Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: 4WAS usterka

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ranGo Zobacz post
    Zleciłem zrobienie nowej sprężynki, wsadziłem do silniczka i wszystko gra. Natomiast po zainstalowaniu silniczka z powrotem do przekładni, lampka 4WAS nadał świeci. Czy jest jakaś kalibracja tej tylnej osi czy ew.błędy trzeba skasować?
    Kalibracja całości systemu oczywiście jest, ale jeśli tylko wymieniałeś silnik to raczej nie jest potrzebna. Wystarczyć powinno skasowanie błędów.

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Wydaje mi się że musi być jakaś kalibracja / przyuczenie / bo po ponownym zainstalowaniu silniczka muszę lekko w prawą stronę korygować kierownicą jadąc na wprost.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Potrzebny Ci jest Consult i odcinek prostej płaskiej drogi. Uważam jednak, że położenie "ZERO" dla czujnika osi skrętnej jeśli jej nie demontowałeś w całości ani nie odkręcałeś czujnika jej położenia nie powinno zmienić przy wymianie/odkęcaniu samego silnika. Silnik to tylko napęd osi. O jej położeniu "ZERO" decyduje czujnik zamontowany na osi skrętnej. Jeśli go ruszysz lub wymieniasz oś to na pewno trzeba tą kalibrację wykonać. Piszę cały czas o FX50 ale myślę że u Ciebie jest podobnie.

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    W serwisie stwierdzili że jest uszkodzony prawy czujnik przekładni i że jedynie wymiana całej przekładni może pomóc.

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Jako że serwis jest w Warszawie a ja w Łodzi, to trochę się zająłem naprawą we własnym zakresie. Sprawdziłem czujnik i okazało się że jest sprawny, wygięty tylko bolec który przesuwa czujnik ze względu że znalazł się w skrajniej pozycji. Wyprostowanie kombinerkami do pozycji pionowej, i to wszystko. Przekładnia została zablokowana w skrajniej pozycji więc po zdemontowaniu silniczka, ręcznie ustawiłem ją w punkcie centralnym według instrukcji. Zamontowałem czujnik i ustawiłem napięcie na 2,4V na MAINi 2,6V na SUB. Skasowałem błąd czujnika z pamięci i już się nie wyświetla ale komputer zażądał ustawienie przedniego aktuatora w stan neutralny ( C1671 ACT ADJ NOT PRFRM ) i tu jest problem bo komputer 4WAS znajduje się w SAFE MODE i nie pozwała aby ustawić czujniki czołowej przekładni. C1686 4WAS MAIN ECU błąd był wyświetlany od samego początku ale myślałem że komputer sam wyjdzie z trybu awaryjnego kiedy wszystkie obwody będą sprawne. I tak od polecanej nowej a raczej używanej tylnej przekładni przez serwis, doszedłem do wymiany komputera jak większość użytkowników którzy opisali ten sam problem w necie. Komputer zamówiony, będzie za dwa tygodnie, zobaczymy co się zmieni. Koszt komputera to nawet 4700 euro na autospares.eu lub 1919 $ na InfinitiPartsDeal.com, na szczęście znalazłem w stanie Michigan, nowy za jedyne 287 $.
    Do samochodu najpierw połączyłem komputer Bosch-a a potem dostrajałem za pomocą oryginalnej sondy Nissana na BT i oprogramowania Consult III Plus. Ten Consult nie jest w stanie nawet odczytać VIN z samochodu i za każdym razem trzeba wprowadzać ręcznie model samochodu. Na szczęście dalsza procedura jest dosyć prosta, jedynie trzeba się uzbroić w dużą cierpliwość ( jak dopiero jest z chińczykiem bo ktoś opisywał na Forum że działa bardzo wolno ) , a wszystko jest bardzo dobrze opisane w 187 stronicowej instrukcji STEERING CONTROL SYSTEM

  6. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    857
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 83 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ranGo Zobacz post
    Zleciłem zrobienie nowej sprężynki, wsadziłem do silniczka i wszystko gra. Natomiast po zainstalowaniu silniczka z powrotem do przekładni, lampka 4WAS nadał świeci. Czy jest jakaś kalibracja tej tylnej osi czy ew.błędy trzeba skasować?

    Jest ktoś, kto robi takie sprężynki na zamówienie ?
    pozdrawiam, Artur.

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja znalazłem w Łodzi taki zakład. Jest ich parę jak np ten ( http://sprezyny-lodz.pl/produkty.html ). Można poszukać w swoim mieście lub przesłać rysunek do jakiegoś zakładu który ma ofertę internetową. Za dwie sprężynki skrętne zapłaciłem 10 zł.


    d - średnica drutu
    Dw - średnica wewnętrzna
    Z - liczba zwojów
    L1 - długość ramion
    L - długość całkowita
    Ostatnio edytowane przez ranGo ; 3rd-August-2017 o 13:15

  8. #18
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Sochaczew
    Jeździ
    Fx30ds 2011
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, jestem tu nowy i po przeszukaniu internetow niestety nie mam odpowiedzi na moj problem, może ktoś z Was będzie tak dobry i mi pomoże.

    Pacjent Fx30ds 2011, przestała dzialac skrętna oś tylna, wyjąłem silnik i okazało się ze szczotka się lekko przypaliła i stanęła w miejscu, po oczyszczeniu i wymianie silnik podłączony do prądu działa jak szalony, natomiast po założeniu na samochod błędy nadal świecą.
    pytania mam dwa
    1. jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za skrętna os(jeśli tak to który)
    2. Czy po ponownym podłączeniu należy wykonać kalibrację osi skrętnej bo silnik stanął w takiej pozycji ze lekko są skręcone koła.
    jesli żadne z powyższych to gdzie szukać przyczyny świecących się kontrolek, a może wymagane jest kasowanie komputerem, co nie wydaje mi się raczej konieczne bo powinny same zniknąć po tym jak komputer stwierdzi prawidłowe działanie systemu.

  9. #19
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2020
    Mieszka w
    Sochaczew
    Jeździ
    Fx30ds 2011
    Postów
    11
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, jestem tu nowy i po przeszukaniu internetow niestety nie mam odpowiedzi na moj problem, może ktoś z Was będzie tak dobry i mi pomoże.

    Pacjent Fx30ds 2011, przestała dzialac skrętna oś tylna, wyjąłem silnik i okazało się ze szczotka się lekko przypaliła i stanęła w miejscu, po oczyszczeniu i wymianie silnik podłączony do prądu działa jak szalony, natomiast po założeniu na samochod błędy nadal świecą.
    pytania mam dwa
    1. jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za skrętna os(jeśli tak to który)
    2. Czy po ponownym podłączeniu należy wykonać kalibrację osi skrętnej bo silnik stanął w takiej pozycji ze lekko są skręcone koła.
    jesli żadne z powyższych to gdzie szukać przyczyny świecących się kontrolek, a może wymagane jest kasowanie komputerem, co nie wydaje mi się raczej konieczne bo powinny same zniknąć po tym jak komputer stwierdzi prawidłowe działanie systemu.

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Jeździ
    Abarth
    Postów
    117
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Należy najpierw podłączyć jakieś urządzenie diagnostyczne i odczytać błędy. Będziesz wiedział wtedy czy naprawa jest prosta czy bardziej wymagająca.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. 4WAS a parkowanie
    By mikwit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 9th-May-2017, 16:04
  2. Infiniti G37 coupe- co to za usterka?
    By Miko in forum VQ37VHR - V6 (EU)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22nd-February-2013, 00:54
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-April-2012, 00:40

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •