Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wymiana tarcz przednich po 20 tys.

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX 70 2014 black
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Wymiana tarcz przednich po 20 tys.

    W środę byłem swoim QX 70 USA w serwisie firmowym na obsłudze 50 tk.przebiegu.
    Wymiana płynów ,filtrów, kontrola układu hamulcowego .
    Wszystko OK przód 25 % zużycia klocków, tył 60% Mocne zaskoczenie że jest tak dobrze.
    Dziś piątek, byłem zajęty, a mój wspólnik zaprowadził do tego samego serwisu
    naszą firmową QX 70 2015 r. 20 tk. przebiegu. Zapalała się kontrolka hamulców.
    Serwis stwierdził zużycie klocków i tarcz przód i je wymienił (20 tys. przebiegu!!!)
    Mój cywil dostaje po garach i po heblach ostro i jest jak wyżej, a mieszczański styl
    jazdy zarzyna tarcze po 20 tys.?
    Ktoś chyba mocno przegiął !

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar butrym81
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    CIN
    Jeździ
    BYŁO:Infinicja fx35 /06, Jest FX30dS
    Postów
    345
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Twój cywil musiał mieć już wymianę z przodu klocków. Tył zużywa się wolniej a ma 60%.
    Da się załatwić tarcze i klocki w 20tys jeśli auto rzadko jeździ, tarcze są podatne na korozję.
    W trybie normalnym zużycie o 20tyś to chyba z nogą na hamulcu (tzw. styl mieszczański).

    pozdrawiam

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? RobsonWawa Zobacz post
    W środę byłem swoim QX 70 USA w serwisie firmowym na obsłudze 50 tk.przebiegu. Wymiana płynów ,filtrów, kontrola układu hamulcowego . Wszystko OK przód 25 % zużycia klocków, tył 60% Mocne zaskoczenie że jest tak dobrze.
    Dziś piątek, byłem zajęty, a mój wspólnik zaprowadził do tego samego serwisu naszą firmową QX 70 2015 r. 20 tk. przebiegu. Zapalała się kontrolka hamulców. Serwis stwierdził zużycie klocków i tarcz przód i je wymienił (20 tys. przebiegu!!!) Mój cywil dostaje po garach i po heblach ostro i jest jak wyżej, a mieszczański styl jazdy zarzyna tarcze po 20 tys.? Ktoś chyba mocno przegiął !
    Zużycie klocków przy przy bardzo agresywnej jeździe (but - hamulec) po 20 tkm - jest całkiem mozliwe (w końcu FX/QX70 to ponad 2 tony)
    - z tym że serwis przegina więc należy zawsze zapytać jaki jest stopień zużycia
    - mi proponowali podobnie przy 20 tkm a jak zapytałem o stopień zużycia klocków okazało się że ok. 55%..., więc przejechałem jeszcze kolejne 8 tkm,
    - ogólnie pierwszą wymianę klocków przód miałem po 28 tys. km.
    potem nauczyłem się korzystać z bardzo dużej bezwładności silnika/skrzyni zwłaszcza w miejskich łagodnych dohamowaniach i następna wymiana była już po ... 50 tys. km

    Natomiast wymiana tarcz po 20 tkm - są dwie możliwości:
    1. - kolega przy wymianie klocków dał się naciągnąć...
    2. - z mocno nagrzanymi hamulcami / tarczami wjechał w głębszą wodę/kałużę - tarcze się pogną (miałem tak przy ok. 60 tkm) i zaczyna się bicie oraz "pływanie" hamulców

    Ogólnie - jeżeli mówimy o zużyciu - czy paliwa czy klocków hamulcowych - podstawowe znaczenie ma styl jazdy czyli
    - umiejętność przewidywania sytuacji na drodze,
    - korzystania z bezwładności silnika/skrzyni przy łagodnych dohamowaniach,
    - nie jeżdżenie na zasadzie but w gaz i gwałtowne hamowanie w korkach lub wolnym ruchu ciągłym ...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie


    Ja na torze Jastrząb w 46km załatwiłem nowe klocki zakupione w ASO Krasnobrodzka do zera że blacha o blachę tarła, no takie one są, a wcześniej w trasie na nich zrobiłem 130km
    Tak więc zależy jak ktoś używa hamulców i jak dynamicznie śmiga
    Seryjne Tarcze z Akebono gładkie po 4rech kompletach klocków już były zjechane że nadawały się na skup złomu, te ze zdjęcia powyżej oryginalne z BMW M3 E90 robią już 7 komplet klocków i myślę że spokojnie ale to spokojnie drugie tyle przetrawią w dodatku nie dość że są większe, pływające przez co się nie gną to w dodatku ważą o 4kg mniej na sztuce !!

    W M37S tarcze i klocki schodzą mi praktycznie równo (przód/tył) i zaskakująco szybko - taka jest po prostu jakość Klocków i tarcz z ASO...
    W Dodatku są bardzo ciężkie i lubią się giąć

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti QX 70 2014 black
    Postów
    21
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Jak jeżdżę różnymi autami to pierwszy mój osobisty kontakt ze znikającymi w oczach tarczami przy normalnym stylu jazdy.
    Gdyby to stwierdzono w moim cywilu to wiedział bym że to możliwe, bo jeżdżę bardzo agresywnie i na trasie i w mieście.
    Porównując powinienem tarcze zmieniać co 5 tkm.
    Ostatnio w Wejcherowie w Aucie 177ps zapaliłem klocki do płomienia.
    Nie jeżdżę na tory ,a na mieście bał bym się na nówkach deptać na 100 % więc nie wiem jak to jest zajechać hamulce w tempie 176 km od założenia.
    Moja szkoła każe dać układowi z 1000 km. na ułożenie.
    Z powyższych opinii wynika że seria jest podłej jakości co nie najlepiej świadczy o marce.
    Dla zwykłego użytkownika zakładanie tarcz i klocków wyczynowych też jest bez sensu, bo nie lubią pracy na zimno.

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    W M37S tarcze i klocki schodzą mi praktycznie równo (przód/tył) i zaskakująco szybko - taka jest po prostu jakość Klocków i tarcz z ASO...
    W Dodatku są bardzo ciężkie i lubią się giąć
    Kuba - należy wziąść pod uwagę że są 2 rodzaje klocków OEM do AKEBONO SPORT
    - standardowo do M'ki są zakładane 40206-JL00J (miekkie, takie same idą do G/Q50)
    - ja od początku w Q50 zakładałem 40206-JL00K (twardsze - standardowo zakładane w EU do wszystkich FX'ów, w US tylko do FX50)

    Piszę oczywiście o normalnej - codziennej jeździe - bo w Twoim wypadku ciężko jadąc za Tobą nawet smród powąchać (zdarzyło mi się na obwodnicy...).

    Ogólnie klocki OEM są w , ja od 2 lat używam ceramicznych AKEBONO
    http://akebonobrakes.com/pro-act

    choć dla Ciebie lepsze pewnie byłyby:
    http://akebonobrakes.com/performance
    kupowałem Łukaszowi - ale jak narazie nie zapodał żadnej opinii (koszt kpl. F+R w US jakieś $130)

    Tarcze to zupełnie odrębna bajka - także zastanawiam się nad wymianą na NIE OEM bo przy ostrej (w moim rozumieniu) jeździe na dłuższym odcinku, po zbytnim zagrzaniu - zaczynają "pływać" - nierównomiernie hamować i bić... co nie jest "przyjemne" przy prędkościach > 160km
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? RobsonWawa Zobacz post
    Z powyższych opinii wynika że seria jest podłej jakości co nie najlepiej świadczy o marce.
    U mnie pierwsze klocki na przodzie zużyły się też przy ok 20tys. Założone w serwisie następne nie przetrwały dłużej.


    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    potem nauczyłem się korzystać z bardzo dużej bezwładności silnika/skrzyni zwłaszcza w miejskich łagodnych dohamowaniach i następna wymiana była już po ... 50 tys. km
    Po drugiej wymianie w serwisie kupiłem klocki "zamienniki". Przejechałem już 60tys i pewnie niedługo będą do wymiany. Też nauczyłem się korzystać z bezwładności silnika i skrzyni.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Ogólnie klocki OEM są w , ja od 2 lat używam ceramicznych AKEBONO
    http://akebonobrakes.com/pro-act

    choć dla Ciebie lepsze pewnie byłyby:
    http://akebonobrakes.com/performance
    kupowałem Łukaszowi - ale jak narazie nie zapodał żadnej opinii (koszt kpl. F+R w US jakieś $130)

    Tarcze to zupełnie odrębna bajka - także zastanawiam się nad wymianą na NIE OEM bo przy ostrej (w moim rozumieniu) jeździe na dłuższym odcinku, po zbytnim zagrzaniu - zaczynają "pływać" - nierównomiernie hamować i bić... co nie jest "przyjemne" przy prędkościach > 160km
    Nasze auta trochę warzą... Dobre tarcze np. DBA albo stoptech i klocki te performance i jest idealnie, nie pyli i hamuje 0,4 to naprawdę wysoki współczynnik tarcia i nie powinny tak schodzić w oczach jak te OEM badziewia...

Podobne w?tki

  1. Zestaw tarcz i klocków
    By dexsterek in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 13th-February-2020, 11:00
  2. Polerka świateł przednich
    By solista in forum G
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10th-October-2013, 17:57
  3. Rudy srodek za 2 tys zl :)
    By BAJZEL in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28th-July-2013, 10:13
  4. Wymiana tarcz i klocków hamulcowych w FX II gen / G35/37 z BBK
    By sirtrojan in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27th-May-2012, 13:32

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •