Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zakup G37 Coupe - parę pytań

  1. #1
    GTwice
    Gość

    Domy?lnie Zakup G37 Coupe - parę pytań

    Witajcie
    Trafiłem na forum gdyż rozważam zakup G37 Coupe. Nie jest może na szczycie listy aut które chcę w tym momencie kupić, ale jeśli spodoba mi się to co przeczytam i akurat trafi się coś ciekawego... czemu nie?
    Tytułem wstępu - interesuje mnie tylko Coupe, RWD, 7AT/6MT, z możliwie najlepszym wyposażeniem, zarówno technicznym (szpera, zawieszenie, hamulce) jak i w środku. I w zasadzie tylko rynek europejski, bo już sama wymiana świateł z USA to zapewne koszt niemały, a różnic jest pewnie więcej - czy się mylę?
    1. Jakie wersje wyposażenia były w EU? Czytałem na wikipedii ale tamtejsze dane odnoszą się chyba do USA. Patrząc po ogłoszeniach niewiele aut jest w ofercie, zarówno na allegro jak i mobile.de, ale z tego co widzę to wszystkie mają lepsze hamulce, navi , automaty - łopatki do zmiany biegów, z tego co wyczytałem powinno to oznaczać również LSD - czyli najwyższa opcja. Czy wszystkie w EU to miały czy to akurat zbieg okoliczności?
    2. Na jakim paliwie chodzi VHR? Pb95 czy 98?
    3. Czy w przypadku zakupu niższej wersji, np bez hamulców, LSD itp. dużo jest zachodu z dołożeniem tego? Pytam bardziej pod kątem przeprogramowania elektroniki, zdobycia części (pasują od sedana?), dużej ilości drobnych różnic o których nikt nie pisze a są?
    4. Na chwilę obecną oferta na rynku niewielka (pewnie zawsze), dlatego doradzicie jaki budżet należy przygotować na auto? Obecnie na allegro są dwie interesujące sztuki w podobnej wersji i cenie - czy te kwoty są adekwatne?
    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6yJWN5.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/infini...-ID6yOWyn.html
    5. Na coś szczególnego zwrócić uwagę w przypadku zakupu? Jak już w temacie jesteśmy możecie się wypowiedzieć o powyższych egzemplarzach.
    Z góry dzięki za odpowiedzi, na pewno kolejne pytania dołączą

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    85
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć
    Odpowiadając na Twoje pytanie:
    Ad.1 - jeśli szukasz najlepszej wersji to tylko oferuje to wersja S. Różni się od zwykłej że ma:łopatki przy kierownicy, fotele sportowe z regulacja podudzia i trzymania bocznego, szperę, tylną oś skrętną, większe hamulce Akebono, felgi 19 calowe Enkei i zawieszenie sportowe
    Ad.2 - jeździ na tym co mu wlejesz, ma czujnik spalania stukowego więc sie dostosuje ale min.to Pb95
    Ad.3 - wszystko można przełożyć ale to mocno nieopłacalne bo musiałbyś mieć drugą S'kę na części....(sedan jest w znacznej mierze kompatybilny - choc np. wydech już nie). Widziałem w necie że można dołożyć łopatki bo wszystko jest w instalacji, hamulce z S'ki wymagają zmiany felg z 18 na 19 itd..
    Ad.4 - ten niebieski wygląda fajnie choć kolor trochę dyskusyjny.... ale cena, przebieg i stan wydaje się atrakcyjny. Druga oferta już nie aktywna albo podałeś zły adres? W mojej ocenie wartości poniżej 70 tys.zł za auto to tanio lub podejrzanie tanio... (spodziewałbym się albo jakichś przygód blacharskich albo brak pełnej historii..)
    Ad.5 - auto nie ma swoich przypadłości więc jak zrobisz przegląd techniczny np w Nissanie to powinieneś poznać jego stan.

    A generalnie to aut w Europie jest mało i z tego co wiem to chyba w Polsce Infiniti sprzedaje się najlepiej w Europie. Co do modelu G37 to w serwisie mi powiedzieli że tego auta sprzedano tylko kilkanaście sztuk od 2009 roku - a jedno mam ja!..

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Znam jednego właściciela, który może takie auto sprzedać, idealny stan, robiony wydech, ale...tanio nie będzie

    Jak coś to priv.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Mieliśmy G37 (nie S). 2008r. Zakupiony w polskim salonie. Miał łopatki. nie miał tylnej osi skrętu, hamulce zwykłe, koła 19 cali, Paliwo PB95. Generalnie byliśmy bardzo zadowoleni. Jeśli trafisz na dobrą sztukę to warto kupić. Natomiast , Bardzo trudno go sprzedać, chyba że za bezcen.

  5. #5
    GTwice
    Gość

    Domy?lnie

    Witajcie ponownie
    Temat umarł na rok za sprawą zakupu Mazdy MX-5, ale wciąż mnie ciągnie do G37 na drugie auto. Wznowiłem ostatnio poszukiwania, chciałbym zapytać was o tą sztukę z Krakowa:
    https://www.olx.pl/oferta/infiniti-g...5-IDufKmd.html

    Jak również chciałbym zapytać czy jakiś posiadacz G37 Coupe ze Śląska byłby tak dobry by pokazać swoje autko na żywo, zabrać na przejażdżkę itp? Nie miałem do tej pory nawet okazji obejrzeć G37 z bliska.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Foka
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Żywiec
    Jeździ
    g37s, 2008, czarny
    Postów
    230
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Jade do Egiptu w Niedziele i wracam za tydzień. Jestem z Żywca chętnie pokaże zaczynam rozważać możliwość sprzedaży swojego bp troszkę w Życiu się ostatnio po.... :/ napiszę pewnie jak będę miał czas co i jak w innym wątku. Autko oczywiście się nie po... :P
    Pozdrawiam


  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    brak
    Postów
    29
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Rozmawiałem tel. z właścicielem tej czerwonej sztuki.
    Z tyłu robiony bodajże lewy błotnik.
    Reszta bez zarzutu - jeśli to wszystko prawda, to auto wydaje się godne polecenia.
    Co ciekawe i zastanawiające - patrząc na zdjęcie kierownicy, widać drobne odpryski lakieru.
    Czy przy tym przebiegu to możliwe?

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? boberek91 Zobacz post
    Co ciekawe i zastanawiające - patrząc na zdjęcie kierownicy, widać drobne odpryski lakieru.
    Co masz na myśli pisząc "odpryski lakieru" - bo jeżeli przetarcia na plastiku to oprócz przebiegu znaczenie ma "kwasowość" naszego potu (nie wiem czy to dobrze nazwałem)
    Na przebieg może wskazywać stan lewego boczka fotela kierowcy (o ile nie był robiony) a ten wygląda OK, przy dużych przebiegach jest mocno pozagniatany i zdeformowany ...

    To krajówka - bierz do serwisu na przegląd przedsprzedażowy i niech posprawdzają...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Trn
    Jeździ
    Q60
    Postów
    248
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? boberek91 Zobacz post
    Rozmawiałem tel. z właścicielem tej czerwonej sztuki.
    Z tyłu robiony bodajże lewy błotnik.
    Reszta bez zarzutu - jeśli to wszystko prawda, to auto wydaje się godne polecenia.
    Co ciekawe i zastanawiające - patrząc na zdjęcie kierownicy, widać drobne odpryski lakieru.
    Czy przy tym przebiegu to możliwe?
    Tak te przetarcia na kierze to standard. Latwo to naprawic, wiec to drobnostka. Mam ten sam kolor i na zywo bardzo fajnie wyglada.
    Auto na zdjeciach wyglada na calkiem zadbane.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kupiłem taka ramkę kierownicy w ASO nowa za ok. 100 zł jakis rok temu. Moja wyglądała jeszcze gorzej mimo podobnego przebiegu .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Zakup FX 37 - kilka pytań
    By asmo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28th-December-2015, 00:32
  2. Różnica przód G37 coupe a G37 sedan.
    By marko in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-January-2013, 21:36
  3. Zakup kontrolowany - będzie INFINITI G35s/G37
    By sirtrojan in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 6th-January-2013, 12:25
  4. kilka pytań G37 Coupe
    By Kolpak in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-November-2012, 18:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •