Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Tarcie podczas skrętu

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Sam nie wiem co to może być. Dziwna sprawa. Piasty raczej nie, bo to tarcie/szum jest bardzo ciche. Generalnie jak załączy się silnik czy jak słucham muzy to tego nie słychać. Słyszę to tylko podczas jazdy na elektryku. Co ciekawe zauważyłem dzisiaj, że jak wyjeżdżam z garażu na początku prawie w ogóle tego nie słychać, troszeczkę przy skręcie w prawo, ale naprawdę trzeba się wsłuchiwać. Ale po tym jak coś się rozgrzeje to zaczyna to być co raz bardziej słyszalne, również przy skręcie w lewo i jeździe na wprost, tak jakby coś pod wpływem temperatury się rozszerzało. Sama osłona tarczy odstaje do góry i w głąb, a więc to chyba raczej nie to. Tak się zastanawiam czy to sam klocek jakoś do tarczy nie przywiera po rozgrzaniu, bo generalnie sam odgłos tego tarcia przypomina trochę odgłos podczas hamowania. Myślicie, że jest taka opcja ? Bo teraz jak tak sobie myślę, to chyba było to wcześniej jeszcze przed wymianą felg, ale po wymianie gwarancyjnej klocków i polerowaniu samej tarczy. Chyba jeszcze raz umówię się do serwisu Infi i tym razem pocisnę ich. Ostatnio coś mi mówili, że muszę częściej dać mocno po heblach, że za łagodnie jeżdżę etc. Fakt, że mocne hamowanie u mnie występuję niezmiernie rzadko, ale mimo wszystko dziwne to.

  2. #12
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Nie to raczej nie od klocków bo odgłos tarcia jest taki ciszej, głośniej, ciszej, głośniej w zależności od prędkości obrotowej koła.

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Ale po tym jak coś się rozgrzeje to zaczyna to być co raz bardziej słyszalne, również przy skręcie w lewo i jeździe na wprost, tak jakby coś pod wpływem temperatury się rozszerzało. Sama osłona tarczy odstaje do góry i w głąb, a więc to chyba raczej nie to. Tak się zastanawiam czy to sam klocek jakoś do tarczy nie przywiera po rozgrzaniu, bo generalnie sam odgłos tego tarcia przypomina trochę odgłos podczas hamowania
    A czy dźwięk ulega zmianie gdy bardzo lekko maprzemiennie naciskasz i puszczasz hamulec podczas jazdy na wprost ?
    Czy ulega zmianie jesli rozpędzisz samochód zdejmiesz nogę z gazu i dynamicznie zaczniesz wykonywać małe skręty lewo prawo ?

    Po powrocie ze szkolenia gdzie podczas ulewy parę razy wjechałem w "rozlewisko" też coś świszczało przy skrętach , teraz zniknęło i wydaje mi się że chyba gdzieś naleciało błota i piachu

  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    To chyba zagadka rozwiązana. Wszystko wskazuje na to, że to przez nasze ukochane opony RF. To by też wyjaśniało czemu jest to bardziej słyszalne po przejechaniu dłuższego odcinka - po prostu opona się rozgrzewa. Może po założeniu tej samej opony na nową felgę coś nie do końca się ułożyło, nie wiem. Inna sprawa, że jedna opona miała kapcia, była naprawiana, może to przez to (była z tyłu, ale chyba została przełożona na przód). Pobawie się jutro ciśnieniem w oponach i zobaczę czy nadal będzie to samo i czy ma to wpływ na intensywność zjawiska. Może przerzucę opony z przodu na tył.

    Mam dokładnie taki dźwięk jak na filmie niżej, tylko ze środka to oczywiście mniej słychać, tylko na elektryku:

    https://youtu.be/2C1jUzummrQ?t=1m22s

    Tutaj wątek z tematem, nie tylko ja to zauważyłem w Q50. Dziwne, bo wcześniej tego nie słyszałem. Muszę poobserwować jak będzie na zimówkach.

    http://www.infinitiq50.org/forum/problems-solutions/81002-noise-when-i-turn-left-right-rumbling-sound.html

    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 27th-July-2017 o 01:38

  5. #15
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Postów
    62
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja mam podobnie tylko u mnie odgłos podobny jest do nazwałbym to bardziej" wrazenie jakby opona jechała po mokrym asfalcie a jest sucho"Po zmianie na zimówke problem ustepuje.
    Podobno taki urok tych opon

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. DVD podczas jazdy
    By mandrejk in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2020, 22:33
  2. Tarcie w lewym przednim kole przy hamowaniu G37S
    By Bartek in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-April-2017, 13:20
  3. huczenie podczas jazdy, skrzynia?
    By kmn in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-June-2016, 21:45
  4. Kontrolka BRAKE podczas ruszania
    By Miszka in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12th-May-2015, 11:15
  5. Ile obrotów podczas jazdy?
    By ArtPol74 in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-March-2011, 12:38

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •