Poka? wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Sczotka do usuwanie kurzy

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie Sczotka do usuwanie kurzu z karoserii

    Czy ktoś z Was używa (i może polecić) szczotki do usuwanie kurzu z samochodu?

    Mam problem z dużym zapyleniem. Jak deszcz nawet minimalnie pokropi zakurzony samochó wygląda on koszmarnie. Szczotka do kurzu byłaby dobrą alternatywną dla mycia.

    Mam na myśli np. coś takiego:
    ab51265fdb314294bb86ffff270774bd.jpg
    Ostatnio edytowane przez skansen ; 26th-April-2019 o 11:04

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar libros55
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    Oborniki Wlkp
    Jeździ
    Infi QX70 3,7
    Postów
    178
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Wedlug mnie to przyprawi Ci tylko duzo drobnych rys tymbardziej ze teraz w powietrzu jest i pyl z drzew i drobny piasek z sachary. W ostatnich dniach ta mieszanka daje niestety popalic. Lepiej wydac 2zl i splykac syf na myjce bezdotykowej.

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? libros55 Zobacz post
    Wedlug mnie to przyprawi Ci tylko duzo drobnych rys tymbardziej ze teraz w powietrzu jest i pyl z drzew i drobny piasek z sachary. W ostatnich dniach ta mieszanka daje niestety popalic. Lepiej wydac 2zl i splykac syf na myjce bezdotykowej.
    No właśnie mam podobne obawy. Z drugiej strony częste wizyty na myjni bezdotykowej też nie są obojętne dla lakieru...

    Ktoś używał/używa i może coś powiedzieć?

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    "zamiatanie" to raczej zły pomysł ( szczotka na 100% złapie piasek ) . jesli boisz się o lakier to zaaplikuj jakąś tanią powłokę kwarcową + środek hydrofobowy . Ułatwi to mycie i w pewnym stopniu zabezpieczy lakier - przy niskim nakładzie finansowym
    ew . niech profesjonalna firma wypoleruje lakier i połozy ceramikę o twardości 9H . Wtedy myjni nie musisz się obawiać , ale wydatek będzie zdecydowanie większy

  5. #5
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Apr 2017
    Mieszka w
    małopolska
    Jeździ
    Q50 Hybrid AWD 2016
    Postów
    146
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    "zamiatanie" to raczej zły pomysł ( szczotka na 100% złapie piasek ) . jesli boisz się o lakier to zaaplikuj jakąś tanią powłokę kwarcową + środek hydrofobowy . Ułatwi to mycie i w pewnym stopniu zabezpieczy lakier - przy niskim nakładzie finansowym
    ew . niech profesjonalna firma wypoleruje lakier i połozy ceramikę o twardości 9H . Wtedy myjni nie musisz się obawiać , ale wydatek będzie zdecydowanie większy
    Lakier jest od nowości zabezpieczony powłoką ceramiczną. Nie zmienia to faktu, że pył na samochodzie osiada i nie w pełni zdmu****e się w czasie jazdy.
    Czasem zdarza się, że samochód po jednym dniu jest zakurzony. Nie będę przecież codziennie jeździł do myjni.
    Myjnia bezdotykowa (i w ogóle zbyt częste mycie) jest szkodliwe nie tylko dla lakieru, ale również innych podzespołów samochodu (wg mechaników nawet dla chłodnicy)...
    Poza tym, jeśli samochód jest tylko skurzony samo spłukanie "rozpaćka" kurz więc trzeba by przechodzić przynajmniej pobieżnie cały cykl.

    Zastanawiałem się nawet nad kompresorem lub właśnie specjalną szczotką (nie miotłą) samochodową do kurzu...

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? skansen Zobacz post
    Zastanawiałem się nawet nad kompresorem lub właśnie specjalną szczotką (nie miotłą) samochodową do kurzu...
    idealnie byłoby gdyby szczotka miała przedmuch z kompresora , mam takie pędzelki do optyki z tzw "gruszką"
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 30th-April-2019 o 21:59

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Szedłbym w coś na zasadzie właśnie kompresora, jakiegoś przyrządu rozpylającego powietrze. Jak nawoskujesz (nawet powłokę) i potraktujesz quick detailerem, to mniej tego ustrojstwa będzie się przyczepiać. Ale nie unikniesz w 100%, niestety.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

Podobne w?tki

  1. Usuwanie smoły
    By sirtrojan in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6th-May-2011, 20:13

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •