Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Automatycznie składane lusterka

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie Automatycznie składane lusterka

    Automatyczne składanie lusterek wykonało ASO w Krakowie , właśnie testuje pierwsza komercyjna instalacje systemu
    zainteresowanych proszę o kontakt z Panem Tomaszem: tstryszowski@infiniti.pl . On od 3 miesięcy pilotował projekt i ASO Kraków (Ul. Powstańców Śląskich 22) będzie regularnie wykonywać takie modyfikacje .Można też pytać w sprawie instalacji systemu w innych centrach Infiniti np. w Warszawie , bo otrzymałem informację że będzie chyba też taka możliwość .
    Modyfikacja polega na dodaniu sterownika zewnętrznego który uruchamia silniki lusterek . Modyfikacja softu powoduje utratę gwarancji i podobno nie ma w oprogramowaniu takiej opcji - dlatego zamontowano niezależny sterownik zewnętrzny



    ZALETY : mniejsze ryzyko uszkodzenia lusterek na parkingu , składanie działa tez z guzika na drzwiach, widząc złożone lusterka mamy pewność ze samochód jest zamknięty

    WADY: niestety nie działa guzik sterowania lusterkami na drzwiach kierowcy, muszę zapytać jak deaktywować system lub dorobić wyłącznik rozłączający sygnał
    EDIT : wada nieistotna , nigdy nie wystąpiła potrzeba dezaktywacji systemu

    Ze względu na zapytania jak system zadziała w warunkch zimowych :
    Woda + mróz = wysokie prawdopodobieństwo blokady lusterek , jest to raczej niezależne od marki samochodu
    EDIT : w sezonie zimowym nie wystąpiły problemy
    Zaryzykowałem "zdrowie" mojego lusterka i przytrzymałem obudowę symulując przymarzniecie - po sekundzie zadziałał wyłącznik przeciążeniowy i lusterko pozostało w tej pozycji , po impulsie zamknij a następnie otwórz wszystko wróciło do stanu normalnego

    Lusterka mają seryjnie zabezpieczenie przed uderzeniem z tyłu lub z przodu (dochodzi do rozsprzęglenia silnika) zatem jeśli mamy podejrzenie że mogło dojść do zalodzenia (samochód pokryty warstwą lodu lub sople zwisające z lusterka ) można je ręcznie poruszyć i usunąć lód - nie oczekujmy funkcji lodołamacza , producent zaimplementował bowiem ochronę silnika i mechaniki przed "autodestrukcją"


    ps.
    tak jak pisałem testuję pierwszą instalację i raczej nie jest to jeszcze jej finalna postać zatem prosiłbym aby zainteresowani montażem w przyszłości kontaktowali się z salonem w Krakowie już teraz zadając pytania
    1 czy system można wyłączyć samodzielnie ?
    2 czy przyciski składające/rozkładające lusterka będą działać ?
    Jeśli pojawi się zainteresowanie będzie to motywacja do jak najszybszego wprowadzenia poprawek , miejcie też świadomość że IP CENTRUM musiało chyba sporo zapłacić firmie zewnętrznej aby stworzyła cały system , zatem będą chcieli wykonywać takie uppgrade'y by odzyskać zainwestowane środki
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 24th-December-2018 o 14:54

  2. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    slepy62 (10th-June-2017)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Istnieją już gotowe moduły plug/play do składania lusterek / https://www.alibaba.com/product-deta...261640195.html / . Ciekaw jestem ile będzie kosztowała taka przeróbka w serwisie bo to jednak lepsza i bezpieczniejsza opcja.



  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    OK. lecz zauważ że w samochodzie masz linie komunikacyjną CAN która w istotny sposób komplikuje sprawę
    Zdarza się że po zainstalowaniu dodatkowego urządzenia pojawiają się zakłócenia w funkcjonowaniu niektórych systemów samochodu
    przykład : po zainstalowaniu lokalizatora gps wentylacja i klima zaczęły działać w sposób nieprzewidywalny , po usunięciu modułu wszystko działało prawidłowo

    Może moduł z linku zadziała i nic się ni wydarzy a może spowoduje zakłócenia
    proponuję zakupić , zainstalować i opisać

  5. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2017
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Jeździ
    Q50S, 2017
    Postów
    13
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Pytanie czy samo składanie lusterek jest podłączone pod CAN? To nie jest tak że jak by było to mielibyśmy możliwość ustawień w menu dla jakich akcji mają się samoczynnie zamykać? A tak mamy tylko przełącznik i w dodatku jak wyłączę silnik w trakcie składania to staną w połowie

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Problem z lusterkami polegał na tym ze po zamknięciu drzwi z pilota system przechodzi w tryb oszczędzania energii i silniki lusterek by nie zadziałały
    dlatego prace nad systemem trwały tak długo bo potrzebny był dodatkowy sterownik zgodny z can który zapewnił zasilanie

    niestety w praktycznie wszystko jest "elektroniczne" stad tak ogromne możliwości indywidualnych ustawień i zarazem problemy przy instalacji dodatkowych układów
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 17th-February-2018 o 00:20

  7. #6
    Dopiero dołączylem Avatar walek
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeździ
    Q50, 2.0 ST, 2017
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post

    WADY: niestety nie działa guzik sterowania lusterkami na drzwiach kierowcy, muszę zapytać jak deaktywować system lub dorobić wyłącznik rozłączający sygnał
    EDIT : wada nieistotna , nigdy nie wystąpiła potrzeba dezaktywacji systemu
    Rozumiem, że nie ma jedynie możliwości składania ręcznego lusterek przyciskiem, a nie że tracisz możliwość ich całkowitej regulacji?
    Zdradzisz jaki to koszt?

    PS. W Mondeo miałem składane lusterka bez możliwości deaktywacji i nigdy nawet w zimie mi się z tego tytułu kłopoty nie pojawiły (przez 4 lata, a raczej zimy).

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Tak przełącznik ręcznego sterowania lusterkami nie działa
    co do ceny to płaciłem ok 1200zł , ale byłem pierwszym klientem i była to instalacja wykonywana na moje indywidualne zamówienie
    w poniedziałek mam przegląd więc zapytam jaka jest cena aktualna , z tego co wiem to zainstalowali już kilka modułów w swoich autach demo
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 27th-December-2018 o 13:19

  9. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    holdek (30th-December-2018)

  10. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar holdek
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Wrocek
    Jeździ
    Midnight Mocha FX 50S 09'
    Postów
    117
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    ...
    w poniedziałek mam przegląd więc zapytam jaka jest cena aktualna , z tego co wiem to zainstalowali już kilka modułów w swoich autach demo
    Daj prosze znać...fajna opcja której mi brakuje
    "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" Colin McRae

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Niestety nic nie staniało ...
    nadal to koszt ok 1200zł

  12. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    holdek (31st-December-2018)

  13. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    ZG
    Jeździ
    Infiniti Q50
    Postów
    27
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Koszt do przeżycia. Wcześniej w swoim DS5 miałem taką funkcję i bardzo ją sobie chwalę. Japończycy chyba nie lubią jak im sie lusterka składają. Znajomy ma Subaru Imprezę i też lusterka maja wmurowane.
    A jeśli zdarzy się sytuacja, że nie można się gdzieś wcisnąć i lusterka trzeba koniecznie złożyć to rozumiem że siedząc w aucie z zapalonym silnikiem po wciśnięciu przycisku na pilocie lusterka tez się złożą. I jeszcze jedno czy po wstawieniu sterownika działa Ci funkcja pochylenia się lusterek przy cofaniu?

    Pytałem w serwisie w Poznaniu. Oni nie robią takiej usługi.
    Ostatnio edytowane przez eteter ; 29th-January-2019 o 15:51

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Lusterka
    By MISWRO in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30th-October-2016, 15:16
  2. Q50 automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By Tomekk in forum Karoseria & Wnetrze
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10th-September-2016, 09:29
  3. Podświetlenie lewego lusterka
    By MISWRO in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 6th-May-2016, 11:20
  4. Lusterka FX 35 2006
    By dexsterek in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14th-March-2013, 21:26

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •