozwiązanie polecam.

  4. Dzięki lukasz32 za powyższy Post:

    Maxx (27th-April-2018)

  5. #44
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki , zostałem uleczony i już mi przeszło ... kupiłem pirelli P7 245/40R19 wg specyfikacji fabrycznej
    faktycznie 285'tka powinna być na 10" feldze

  6. #45
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Dzięki , zostałem uleczony i już mi przeszło ... kupiłem pirelli P7 245/40R19 wg specyfikacji fabrycznej
    faktycznie 285'tka powinna być na 10" feldze
    Zdecydowanie polecam zakupić dystanse, powinien poprawić się wygląd. Najpierw dwa 22mm i sprawdzić czy wystarczą na tył czy jednak na przód. Następnie dwie 30mm na tył lub 15mm+szpilki na przód. Szpilki dasz radę wymienić samodzielnie. W najgorszym razie 5mm na przód do fabrycznych szpilek, zawsze coś.

  7. #46
    Trochę już ogarniam Avatar wojuś
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Jeździ
    Infiniti q50 Hybrid 2016
    Postów
    115
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Ciekawostka.......zaczęło mi mocno huczeć z przodu, nie wiedziałem czy opony czy coś w zawieszeniu. Na Krasnobrodzkiej wymienili dwa łożyska na gwarancji po 70 tyś, trochę szybko ale okazało się, że mam wyząbkowane przednie opony, zrobiłem zmianę tył (niestety też wyząbkowane tylko mniej) na przód i jest poprawa aczkolwiek nie idealnie......kupuję nowe opony i zobaczę ale to wszystko chyba za szybko, moja hybryda ma dwa lata i 70 tyś.......opony do wymiany mogę w ostateczności się zgodzić po takim przebiegu ale obydwa łożyska...

  8. #47
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie też wyząbkowało. Głównie przód w kierunku hamowania. Oponiaż mówił, że złożyło się na to kilka czynników:
    1) runflat - twarda, ciężka, sztywna opona.
    2) kierunkowa opona - nie da się obrócić po sezonie.
    3) awd, większe opory toczenia na przedniej osi podczas normalnej (2wd) jazdy + praca na hamowanie przy mocno skręconych kołach, dobrej przyczepności i zapietym awd.
    70tys na oem runflacie uważam za bardzo dobry wynik. Moje były do wymiany już po 45kkm.

  9. #48
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Alternatywa dla slepego i Alezucha dopłyneła zza wielkiej wody do PLandii
    teraz czekamy na ocieplenie i wymiankę

    IMG_20190208_173204.jpg IMG_20190208_173219.jpgIMG_20190208_173230.jpg
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #49
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    ex.FX35
    Postów
    22
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    U mnie też wyząbkowało. Głównie przód w kierunku hamowania. Oponiaż mówił, że złożyło się na to kilka czynników:
    1) runflat - twarda, ciężka, sztywna opona.
    2) kierunkowa opona - nie da się obrócić po sezonie.
    3) awd, większe opory toczenia na przedniej osi podczas normalnej (2wd) jazdy + praca na hamowanie przy mocno skręconych kołach, dobrej przyczepności i zapietym awd.
    70tys na oem runflacie uważam za bardzo dobry wynik. Moje były do wymiany już po 45kkm.
    Fachowa opinia Pana oponiaża Panowie będzie dalej ząbkować, bo opony są za sztywne (ścianki), za twarde, itd. i przy dynamicznej jeździe opony można załatwić szybciutko, a hałas wyząbkowanych opon wkur... na maxa.

    Co by zwiększyć żywotność opon trzeba montować z możliwie dopuszczalnymi najniższymi indeksami nośności, twardości mieszanki, kwestia wzmocnionej ścianki XL, ale to przełoży się niestety na precyzję prowadzenia i stabilność toru jazdy...

  11. #50
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    ex.FX35
    Postów
    22
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wojuś Zobacz post
    Ciekawostka.......zaczęło mi mocno huczeć z przodu, nie wiedziałem czy opony czy coś w zawieszeniu. Na Krasnobrodzkiej wymienili dwa łożyska na gwarancji po 70 tyś, trochę szybko ale okazało się, że mam wyząbkowane przednie opony, zrobiłem zmianę tył (niestety też wyząbkowane tylko mniej) na przód i jest poprawa aczkolwiek nie idealnie......kupuję nowe opony i zobaczę ale to wszystko chyba za szybko, moja hybryda ma dwa lata i 70 tyś.......opony do wymiany mogę w ostateczności się zgodzić po takim przebiegu ale obydwa łożyska...
    Coś mi się wydaje, że niepotrzebnie wymienili te łożyska, ale nie ma tu reguły, bo wystarczy ciężka noga w zakrętach i łożyska padają jak muchy. W M37 ktoś tu forum też wymieniał przed 70 tyś. km...

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Modele fabrycznych Felg w G35
    By Coobcio in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17th-January-2017, 22:45
  2. Alternatywa dla felg fabrycznych w Q50
    By grisza in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16th-October-2015, 00:09
  3. [M35] Reset do ustawień fabrycznych, zmiana ustawień.
    By bombspray in forum Audio, Nawigacja i Elektronika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15th-August-2015, 16:53
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20th-February-2013, 10:06
  5. Uszczelniacze do opon
    By slepy62 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17th-June-2012, 19:11

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •