Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Googlemaps albo Yanosik na Q50?

Hybrid View

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2017
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    Q50, 2015, biały
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Googlemaps albo Yanosik na Q50?

    Czy ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, kto uwolni mnie od przestarzałej mapy bez natężenia ruchu i wgra któreś z powyższych? Aplikacja Infiniti InTouch działa i łączy się z komputerem samochodu. Druga sprawa to chętnie odwróciłbym działanie przycisku START/STOP tzn. żeby domyślnie ten nieszczęsny system był wyłączony, a przyciskiem mógłbym go włączyć.

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba przerobić moduł Androida na taki jak robią poza ASO w USA. Koszt ponad 3 tys zł ale nie wiem czy to nie wiąże się z utratą gwarancji?

    Odwrócenie start/stop raczej niewykonalne, sporo o jednym i drugim pisano już na forum.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Trzeba przerobić moduł Androida na taki jak robią poza ASO w USA. Koszt ponad 3 tys zł ale nie wiem czy to nie wiąże się z utratą gwarancji?

    Odwrócenie start/stop raczej niewykonalne, sporo o jednym i drugim pisano już na forum.
    Przeróbka jest w wypadku ekranu górnego...
    W wypadku modułu Q-ROI (obecnie chyba ok. $550) - do ekranu dolnego - wpinamy tylko moduł w istniejace okablowanie - w tym wypadku nie ma kwestii gwarancjii...



    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    czejzee (7th-June-2017)

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Odwrócenie start/stop raczej niewykonalne, sporo o jednym i drugim pisano już na forum.
    Wykonalne , na bazie zewnetrznego przekaznika ktory za nas "nacisnie guzik " po zapaleniu silnika .
    Jesli zbierze sie wystaczajaca liczba chetnych to zalatwie to w Krakowie aby opracowac taki system , a potem instalowac rowniez np. w Warszawie. Rozmawialem juz na ten temat ale po znikomym zainteresowaniu systemem skladajacym lusterka moga nie byc chetni do realizacji kolejnego projektu.

    Choć mam też własny "projekt" takiego urządzenia , zapraszam do :
    http://www.ifans.pl/showthread.php?6...5557#post65557
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 10th-June-2017 o 17:56

  6. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    eteter (15th-January-2019)

  7. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Czy istnieje moduł działający tylko jako mirror link? zastanawiam się nad modułem z androidem ale nie wiem czy jest sens powielać zawartość telefonu na kolejnym "smartfonie" w samochodzie.

  8. #6
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50, 2015, GRAFIT
    Postów
    7
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżdżę już ponad rok Q50-ką i mogę śmiało stwierdzić, że Polska pomimo głoszenia w mediach o byciu w czołówce krajów rozwiniętych technologicznie - NIEPRAWDA

    Co do Androida to załączone filmy, pokazują moduł dla wersji US. Europa raczkuje w tej kwestii i nie da się tego podłączyć, a przynajmniej tak mówi jedyny elektryk w Infiniti (nie powiem gdzie bo nie chcę pod nim dołka wykopać). Ja jednak wpadłem na pomysł obejścia tego problemu drogą chałupniczą, tzn. kupiłem Miracast (pudełko szybko łączy się z telefonem i bez problemu przekazuje obraz) i wpiąłem go złączem Jack w podłokietniku. Tak, wiem... marna jakość obrazu, ale do nawigacji w dłuższe podróże, gdzie "Wujek" Google jest niezbędny, działa z małym ALE - musi być wciśnięty hamulec ręczny, hehehe. No tak, sensowne zabezpieczenie. Jednak po długich rozmowach i namawianiach kolegi "jedynego elektryka w Infiniti" sprawdzono czy da się odłączyć to zabezpieczenie. Nie, nie da się jak przekazuje jedyny elektryk w Infiniti!!!. No cóż, temat padł na razie, ale przynajmniej mogę na postoju dzieciom film puścić.

    Co do start/stop to podoba mi się rozwiązanie z tego forum: http://www.ifans.pl/showthread.php?6...ighlight=start gdzie widać, że Polak potrafi. Ale to dalej forma "młotka i śrubokrętu".

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mycar Zobacz post
    Jeżdżę już ponad rok Q50-ką i mogę śmiało stwierdzić, że Polska pomimo głoszenia w mediach o byciu w czołówce krajów rozwiniętych technologicznie - NIEPRAWDA

    Co do start/stop to podoba mi się rozwiązanie z tego forum: http://www.ifans.pl/showthread.php?6...ighlight=start gdzie widać, że Polak potrafi. Ale to dalej forma "młotka i śrubokrętu".
    Jesli chodzi o naszą marną nawigację to już po przekroczeniu granicy pokazuje roboty drogowe , natężenie ruchu i sama proponuje objazdy . korzystałem z tej opcji w Austrii kilka razy
    problem w tym że jeśli w Austrii dane o korkach są wiarygodne to we Włoszech już niekoniecznie bo po trasie która wg komunikatów praktycznie stoi ( oznaczenie czerwone) jechaliśmy 140 i nie widzieliśmy nawet szczególnie dużego natężenia ruchu

    w temacie START/STOP wiem że to metoda chałupnicza ale to jedyna opcja dla aut na gwarancji gdzie nie wolno modyfikować softu
    w audi po prostu programatorem wpisuje się określoną wartość do komórki pamięci i domyślnie system mamy wyłączony - proste i eleganckie rozwiązanie , może kiedyś jakiś geek rozbije system i też się takiego doczekamy

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Uuaaa. 3200 za MirrorLinka. Wow.
    A ja myslalem, ze w Mazdzie jest drogo (1300zl).

  11. #9
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    792
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 134 raz/y

    Domy?lnie

    Ale to jest prawdziwy mirror LINK (coś ala android auto), czy tylko mirror screen (aka miracast). Bo to drugie można sobie samemu sklecić.

  12. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50S 2.0T 2018 GRAPHITE SHADOW
    Postów
    8
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? wlaziu Zobacz post
    Ale to jest prawdziwy mirror LINK (coś ala android auto), czy tylko mirror screen (aka miracast). Bo to drugie można sobie samemu sklecić.
    Auto w którym było to zamontowane już się sprzedało, tak więc na własne oczy zobaczyć nie mogłem.
    Rozmawiałem z doradcą serwisowym i dowiedziałem się że jest to niestety mirror screen. Po prostu ekran smartfona jest zdublowany w samochodzie ale obsługa odbywa się za pomocą telefonu.
    Dla mnie taka opcja jest bez sensu, pomijając już samą kwotę do zapłacenia. Jeżeli mam system obsługiwać na smartfonie to wolę zamontować jakiś fajny dedykowany uchwyt do telefonu.

    Co do instalacji modułu z androidem zakupionym we własnym zakresie to podtrzymano ofertę montażu przez serwis bez utraty gwarancji na auto.
    Doradca serwisowy ( bardzo sympatyczny i kontaktowy gość ) wyraził nawet zainteresowanie takim montażem. Stwierdził że po takiej "testowej" instalacji u mnie mogli by to włączyć do oferty.
    Ceny nie określił precyzyjnie ale usługa miała by się zawierać pomiędzy 1000 a 1500 PLN-ów.
    Biorąc pod uwagę zachowanie gwarancji dla mnie nie jest to opcja nie do przyjęcia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Ksiazka Obslugi Infiniti FX50s (polski albo niemiecki)
    By janusz0109@o2.pl in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30th-August-2015, 23:56
  2. Spot - 5.05 albo 6.05
    By Lukasz in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 7th-May-2014, 12:35
  3. Mailing masowy - potrzebny program albo firma
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26th-April-2014, 23:05
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19th-September-2012, 12:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •