Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zacieki z twardej wody - WATER SPOT REMOVER

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie Zacieki z twardej wody - WATER SPOT REMOVER

    Spotkała mnie bardzo nieprzyjemna przygoda po szkoleniu w Krakowskim motoparku:
    IMG_0613.jpg
    system nawadniania podaje wodę o bardzo wysokiej zawartości zwiazków wapnia
    po bezskutecznych próbach mycia musieliśmy zastosować specjalistyczna chemię
    MAX PROTECT water spot remover
    https://max-protect.pl/ajax/index/options/product_id/33/
    wsr_4.jpg
    zacieki udało sie usunąć , jednak na masce silnika były tak zapieczone od temperatury że konieczne było usunięcie powłoki ceramicznej polerką i zaaplikowanie jej na nowo
    IMG_0617.jpg
    prawdopodobnie gdybym ten środek zastosował bezpośrednio po zdarzeniu to obyłoby sie bez polerowania gdyż resztę samochodu dało się oczyccić bez problemu
    Zatem zamieszczam ten post niejako "ku przestrodze" , gdyż usuwanie skutków takich zdarzeń kosztuje sporo nerwów i pieniędzy

    ps.
    gdyby właściciele obiektu zainstalowali zmiękczacz wody do tryskaczy zapewne zacieki nie pojawiłyby się ...

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,596
    Podziękował
    259
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Następnym razem spróbuj wody z octem. Nasączasz waciki albo szmatką i kladziesz na zaciek.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    Następnym razem spróbuj wody z octem. Nasączasz waciki albo szmatką i kladziesz na zaciek.
    W akcie desperacji spróbowałem nawet czystym octem , nie zeszło dlatego konieczne było polerowanie przedniej maski .
    Motopark Kraków przysłał mi dziś ekspertyzy wody ... twardość 24,36 stopnia w skali niemieckiej
    Jak widać wolą płacić za ekspertyzy niż zwrócić klientowi ok. 500zł za czyszczenie karoserii . Oto co ciekawsze fragmenty ekspertyzy:
    "Zarówno wartość pH jak i twardość mieszczą się w normie wody pitnej, ale w przypadku zetknięcia
    się z powierzchnią o podwyższonej temperaturze będzie się tworzył tzw. kamień kotłowy ( temp.
    powyżej 42.5°C ).Proces osadzania się nalotów będzie też miał
    miejsce w wyniku odparowania ( wysychania ) kropel wody nawet bez udziału wysokiej temperatury"

    A wystarczy zainstalować zmiękczacz wody i tylko jedną kurtynę wodną na wyjeździe z pętli trenigowej aby spłukac "twardą wodę "
    Jak widać myślenie nadal jest problemem , lepiej zasłaniać się normami które dopuszczają nawet 28 stN w wodzie pitnej
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 16th-August-2017 o 15:20

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, trzymajcie w bagażniku na takie okazje trochę wody w butelce że spryskiwaczem i osuszający ręcznik (30-50 zł), po takiej "kąpieli" wystarczy go położyć (nawet nie trzeć) i wciągnie wodę od razu. Ale racja, czasem trudno zareagować szczególnie, gdy samochód dłużej stał na słońcu (tak załatwiłem jeden wżer po ptasiej pamiątce)...
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  5. Dzięki czejzee za powyższy Post:

    Maxx (10th-July-2018)

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    935
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Mam pewne podejrzenie co jest przyczyną powstawania zacieków o takim nasileniu . Moim zdaniem dochodzi to jakiejś interakcji z powłoką ceramiczną Kubebond Diamond 9H , na drugim naszym samochodzie bez powłoki ( tez czarnym ) nie ma takiego problemu.
    Sama powłoka jest doskonała po 1,5 roku użytkowania lakier wygląda idealnie .
    Środek opisany kilka postów wcześniej działa i jest dość wydajny , 1 butelka starcza na 2 czyszczenia całego samochodu . Po pierwszym przetarciu wilgotna mikrofibrą z preparatem , na lakierze w świetle lampy inspekcyjnej widać białawe slady zacieków przecieramy aż powierzchnia stanie się całkowicie czysta . Producent zaleca wypolerowanie suchą mikrofibrą , ja jednak dla pewności ścierałem powierzchnię mikrofibrą z wodą by usunąć pozostałości preparatu
    całość zabezpieczyłem powłoką hydrofobową :
    https://kenochem.pl/auto-detailing/6...wierzchni.html
    Ostatnio edytowane przez Maxx ; 10th-July-2018 o 11:29

  7. #6
    Dopiero dołączylem Avatar quilasco1974
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Amsterdam
    Jeździ
    Infiniti QX70 Infinity QX70 3.7 S Premium 2016 r 320 KM 4x4 Graphite Shadow
    Postów
    1
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Miałem podobną sytuację, woda z octem pomogła
    "Samochodu nie można traktować jak żyjącej istoty. Samochód potrzebuje miłości"

Podobne w?tki

  1. Spot w Warszawie?
    By tiger456 in forum Spotkania Klubowe
    Odpowiedzi: 150
    Ostatni post / autor: 23rd-December-2016, 02:39
  2. Całkowita utrata wody w chłodnicy - pilne!!
    By panpierog in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1st-February-2015, 00:01
  3. zacieki na glosniku
    By BAJZEL in forum Wewnętrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28th-October-2013, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •