Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Infiniti q50 sport muffler kit

Trochę już ogarniam
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

Domyślnie Infiniti q50 sport muffler kit

Mam do sprzedania wydech Infiniti Sport Muffler Kit wydech kupiony od uzytkownika Adr.
    Stan jak nowy po przebiegu 1000 km. Ja zalozylem zona sie przejechala i powiedziala no way, bo jej buczy.Wiec wydech zostal zdemontowany i jest do sprzedania.Wszystko w komplecie wraz z instrukcja.
    Wydech do wersji Hybrid i 3.7
    cena 1900 z przesyłką
    Ostatnio edytowane przez piotrekts ; 26th-December-2017 o 23:28

Dopiero dołączylem
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Jeździ
    Q50 Hybrid Sport Tech Awd, 2016, Iridium Blue
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

Domyślnie

Ehh te żony A jak twoje wrażenia?

Trochę już ogarniam
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Infiniti q50 hybrid
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

Domyślnie

Dla mnie super, w koncu cos bylo slychac i nawet ludzie sie ogladali��.
    Jednak wolalbym aby byl glosniejszy w gornym zakresie obrotow a cichszy w dolnym.

Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

Domyślnie

Problemem tego wydechu jest jego cena. Wiem że jest to oryginał Infiniti ale ja bardzo podobny zrobiłem sobie za 200zł używając do tego fabrycznego tłumika (odzyskałem kryzy i końcówki).

Lekcja, Temat: Ewolucja Drzymka na przestrzeni lat

GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID PREMIUM AWD 2013 Chesnut Bronze/Wheat Leather/Maple Wood
    Podziękował
    58
    Otrzymał podziękowanie 314 raz/y

Domyślnie

Cytat Napisał Drzymek Zobacz post
    Problemem tego wydechu jest jego cena. Wiem że jest to oryginał Infiniti ale ja bardzo podobny zrobiłem sobie za 200zł używając do tego fabrycznego tłumika (odzyskałem kryzy i końcówki).
    Uwielbiam fachowe ekspertyzy...

... i nie kwestionuję tego co napisałeś, tylko weź pod uwagę że większość właścicieli II generacji / nowszych aut - nie ma czasu / możliwości / ochoty - na przeróbki we własnym zakresie, tym bardziej na zasadzie prób i błędów...
    a do tego dochodzi jeszcze kwestia gwarancji...

Uruchom produkcję tańszych będziemy kupować u Ciebie...

Problemem jest to że na niskich obrotach "auto buczy" / "wibruje" w zakresie niskich tonów - co nie każdy znosi / lubi / toleruje...

od poczatku miałem obawy czy moja Monisi to zaakceptuje bo nie znosi głębokich basów ale zaadoptowała się
    Pozdrawiam Irek

sold : FX30dS PREMIUM '10

Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Podziękował
    2

Domyślnie

Ale chyba każdy to widzi: Dwie końcówki o długości 60cm wykonane ze stali nierdzewnej podpisane logiem infiniti i cena 3 tys zł. Akcesoryjne/tuningowe gadżety OEM Infiniti strrrraaaaaasznie się cenią.

A buczenie u mnie też występuje w przedziale obrotów 2400-3400 obr/min ale we wtorek właśnie będę nad tym pracować żeby zminimalizować to zjawisko.

Co do produkcji części tańszych- nie ma problemu. Jak by ktoś chciał to wykonam mu dolot/wydech taki jak mam u siebie za ułamek ceny oryginału.

Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    Podziękował
    58

Domyślnie

Ale chyba każdy to widzi: Dwie końcówki o długości 60cm wykonane ze stali nierdzewnej podpisane logiem infiniti i cena 3 tys zł. Akcesoryjne/tuningowe gadżety OEM Infiniti strrrraaaaaasznie się cenią. A buczenie u mnie też występuje w przedziale obrotów 2400-3400 obr/min ale we wtorek właśnie będę nad tym pracować żeby zminimalizować to zjawisko. Co do produkcji części tańszych- nie ma problemu. Jak by ktoś chciał to wykonam mu dolot/wydech taki jak mam u siebie za ułamek ceny oryginału.
    Szanuję Twoje wpisy nt. garażowych modów i z ciekawością je czytam ale...

... nie stosuj absurdalnych uproszczeń... INFINITI to marka premium więc i ceny są premium

- choć jak porówuję ceny w US do cen w europejskich salonach marek średnich - to już wcale nie jest tak drogo

Jak to się mówi - punkt widzenia zależy od... grubości portfela, a w świetle tego co napisałeś - nie widzę żadnego związku pomiędzy ceną vs. "buczenie" na niskich obrotach co jest normą dla takich wydechów
    Pozdrawiam Irek

Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Podziękował
    2

Domyślnie

Oczywiście się z Tobą zgadzam. Infiniti jak i Lexus to Japońska marka premium (z premedytacją piszę Japońska, bo do europy to trochę im brakuje) i takoż też się ceni. Jak ktoś śpi na pieniądzach, to nie jest to dla niego problemem wydać 3 tys zł na buczące końcówki wydechu i za to też gratulacje bo trzeba mieć coś w głowie żeby tyle zarabiać (albo być dobrze urodzonym/ożenionym etc.) Jednak jest sporo osób które chciały by mieć coś fajnego i zarazem nie płacić za to majątku. Tak jest uważam w przypadku w/w wydechu i wogóle całej marki Infiniti. Są to fajne i mega wyjątkowe auta a przy tym nie kosztują fortuny.

Wracając do tematu...
    Związek ceny z buczeniem wydechu nie ma nic wspólnego, gdyż jest to zjawisko charakterystyczne dla tłumików przelotowych, bez komory rezonansowej.
    Ucząc się metodą prób i błędów, zrobiłem fajne przelotówki które dość mocno buczą w pewnym zakresie obrotów, za to powyżej już brzmią fantastycznie. Teraz trzeba to zjawisko jak najbardziej zminimalizować, tak żeby pozostał tylko ten ładny dźwięk.
    W tym tygodniu dołożę komory rezonansowe do wydechu i zobaczę co się z tego urodzi.

Jak już będę mieć patent na fajne i nie buczące końcówki wydechu, to nie wykluczone że chętnie będę takie robić na zamówienie za ułamek ceny oryginalnych.

Pozdrawiam tych co są bogaci i stać ich na wszystko jak i tych którzy niedomiar gotówki rekompensują pracą, pomysłowością itp.

Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    Podziękował
    58

Domyślnie

Jak ktoś śpi na pieniądzach, to nie jest to dla niego problemem wydać 3 tys zł na buczące końcówki wydechu i za to też gratulacje bo trzeba mieć coś w głowie żeby tyle zarabiać (albo być dobrze urodzonym/ożenionym etc.) Jednak jest sporo osób które chciały by mieć coś fajnego i zarazem nie płacić za to majątku.
    Pozdrawiam tych co są bogaci i stać ich na wszystko jak i tych którzy niedomiar gotówki rekompensują pracą, pomysłowością itp.
    Bogaci masz chyba trochę złudne / błędne zrozumienie tego słowa...
    Bogaci latają prywatnymi odrzutowcami lub wożą ich szoferzy, na pewno nie jeżdżą jakimś tam ...

Samochodowa klasa Premium to marki tzw. klasy średniej, w PL jeszcze nie tak licznej
    - która także ciężko pracuje i wcale nie jest ją (jak to piszesz) STAĆ NA WSZYSTKO...
    Pozdrawiam Irek

Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Podziękował
    2

Domyślnie

Używając słowa "bogaci" miałem w zamyśle zastosowanie tego w pewnej skali tzn. osób dla których dwie ozdobne końcówki za 3 tys to nie znaczący wydatek. Może lepiej powinienem użyć słowa zamożni.

P.s. Nowy Sącz słynie z tego, że jest niedużym miastem ludzi bogatych (tych na prawdę bogatych) i widzę na co dzień co znaczy to słowo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni