Poka? wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Tarcie w lewym przednim kole przy hamowaniu G37S

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie Tarcie w lewym przednim kole przy hamowaniu G37S

    Problem pojawił się albo po serwisie (przełom stycznia i lutego) albo trochę później, bo po powrocie z serwisu (Warszawa - Olsztyn) samochód dość długo stał. Warunki pogodowe były wtedy takie sobie i jak go po dłuższym czasie chciałem ruszyć, to trzeba było użyć gazu, a z kół wydobył się dźwięk, typu puknięcie.
    No i mniej więcej od tego czasu trze. Przy dohamowywaniu do stopu słychać, że ten szum nie jest jednostajny, tylko pulsuje, jakby wraz z toczeniem się koła, typu szSZszSZszSzSz .
    Co istotne, w serwisie powiedzieli mi, że zużycie klocków i tarcz, to ok. 70% i że w sumie są jeszcze spoko. Bardzo niewiele od tamtego czasu przejechałem (bo ogólnie w zimie supermało jeżdzę), więc skończenie się czegoś jest raczej wykluczone.
    Będę wdzięczny za uwagi, podpowiedzi i sugestie .

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Bartek Zobacz post
    Przy dohamowywaniu do stopu słychać, że ten szum nie jest jednostajny, tylko pulsuje, jakby wraz z toczeniem się koła, typu szSZszSZszSzSz .
    Co istotne, w serwisie powiedzieli mi, że zużycie klocków i tarcz, to ok. 70% i że w sumie są jeszcze spoko.
    Dziwne - w serwisie zawsze proponowali mi wymianę klocków przy zużyciu > 60%,

    Przez ostatnie lata klocki wymieniam sam i muszę im częściowo przyznać rację:

    - przy zużyciu klocków >60% klocki potrafią się "zapiec" - po prostu nie odbijają i wtedy w efekcie mamy szumy o jakich piszesz (klocki obcierają o tarcze)

    - czasowo pomaga czyszczenie wewnętrznych powierzchni zacisków ("prowadnic" / w szczególności powierzchnia dolna i narożniki gdzie pył zapieka się w kamień) z pyłu oraz samych klocków (powierzchnie boczne i szczelina)

    - kolejny minus to przy zużyciu > 70% - hamulce zaczynają tracić płynność, hamują łagodnie po czym dochodzi do takich szarpnięć jakbym wcisnął pedał hamulca w podłogę

    Obecnie przy zużyciu >50% czyszczę zaciski i klocki, przy zużyciu w granicach ~70% - wymieniam klocki bo wk... mnie brak płynności w łagodnych dahamowaniach...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Bartek (16th-April-2017)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Dziwne - w serwisie zawsze proponowali mi wymianę klocków przy zużyciu > 60%.
    Tak było. Nie znam się na tym i nie miewam jakichkolwiek sugestii, a jedynie wskazanie "proszę zrobić co tam trzeba". Powiedziano mi, że spokojnie do następnego razu. Może przez to, że niedużo jeżdżę? Około 10 tys. kilometrów rocznie. Wracając do hamulców, jedyne o co monitowałem (w zasadzie od początku), to drażniące popiskiwanie.

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22nd-June-2017, 15:59
  2. Piszczenie w prawym przednim kole..
    By kotlet2009 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18th-June-2015, 12:08
  3. Infiniti ex35 stukanie , tłuczenie przy hamowaniu
    By pdanilos in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 3rd-July-2013, 23:24
  4. Bicie kierownicy przy hamowaniu.
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24th-June-2012, 10:36
  5. Co to za dzwięk przy hamowaniu na zbkolowanych kołach?
    By babel in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20th-January-2011, 06:26

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •